banner230

DSİ Kahramanmaraş'ta Arazi Toplulaştırması Yapacak

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Sivas, Yozgat, Kayseri, Tokat, Kahramanmaraş ve Niğde'de arazi toplulaştırması gerçekleştirecek.

EKONOMİ 30.01.2021, 17:30
DSİ Kahramanmaraş'ta  Arazi Toplulaştırması Yapacak
banner257

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Sivas, Yozgat, Kayseri, Tokat, Kahramanmaraş ve Niğde'de arazi toplulaştırması gerçekleştirecek.

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de yayımladı. Buna göre, Sivas, Yozgat ve Kayseri'deki 57 yerde kamu yararı gözetilerek zorunlu arazi toplulaştırması uygulanacak.

Tokat'ta da Merkez ve Pazar ilçelerinde belirlenen 4 yerde arazi toplulaştırmasına gidilecek.

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesindeki 19 alan ile Niğde'nin Altunhisar ilçesi Yeşilyurt köyü için de arazi toplulaştırması yapılacak.

Öte yandan, Resmi Gazete'de yer alan bir diğer Cumhurbaşkanı Kararı ile bazı alanların "yayla alanı" olarak ilan edilmelerine ilişkin Bakanlar Kurulu kararlarında yer alan hükümler yürürlükten kaldırıldı.

Yorumlar (3)
Osmanlı 1 ay önce
Toplulaştırma değil kamulaştırma istiyoruz. Parasıyla alana sözümüz yok ama şark kurnazlığı ile toprakları kapanlardan bu topraklar derhal alınmalı. Her kesimden insanlara kiraya verilmeli.isguzar mirasyedilere hayır.
Osmanlı 1 ay önce
Kadastro memuruna rüşvet verip tarlaları tapulayanlardan araziler derhal alınmalıdır. Nerden kazandın hesabı sorulmalı
Fişekçi 1 ay önce
Hikaye, Elbistanda bizim köyde 3 yıldır hiçbir araziyi toplulaştıramadılar. Amaç % 3 vurgun. Yolu, argı olmayan arazilere yol ve su için bu % 3'ü alıyorlar ama benim e parça tarlamın başında argı da varvyolu da hm de asfalt yol geçiyor. Dilekçe verdim olsun kanuna göre sıtandar alıyoeuz diyor dsi. Hem de en değerli parselimdenb% yüzde 10 kesmişker.
Elbistanda 500 bin dönüm arazide yapıyorlar hu işi % 3'ü 15 bin dönüm ediyor. Dönümü suluda 25 binden 375 milyon tl. Şahane.
banner112
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
Namaz Vakti 02 Mart 2021
İmsak 05:37
Güneş 06:57
Öğle 12:50
İkindi 16:00
Akşam 18:32
Yatsı 19:47