Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yatırımcılara çağrı! Kahramanmaraş'a

Adana'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, uluslararası yatırımcılara çağrıda bulundu. Geçtiğimiz aylarda Gaziantep'ten Konya'ya, Kocaeli'den Kahramanmaraş'a, ülkemizin dört bir yanında yüzlerce sanayi tesisini hizmete açarak iş dünyamızın dinamizmine yakından şahit olduk.

EKONOMİ 11.10.2021, 00:27
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yatırımcılara çağrı! Kahramanmaraş'a
banner257
banner226

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana'da toplu açılış ve temel atma törenine katıldı.

Burada bir konuşma yapan Erdoğan, Türkiye'ye yatırım çağrısında bulundu. 

"Her zaman söylediğim gibi Türkiye'ye güvenip yatırım yapan hiç kimse pişman olmaz" diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Tam tersine sağladığı büyük kazançla hep memnuniyet duyar. Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm yatırımcıları küresel üretim ve lojistik sisteminin yeni baştan kurulduğu şu dönemde Türkiye'nin kendilerine sunduğu imkanları ve fırsatları değerlendirmeye davet ediyorum."

Erdoğan, "'Gelin hep birlikte kazanalım' diyerek kapılarımızın yatırımcılara sonuna kadar açık olduğunu bir kez daha tekrarlamak istiyorum" diye konuştu.

"FAHİŞ ARTIŞLARI YANSITMIYORUZ"

Gelişmiş ülkeler başta olmak üzere tüm dünyanın, siyasi, sosyal ve ekonomik sorunların ateşiyle kavrulduğu bir dönemden geçtiğini belirten Erdoğan, küresel enerji fiyatlarındaki yükselişe de değindi.

"Ülkemizin en az hasarla hatta çoğu alanda çok büyük kazanımlarla bu dönemi geride bırakması için çalışıyoruz" ifadelerini kullanan Erdoğan, "Mesela küresel düzeyde enerji, mal, hizmet fiyatları fahiş oranlarda arttığı halde bunları 3'te 1'i, 5'te 1'i oranında yansıtarak vatandaşlarımızı koruyoruz" dedi.

"YİYECEK BULAMIYORLAR"

Dünyanın değişik bölgelerindeki küresel krizlerden de örnekler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti:

"Amerika'nın, İngiltere'nin halini görüyorsunuz değil mi? Benzin yok, benzin. Aynı şekilde, Almanya'da, Fransa'da kuyruklar, yiyeceklerini bulamıyorlar. Elhamdülillah Türkiye'de böyle bir sorun yok. Ülkemizi bugüne kadar önüne çıkan her engelden, her sorundan, her saldırıdan, her badireden nasıl kurtardıysak bugün de aynısını yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın."

PATRONLARA SESLENDİ

Cumhurbaşkanı, ihracatın rekorlar kırdığını ve istihdamda salgın öncesinin üzerine çıkıldığını da belirtti. hiç şüphesiz bu başarının ardındaki asıl kahramanların yatırımcısı ve işçisiyle özel sektör olduğunu vurgulayan Erdoğan şöyle devam etti:

"Biz hükûmet olarak bu başarıdaki katkılarından dolayı işçilerimize olan teşekkürümüzü kamu toplu iş sözleşmesindeki yüksek zam oranlarıyla ifade ettik. Özel sektörümüzün de işçilerimizin haklarını verme konusunda aynı hassasiyeti göstereceğine inanıyorum. Geçtiğimiz aylarda Gaziantep'ten Konya'ya, Kocaeli'den Kahramanmaraş'a, ülkemizin dört bir yanında yüzlerce sanayi tesisini hizmete açarak iş dünyamızın dinamizmine yakından şahit olduk."

banner261
Yorumlar (1)
Ökkeş 2 hafta önce
Şimdi taşlar yerine oturuyor... Önce akaryakıt ardından gıda bulmakta zorluk çekersiniz...
Kimse de demiyor , onlar dan aldığın benzin nasıl kendilerinde yok...
Shell benzin,BP petrol ürünleri İngiliz lerin ...
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 26 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı