Haber46 Okuyucusundan Kahramanmaraş Havalimanı Soruları

Dün Ak Parti Milletvekilleri tarafından yapılan Kahramanmaraş Havalimanı açıklamasını bir Haber46 okuyucusu değerlendirmiş. Yaptığı yorumu bizimle paylaşan okuyucumuzun değerlendirmesini kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

EKONOMİ 15.02.2020, 10:27
Haber46 Okuyucusundan Kahramanmaraş Havalimanı Soruları

Kahramanmaraş Havalimanı ile ilgili sorunlar bitmek bir yana, her geçen gün katlanarak büyümeye devam ediyor. sadece bu hafta pek çok iniş başka illere yönlendirildi ve çok sayıda sefer iptal oldu. Tepkilern artması üzerine Ak Parti Milletvekilleri bir açıklama yaparak sorunun çözümü için yapılan toplantının sonuçlarını paylaştılar.

Yapılan açıklamada İstanbul'a günde iki sefer yapılması, İzmir'e uçuş planlanması, pistin 400 metre uzatılması gibi çözümler üzerinde durduğu belirtildi. Coğrafi konumdan dolayı ILS cihazının fayda sağlamayacağı açıklandı.

Bu açıklamaları bir Haber46 okuyucusu değerlendirdi. Whatsapp İhbar hattımıza ulaşan okuyucumuzun değerlendirmesi şu şekilde:

1) 2300 metrelik pistin 300 metresi zaten kullanılamıyor. 400 metre uzatılacak demek 700 metre demektir. Karayolu veya demiryolu kaldırılmadan bu mümkün değil. Bunun da kısa sürede yapılması uzak ihtimal

2) ILS Kahramanmaraş'tan daha sıkıntılı birçok havaalanına kuruldu, sıkıntısız kullanılıyor. Uyduya dayalı sistem sıkıntılı ikide bir sinyal kaybı veriyor. Havanın iyi olduğu günlerde bile uçaklar iptal oluyor veya başka havaalanına (Antep'e) gidiyor

3) İstanbul'a haftanın 3 günü 2 sefer var diğer günlerde 1 sefer var zaten, İstanbul için Ankara gibi hergün geç gelip erken giden uçak lazım.

4) Ankara haftada 4 gün niçin hergün yok?  

5) İzmir daha görüşülecekmiş, kesin değil yani

6) Antalya, Trabzon vb. yerlere uçak seferinden hiç bahsedilmiyor. Bu illere de uçuş düzenlenmelidir.

7) Uluslararası sefer konusuna gelince Ülke içinde iki yere giden Maraşlım Ülke dışına nasıl gitsin.

8)En acısı da ILS kurulamıyorsa niye bu kadar masraf ettiniz herşeyi sıfırdan yaptınız? Koskoca Maraşta daha iyi bir yer yok muydu?

Okuyucumuzun değerlendirmesini yorumsuz olarak paylaşıyor ve kamuoyunun bilgisine sunuyoruz. 

Haber46 olarak tüm tarafların görüşlerini paylaşmaya ve Kahramanmaraş Havalimanı ile ilgili sorunların çözümü için katkı sunmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (24)
Maraşlı 2 ay önce
Pisti uzaya kadar uzatsanız ne olur uçak inmedikten sonra. Cumhurbaşkanını bile yanlış yönlendiriyor siyasetçilerimiz. Sadece kendini ve çevresini düşünen siyasilerimiz yine göstermelik bir toplanmış. Göksun yolu için 100 defa topladınız...!
Kürşat 2 ay önce
Dürüstlük en iyi siyasettir ,istifa etmek beceremiyorum demek günah degil hatasıni kabul etmek haram degil , erdem meselesidir
0046 2 ay önce
PİSTİ 1 KM UZATSA BİLE BİR İŞE YARAMAZ PİST YANLIŞ KONUMDA YENİ TERMİNAL BİNASIDA YAPINCA TEKRAR YIKIP YENİSİNİ YAPAMAZLAR. ALETLİ İNİŞ OLMADI SÜRECE BU HAVAALANI BİR İŞE YARAMAZ.
Omer nur 2 ay önce
Ben furkan çam in görüşüne katılıyorum
Bertizli bekir 2 ay önce
150 m2 evi 190 m2 yazan esnaf ve zanaatkarlar üyesi uyanik bir emlakcı ne belediye ,ne maliye ,ne adliye, ne tapu denetlemiyor diye dilediği gibi at koşturuyor
K.maraşlı 2 ay önce
2. RNP/RNAV cihazı teknik kontrolden geçmeli.
3. AnadoluJet ile görüşülmüş THY yetkilileri yoktu. Zaten 4 senedir yaz programında THY haftada 14 frekans, yani uçuş gerçekleştiriyor bunun 17’ye
yükselmesi gerekiyor.
5. SunExpress ile görüşülmeden bu seferleri neye dayanarak ilan etmişler anlayamadım.
6. Antalya, Trabzona katılıyorum
7. İtalya, İngiltere ve Almanya’da çok sayıda K.maraşlı, Osmaniyeli vatandaşları var talep yüksek
8. Öyle algı yapılıyorki sanki hiç uçak inmiyor. Lütfen edeler en son DHMİ istatistiklerine göz atın bu yıl Ocak ayının rakakamlar +6% artış gösteriyor. Demekki uçak iniyor.
Böyle algı yapacağınıza uçak uçtuğu halde fiyata aldanarak çevre illere değil kendi Havalimanımızı kullanalım.
Ede 2 ay önce
Diline sağlık ede az bile yazmışın.
Bertizli bekir 2 ay önce
Hileli gida uretene ceza var hileli esnaflik yapan daire satmaya kalkan düzenbaz dmbk m2 sini , aracin boyasini arizasini soylemeyene ceza yok adalete bak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın