Hafta içi sokağa çıkma yasağı 19'dan itibaren başlayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de gerçekleşen toplantıda, Ramazan Bayramı sonuna kadar tedbirlerin sıkılaştırılması konuşuldu. Erdoğan hafta içi sokağa çıkma kısıtlamasının akşam 19 ile sabah 05.00 arası güncellendiğini söyledi.

EKONOMİ 13.04.2021, 19:40
Hafta içi sokağa çıkma yasağı 19'dan itibaren başlayacak
banner257

Türkiye salgının sağlık boyutunu başarıyla yürüttüğü gibi alınan tedbirlerin olumsuz etkilerini azaltmak konusunda da dünyadaki en başarılı ülkeler arasında özellikle yer alıyor. Her fırsat bulduğumuzda tedbirleri gevşeterek normalleşme sürecini başlatıyoruz. Aşılamada toplamda 19 milyonla dünyada ilk sıralarda yer alıyoruz. Vaka ve vefat sayılarımızın artış gösterdiği durumlarda tedbirleri sıkılaştırmaya mecbur kalıyoruz.

İKİ HAFTA KISMİ KAPANMA KARARI

* Ramazan ayının ilk iki haftasında biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulamasına geçiyoruz.

* Hafta sonu sokak kısıtlaması sürerken, hafta içi sokak kısıtlaması saatleri akşam 19:00 sabah 05.00 olarak güncellendi.

* Sokağa çıkma saatlerinde zorunlu haller dışında şehirler arası seyahate izin verilmeyecek.

* 65 yaş üstü 18 yaş altına toplu taşıma sınırlaması yeniden getiriyoruz.

* Kamuda saat 16:00’da bitecek şekilde dönüşümlü ve esnek mesai yeniden yaygınlaştırılacak. Hamileler ile kronik hastalığı bulananlar ve 10 yaş altı çocuğu olan kadın personel idari izinli sayılacak. Şartları uygun olan özel sektör firmaları da bu yönde teşvik edilecektir.

UZAKTAN EĞİTİM YENİDEN

* Eğitimde sınav sürecinde olan 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademeler uzaktan eğitimle faaliyetlerini sürdürecektir.

* Yeme içme hizmeti veren kafe, kıraathane, çay bahçesi, spor salonu ve benzeri mekanlar faaliyetlerine bayram sonrasına kadar ara verecektir.

* Lokanta ve benzeri işletmeler ise ramazan boyunca paket sistemine geçecektir.

* Kına, düğün, genel kurul gibi kapalı alanda yapılan bütün toplantılar bayram sonrasına kadar ertelenmiştir.

* Oteller sadece kendi müşterileriyle sınırlandırılmıştır şekilde hizmet verebilecek. Sahte rezervasyon ve benzeri hilelere izin verilmeyecek.

* Konaklama tesisleriyle, evlerde toplu iftar ve benzeri organizasyonlar gerçekleştiremeyecek.

* Uygulama yarın akşam saati ile başlayacaktır.

Yorumlar (5)
Kürşat46 1 ay önce
En başta yapılması gereken de buydu zaten 14 gün kapanma + 7 gün kısmi kapanma + 14 gün kapanma ta ki yoğun bakımda 1 hasta kalana kadar devam etmeliydi.
Hamdi PAKSOY 1 ay önce
AKP kongreleri yapılmasaydı yine bu kadar artmazdı. kongreler öncesi 7000 vakaşa kadar düşmüştü. ALLAH akıl fikir versin. Ülkeyi ateşe attılar.
Ramazan Tanrıverdi 1 ay önce
Nihayet gereken adım atıldı 14 gün sonra vaka sayılarının yoğunluğuna göre semt, ilçe ve il olarak kapanmaya devam edilirken , şehirler arası ve İlçeler arası seyahate de asla izin verilmemelidir.
46lı 1 ay önce
Yanlış politika !!!
Kırkaltı 1 ay önce
Kurallara uyalım mesafeli ololım kalabalık yerlere gitmeyelim oluşturmayalım aynen maske mesafe temizlik dezenfekte
banner255
13°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Mayıs 2021
İmsak 03:36
Güneş 05:14
Öğle 12:34
İkindi 16:24
Akşam 19:43
Yatsı 21:14