Elon Musk Çılgın Projesini Paylaştı

Teknoloji dahisi olarak gösterilen Elon Musk, trafik karmaşasını çözmek için önceki vizyonunda değişikliğe giderek yayaların ve bisikletlilerin arabaların üzerinden gitmesini öncelikli hale dönüştüren yeni bir metro benzeri proje geliştirdi.

Elon Musk Çılgın Projesini Paylaştı

Teknoloji dahisi olarak gösterilen Elon Musk, trafik karmaşasını çözmek için önceki vizyonunda değişikliğe giderek yayaların ve bisikletlilerin arabaların üzerinden gitmesini öncelikli hale dönüştüren yeni bir metro benzeri proje geliştirdi. 

Elon Musk'ın Twitter hesabından paylaştığı animasyonda otobüs benzeri bir aracın aniden kendini yer altına aldığı ve benzer araçlara katılarak ana yolda gittiği görülüyor.

Tesla ve SpaceX CEO'su, daha az otomobilli yeni konseptini daha önce Boring Company ile yapmayı odaklandığı şehir merkezinin altındaki tünellere odaklanan ve hususi araçların hareketli platformlardan ilerlediği orijinalinden farklı olarak tanımladı.Musk, Twitter mesajında "Yine araba taşıyacağız ancak sadece tüm kişiselleştirilmiş kitlesel toplu taşıma ihtiyaçları karşılandıktan sonra. Bu bir saygı ve adalet meselesi. Araba almaya parası yetmeyenin önce gitmesi lazım." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner122

banner227

banner235

banner224

banner154

banner55