Başkan Güngör'den fırınlarda eldiven ve maske denetimi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör korona virüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında fırınları gezerek maske ve eldiven denetimi yaptı. Güngör fırıncılardan dikkatli olmalarını istedi.

EKONOMİ 23.03.2020, 13:09 23.03.2020, 14:41
Başkan Güngör'den fırınlarda eldiven ve maske denetimi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör korona virüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında fırınları gezerek maske ve eldiven denetimi yaptı. Güngör fırıncılardan dikkatli olmalarını istedi.

Başkan Güngör koronavirüs salgını ile ilgili açık olan gıda işletmelerini gezerek hijyen denetimi yapıyor. Bu kapsamda Toros ekmek Fabrikasını ziyaret eden üyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, eldiven ve maske denetimi yaptı. Korona virüsün yayılmasının engellenmesi konusunda gıda işletmeleirne büyük görev düştüğünü söyleyen Güngör, "Ekmek imalatı ve dağıtımı dikkatli yapılmazsa virüsün yayılmasına imkan doğabilir. Hem fırıncılarımızın hem de marfketlerin ekmek imalatı ve dağıtımında dikkat etmeleri, mutlaka maske ve eldiven kullanmaları gerekmektedir." dedi.

Toros Ekmek Fabrikası işletme sahibi Sadi Taşkesen'de "Ekmek imalatında hijyen çok önemli  Temizlik ve hijyen konusunda zaten her zaman dikkat ediyoruz ancak koronavirüs nedeniyle tedbirlerimizi daha da artırdık. Bu zorlu süreçte fırıncılar olarak elimizden gelen gayreti göstermeye ve üzerimize düşen görevleri eksiksiz olarak yapmaya hazırız. Müşterilerimiz rahat olsunlar. Hijyen konusunda yapmamız gereken her şeyi harfiyen yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Yorumlar (14)
Maraş 3 hafta önce
Eldivenle ekmek veriyor. aynı el para alıyor para üstü veriyor. eldiven bu şekilde kullanılmaz.
Ankaralı 3 hafta önce
Başkanım siz önce kendi belediyelerimizi kapatın millet hala yemek yiyorlar ilçe belediyelerini denetle ne gelirse toplu yemek yerlerinden gelir
Maraş 3 hafta önce
Aynen çok doğru
KAHRAMAN 3 hafta önce
KASAPLARI BAŞKAN KASAPLARI
Tunç demirkol 3 hafta önce
Başkanın denetimi isabetli olmuş başka alanlarda da çalışmalar devam etsin.Ornek verecek olursak marketlerde hijyenik denetim yok yoğun halk kitlesi var temas kaçınılmaz oluyor çeki düzen verilse çok iyi olur,tşk.
Bülent prk 3 hafta önce
Size katiliyorum tunç bey marketlerde çalişan arkadaşlarimiz risk altinda ya saat konusunda sinirlandirma getirilmeli ya da dezenfekta acisindan tedbirleri daha üst seviyeye cikarmali..
Ben Been 3 hafta önce
Sayın başkanım eldivenli el ile hem ekmek veriyor hem para alıyor.Böyle olduktan sonra eldiven olmasa daha iyi olur. Para işini gören ile ekmek veren aynı kişi olmamalı. veya ekmeklerin her biri ambalajlı olmalı ki virüs bulaşmasın.Para en kirli metadır sayın başkanım.
metehan 3 hafta önce
pazar günü dün girdiğim fırından ekmek almadım birtanesinden aldım ekmekleri sermişler milletin önüne alanlar 2 ekmek alıyor 25 tanesini elliyor virüs olmasa bile ALLAHTAN revamı bu nimete saygısızlık ekmek gözle seçilir fırıncı marketçi arkadaşlar buna müsade etmesin lütfen
Sayın Baskanim 3 hafta önce
Ayın Başkanım kolay gelsin. Onikisubat ilçe belediyesinin verdiği sahte iş bitirmeyi iptal ettirin lutfen. Sebep olana göz yumana hakkım zehir olsun. Ben zalimim ben güçlüyüm diyenden çıkarsın ALLAHIMIZ.
uzaktan takip 3 hafta önce
hepsi reklam ben artık harettin güngöre inanmıyorum dondurma dağatacına madem bu kadar belediyenin bütçesi var memurların sosyal dengesini kesipde karşısına almasın sosyal dengesini versin bir tane seveni yok bu marasda
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın