Çelikler Holding'ten Afşin Elbistan Termik Santral Açıklaması

Kahramanmaraş'ın Afşin Elbistan Termik Santrallerini işletme hakkını elindie bulunduran ve milletvekilleri Ali Öztunç'la Ahmet Özdemir'i tehdit ettiği ile ilgili iddia çok konuşulan Çelikler Holding'den filtre konusunda yazılı açıklama geldi.

Çelikler Holding'ten Afşin Elbistan Termik Santral Açıklaması

K.Maraş ve ulusal gündemi uzun zamandır meşgul eden ve Afşin Elbistan termik Santrallerini işletme hakkını elinde bulunduran Çelikler Holding, termik santrallere filtre takma, santrallerin kapalı kalması, işçi çıkarılması gibi iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bilindiği gibi Çelikler Holding'le ilgili başta Kahramanmaraş milletvekilleri Ali Öztun ç ve Ahmdet Özdemir başta olmak üzere, çeşitli iddialar ortaya atılmıştı. İddialara göre Çelikler Holding yöneticileri işçi çıkarmakla tehditte bulunmuş, hatta Cumhurbaşkanına '10 bin kişiye ekmek yediriyoruz. Bu işin altından kalkamayız. Filtre konusunda da hiç bir şey yapmadım' demişti.

Basında çıkan haberlerden dolayı halkın büyük tepkisini çeken Çelikler Holding suskunluğunu bozdu ve filtre takmak için gerekli hazırlıkları süratle yaptıklarını ifade etti. Gelen yoğun tepkiler üzerine suskunluğunu bozan Çelikler Holding'de Afşin-Elbistan A Termik Santrali İşletme Müdürü Mehmet Hoşoğlu imzasıyla yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Geçen 12 aylık süre içerisinde çevre sistemiyle ilgili danışman firmalarla beraber jeolojik etütlerimiz yapıldı.

İhale şartnamesi hazırlandı. İşin yapımı ile ilgili uluslararası şirketler çağrılıp ihaleler yapıldı. Bu konuda deneyimi olan bir şirketle baca gazı arıtma sisteminin yapımı için birkaç ay önce anlaşma imzalandı. İşin yapımına geçildi ve siparişler verildi. Birtakım ekipmanların da sahaya gelmesini bekliyoruz. Hedefimiz çok kısa süre içerisinde çevre yatırımlarını devreye almaktır.

Bir belirsizliği de aydınlatmak istiyorum. Termik santral ve maden sahasında çalışan taşeronlarımızla beraber 3 bin 400 personelimizle çalışmalarımız bugün olduğu gibi bugünden sonra da aksamadan devam edecektir. Özetle yılsonu şartları ne olursa olsun, santral çalışsın veya kapansın hiçbir şekilde çalışan sayısını azaltmayacağız ve aksine personel alımımız, istihdam artışımız devam edecekti. Bu açıklamayı da bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak için yapmaktayız” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Maraşlı
Maraşlı - 2 ay Önce

La reis fırçayı çekince nasıl da tutuştunuz:) yoksa siz ordan cekilseydiniz bir daha hiçbir devlet ihalesine giremeyecek ve kazanamayacaktiniz:) reis in bu fırçaları öyle çok hoşuma gidiyor ki:) reis çarpınca yamuldunuz :)))

Ede46
Ede46 - 2 ay Önce

Icraat lazım icraat 3400 kişiye ekmek veriyormuş diğer yandan da tüm şehri zehirliyor

Ertan tan
Ertan tan - 2 ay Önce

Aciklamayi yapan adam Trabzonlu en yüksek maasi alan kisi. 3400 kisiye en düsük maasi ver cevreyi kirlet mühendisleri il disindan getir sonra sa konus. Sen ve senin gibiler cehennemlik

ede
ede @Ertan tan - 2 ay Önce

mühendisler il içinden olursa daha mı bilgili oluyor

oktay saylan
oktay saylan - 2 ay Önce

:) anlaşılan fırçayı yemişler

Acikla  ma
Acikla ma - 2 ay Önce

Bu kadar insan zehirlenirken umurunuzda degil demi. Aslinda fabrikayi alanlarin aileleri ile lojmanda yasama sartini koyacaksin

SIRADAKİ HABER