Burası Kahramanmaraş, yıl oldu 2019 telefonlar çekmiyor!

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde, baz istasyonu bulunmayan mahallenin sakinleri yakınları ile cep telefonuyla konuşabilmek için 1 kilometre uzaklıktaki su deposunun üzerine çıkıyor.

Burası Kahramanmaraş, yıl oldu 2019 telefonlar çekmiyor!

İlçe merkezine 5 kilometre uzaklıktaki Yeniköy Mahallesi sakinleri, mahallede baz istasyonu bulunmadığı için yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki su deposuna gidiyorlar. Mahallede telefonların sinyal bulduğu tek yer olan su deposunun üzerine çıkan mahalleli burada toplanarak yakınları ile telefon aracılığı ile görüşme fırsatı buluyor. Onlarca kişinin aynı anda sinyal araması ve telefon görüşmesi yapması ilginç görüntüler oluşturuyor.

Mahalle Muhtarı Ali Cinkara, cep telefonuyla konuşmak isteyenlerin su deposuna geldiğini söyledi. Daha önce mahalleye yakın bir noktada baz istasyonu olduğunu onun da kaldırılmasının ardından 2 yıldır şebeke sorunu yaşandığı ifade eden Cinkara, "Mahallemizde yaklaşık 400 kişi yaşıyor, yaz aylarında bu sayı katlanıyor, 2 yıldır cep telefonları mahallemizde çekmiyor. Konuşmak için tek noktada kısıtlı olarak çeken su deposuna gelmek zorunda kalıyoruz. Acil bir durum olsa ne yapacağız. Gece ise buraya gelmek mümkün değil, kadınların buraya gelmesi neredeyse imkansız. Yetkililerden yardım bekliyoruz" diye konuştu.

İNTERNET İÇİN ŞEHİR MERKEZİNE GİDİYORLAR

Mahallenin gençleri ise cep telefonu şebekelerinin çekmemesinin kendileri için iki kat sorun olduğunu söyledi. Su deposunda sadece cep telefonunun çektiğini ve internetin olmadığını belirten mahallenin gençlerinden Murat Cinkara, “Bazen internet kullanmak zorunda kalıyoruz onun için de ilçe merkezine gitmek durumundayız. Telefonlar zaten mahallemizde hiç çekmiyor, birisi ile konuşacağımız zaman su deposuna çıkmak zorunda kalıyoruz, arayanlara ise ancak buraya çıktığımızda ulaşabiliyoruz. Yetkililerden yardım bekliyoruz" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
edem46
edem46 - 3 ay Önce

kuzey çevre yolunda türk telekom çekmiyor.orada normaldir.

ilyas
ilyas - 3 ay Önce

Ben geldim geleli K.Maraş tan Andırına 2.5 yıl aNDIRINI 1980 li yılı yaşıyorum galiba.

rozturk.59
rozturk.59 - 3 ay Önce

Andırın' a Göstermelik Köprü Yapacaklarına Halkın Daha Elzem Olan İhtiyaçlarını Giderselerdi...!!!???

MEHMET DAĞ
MEHMET DAĞ - 3 ay Önce

nereye çıkacak şeyin tepesine mi çıkacak konuşmak için..

Memleket insanı
Memleket insanı - 3 ay Önce

Çok bile andırın hak ediyor bunları iyi de olmuş daha kötü olun

AKPLİ
AKPLİ - 3 ay Önce

Durmak yok yola devam

Nuray
Nuray - 3 ay Önce

Aynı sorun afşin arıtaş gözübenli mahallesindede var sözde büyük şehriniz ne telefon ne yol ne okul hiçbirşey yok

Oguz
Oguz - 3 ay Önce

Gitme marasa serefinle yasa.marasi antebe baglayip ilce yapsinlar

Legend
Legend - 3 ay Önce

Turktelekom varsa hiçbir yer çekmiyor para alıp karşılığını veremeyen güzel kurumumuz.

Andırınlı
Andırınlı - 3 ay Önce

Andırına göstermelik köprü yapacaklarına dügün salonu,taziye evi,cok amaclı konferans salonu...saymakla bitmez hangi birini yazsam

ömer
ömer - 3 ay Önce

Andıriniñ hangi sorunu çözulmüş kine baz istasyonu sorunu çözülsun


SIRADAKİ HABER