Bir inşaat şirketi daha iflas etti!

Kahramanmaraş'ta çok sayıda firmanın iflas ettiği inşaat sektöründe başka illerden de iflas haberleri gelmeye devam ediyor. İSMERT isimli şirket iflas ettiğini duyurdu.

Bir inşaat şirketi daha iflas etti!

Ekonomideki türbülansın en fazla etkilediği sektörlerden biri olan inşaatta kan kaybı devam ediyor. Elazığ’da faaliyet gösteren İSMERT İnşaat ve Otomotiv hakkında iflas kararı verildi. Elazığ 2. İcra Dairesi, şirketin iflasına karar verildiğini belirtti. İflas kararı İlan.gov.tr’de yayımlandı.

Bir yılda 4 bin 579 inşaat şirketi kapandı

İlanda şu ifadelere yer verildi;

“Elazığ 4 Asliye Hukuk Mahkemesi'nin 19/09/2019 tarih 2015/592 esas ve 2019/274 karar sayılı ilamı ile Elazığ Ticaret Sicil Memurluğunun 11510 sicil nolu İSMERT İNŞAAT VE MALZEMELERİ NAKLİYE MADENCİLİK OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ(4810539836)-ELAZIĞ’da mukim 19/09/2019 günü saat 14.17de İcra İflas kanunun 179. maddesi gereğince İFLASINA karar verilmiş olup dairemizde iflas işlemlerine başlanmıştır. İİK. 166. Maddesi gereğince ilan ve tebliğ olunur..”

YORUM EKLE
YORUMLAR
seyhan seyhan
seyhan seyhan - 3 ay Önce

yerel habercilik iş yapmıyor galiba başlık vermeden başka illerden haber veriyorsunuz bizene elazığdaki inşaat firmasından

Halk
Halk - 3 ay Önce

Yazik bu kadar insaat firmasi nasil tekrardan ayaga kalkacak. Vatandasin kucuk yatirimlarini bir ev alma ugrunda insaat sirketlerine teslim edip ve firmalar battik diyor, devletin bu konuda duzenlemesi ve garantorlugu olmaz mi. Yerel halkin turkiyenin yerel ekonomisine guveni kalmadigi su ortamda disardan yatirimci nasil cekilir cok aci bir durum. Bu insaati ayaga kaldirmak icin ciddi bir duzenlemelerin yapilmasi gerekiyor aksi takdirde bu isten para yiyen is yapanlara dis pazarlara acilmalari icin tesvik ve yardim gerekli.

SIRADAKİ HABER