banner240

Cumhurbaşkanı Kahramanmaraş'ta uyarmıştı! Denetimler Başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kahramanmaraş'ta fahiş fiyatlar denetlenecek açıklamaları sonrası denetimler başladı. Erdoğan; 'İnşallah enflasyonu en kısa sürede kontrol altına alarak raflardaki, tezgahlardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz' ifadelerini kullanmıştı. Tarımsal ürün piyasalarında gerçekleşen aşırı fiyat artış iddialarını soruşturmak üzere denetimlere başlandı.

EKONOMİ 13.09.2021, 17:45 13.09.2021, 17:46
Cumhurbaşkanı Kahramanmaraş'ta uyarmıştı! Denetimler Başladı
banner257
banner226

Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un talimatı ile Bakanlık Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı, üreticiden tüketiciye tedarik kanallarının takip edilmesi, kayıt dışı işlemlerin tespiti, tarımsal ürün piyasalarında gerçekleşen aşırı fiyat artış iddialarını soruşturmak üzere denetimlere başlandı.

DENETLEME YAPILACAK TOPTANCI HALLERİ

1-İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali Bayrampaşa Şubesi

2-İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali Ataşehir Şubesi

3-Bursa Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali

4-Ankara Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali

5-Aydın Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali

6-İzmir Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali

7-Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali

8-Adana Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali

9-Mersin Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali

10-Samsun Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali

Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Adnan Benli Ticaret Bakanlığı olarak piyasa gözetim-denetimi görev ve yetkisi kapsamında işletmelerde fahiş fiyat artışı olup olmadığına ya da fiyat etiketine aykırı bir işlem yapılıp yapılmadığına baktıklarını söyledi. Ürünlerin kasa-etiket fiyatı arasında uyuşmazlık olup olmadığını da kontrol ettiklerini belirten Benli, "Tespit ettiğimiz ürünlerin alım-satım faturalarını aldık, bilahare bunları kontrol edip herhangi bir usulsüzlük varsa ona göre işlem yapacağız. Bakanlığımızca denetimlerimiz devam edecek. Münferit vatandaş şikayetleri ya da resen Bakanlığımızca bu tür denetimler yapılmaktadır." dedi.

Yorumlar (9)
Mehmet 4 gün önce
FİYAT ARTIŞINDAKİ FAHİŞLİK Kahramanmaraş Akbel den başlıyor. İzzetbegoviç Akbel de fiyatlar iki katına çıkmış... TÜİK bir uğrasın enflasyon. FAHİŞ ARTIŞ AKBEL DE....
Halciler 4 gün önce
Belediye imar müdürlüğündeki usulsüzlükler e eş zamanlı hadi. Hal esnafı olmasa rezil rüsva oluruz. Domates 3 TL karpuz 1 TL soğan 2 TL. Burda sorun yoktu ki. İnsanların şerefiyle neden oynuyorsunuz. Asıl hırsızı biliyorsunuz
Ali kaya 4 gün önce
Fazla fiyat veren yargılanıp hapse atılmalı. Reis haklı
Aksakallı Akif 4 gün önce
Devlet,KİT(kamu iktisadi teşebbüslerini ) yeniden yapılandırıp ,81 ilde üretici,paketleyici,dağıtıcı,işletmeci gömleğini giymediğinde holdinglerin insafına üretimi bırakarak enflasyonla mücadele edemez.
Ramazan 4 gün önce
Devlet tüm temel gıda ürünlerini et ,süt ,peynir,şeker ,yumurta ,yağ, salça un makarna ,bakliyat ,tahıl.çay,konserve dahil bizzat kendi tesislerinde işleyip,üreterek maliyetine halka tedarik ederken,üretim fazlasını da ihracata göndererek enflasyonu kontrol altına almalıdır.Vatandaşın temel ihtiyaçlarını birkaç holding patronunun vicdanına terketmemelidir.
Ökkeş 4 gün önce
Belediyeler, vb kurumlar ,gitsin çiftçiden alsın ,kendisi ucuza satsın ...
Bizde ucuza mal alalım...
Önce vatan 4 gün önce
Tam bir komedi.Araba bayilerine,müteahhitlere,dondurmacılar,akedaşa,armadaşa,belediyeye, her yere adam gönderde her yer ucuzlasın.uçuyoruz maaşalah.
Metin 4 gün önce
Enfaladyonu artıran devlet yüzde yirmiden aşağıya elektiriğe doğalgaza zam yapmıyor boşuna suçlu aramasın tek suçlusu devlet
Yusuf 3 gün önce
Bence esnaf denetleme bakanlığı kuralım,
Ve bakanlığa 1000000 milyon denetçi alalım...
Nasıl fikir hem istihdam, hemde kimse yüksek fiyata satamaz....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
31°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 17 Eylül 2021
İmsak 04:45
Güneş 06:07
Öğle 12:33
İkindi 16:03
Akşam 18:48
Yatsı 20:04