Avrupa İşletmeler Ağı 6. Ulusal Eşgüdüm Toplantısı Kahramanmaraş'ta başladı

Avrupa İşletmeler Ağı 6. Ulusal Eşgüdüm Toplantısı Kahramanmaraş'ta başladı. KOSGEB Hizmet Merkezleri Koordinasyon Daire Başkanı Ahmet Alperen, "KOBİ'lerin uluslararası rekabet ortamında daha güçlü şekilde varolmalarını sağlamayı amaçlıyoruz" dedi.

Avrupa İşletmeler Ağı 6. Ulusal Eşgüdüm Toplantısı Kahramanmaraş'ta başladı

Avrupa İşletmeler Ağı 6. Ulusal Eşgüdüm Toplantısı Kahramanmaraş'ta başladı. KOSGEB Hizmet Merkezleri Koordinasyon Daire Başkanı Ahmet Alperen, "KOBİ'lerin uluslararası rekabet ortamında daha güçlü şekilde varolmalarını sağlamayı amaçlıyoruz" dedi.

25 Kasım 2010 Perşembe 17:20
Avrupa İşletmeler Ağı 6. Ulusal Eşgüdüm Toplantısı Kahramanmaraş'ta başladı

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Meclis Salonu'nda başlayan toplantıya KOSGEB ve Sanayi Odaları'nın işbirliğinde oluşturulan 7 konsorsiyum bölgesinden 70 katılımcı katılıyor. KOBİ'lerde yenilik ve rekabetçiliği desteklemeyi amaçlayan Avrupa İşletmeler Ağı'nın 6. Ulusal Eşgüdüm toplantısı 2 gün sürecek. Toplantının açılış konuşmasını yapan KMTSO Yönetim Kurulu Üyesi Kubilay Doğan, Avrupa İşletmeler Ağı projesinin, KMTSO ve Kahramanmaraş Hizmet Merkezi koordinatörlüğünde 2008 yılından bu yana sürdüğünü kaydetti. Bilginin paylaştıkça büyüdüğünü ve bilginin büyümesiyle dünyanın küçüldüğünü ifade eden Doğan, şöyle konuştu: "Bu günümüzde çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Bilginin ne kadar büyüyeceğini ve dünyanın ne kadar küçüleceğini zaman gösterecek. Bildiğiniz gibi proje 2008 yılında başladı. bu tarihten bugüne, proje kapsamında kentimizde KOSGEB ve odamız bünyesindeki ofisler aracılığıyla KOBİ'lere ücretsiz danışmanlık hizmetleri, ticari ve teknolojik işbirlikleri konusunda destekler verilmekte, yenilikçilik, rekabetçilik, fikri ve sınai mülkiyet hakları, Avrupa Birliği mevzuatı gibi bilgilendirmeye ve kurumsal kapasite artırmaya yönelik seminerler ve eğitimler verilmektedir. Öte yandan yurtiçi ve yurtdışı fuarlara, ticari gezilere katılım ve ikili işbirliği görüşmeleri etkinlikleri gerçekleştirilmektedir." Toplantıda konuşan KOSGEB Hizmet Merkezleri Koordinasyon Daire Başkanı Ahmet Alperen ise başlatılan köklü mevzuat değişiklikleri ile KOBİ'lerin ulusal ve uluslararası rekabet ortamında daha güçlü bir şekilde var olmalarını sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Alperen, "İçinde bulunduğumuz ekonomik koşullar birçok işletmemizin değişim ve dönüşüm geçirmesini zorunlu kılmaktadır. Yürürlüğe koyduğumuz 6 farklı destek programı ile hedef kitlemiz olan KOBİ'lerin değişim ve dönüşüm çabalarını desteklemekteyiz. Toplantının oturum başkanlığını yürüten KOSGEB AB ve Dış İlişkiler Daire Başkanı Selma Tezyetiş ise bazı konsorsiyum bölgelerinin son üç ay içerisinde geriye dönük bir yıllık faaliyet göstermeyi başardığını ifade etti. Bunu çok önemsediğini dile getiren Tezyetiş şunları kaydetti: "Biliyorsunuz 2010 yılı kapanacak ve 2010 yılından sonra 2011-2012 ve 2013-2014 olmak üzere iki dönem var. Tabi biz ne kadar çok faaliyet gerçekleştirebilirsek AB'den almamız gereken bütçeyi o ölçüde alabileceğiz. Bizim için faaliyetleri gerçekleştirmek, buna paralel olarakta o parayı talep edebilmek Türkiye adına çok önemli. Sonuçta global olarak düşünüyorum Türkiye adına bu projeler gerçekten önemli. Belki her bir konsorsiyum adına, her bir ilimiz adına önemli ama Türkiye adına da önemli bir misyon üstleniyoruz. Onun için faaliyetler konusunda bu iki gün içerisinde irdeleyerek tek tek ele alarak konuları görüşmeliyiz." Toplantının ilerleyen bölümlerinde katılımcılar konularına ilişkin sunumlar yaparak, yöneltilen soruları cevaplandırdılar.

Yükleniyor...
Anahtar Kelimeler:
KosgebAğı
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner122

banner215

banner124

banner154

banner191

banner126