Hanefi Öksüz: ' Patron değil, lider olacaksınız! '

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Meclis Başkanı Hanefi Öksüz, şirketlerin uzun soluklu olması için patron değil, lider olunması gerektiğini söyledi.

EKONOMİ 30.01.2019, 16:47
Hanefi Öksüz: ' Patron değil, lider olacaksınız! '
banner257

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Meclis Başkanı Hanefi Öksüz, şirketlerin uzun soluklu olması için patron değil, lider olunması gerektiğini söyledi.

Öksüz, KMTSO'da finans sektörünün temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen KMTSO Meclisi toplantısında, sanayi tesislerinde kabuk değişiminin önemine dikkat çekti.

Dünya çapında şirketlerin bulunmadığını dile getiren Öksüz, "Şirketler kuruluyor. Başarılı bir, iki kişi götürüyor. Onlar da kendilerini hiç ölmeyecekmiş gibi görüyor. İkinci nesil de cam fanusta yetişiyor. Hak yerine gelince, işle hiç alakası olmayan yeni nesil işin başına geçiyor. Bunu kabuk değişimi olarak görmemek lazım. Bu, şirketler için bir deprem. Patron değil, lider olacaksınız. Bu çok önemli. Eğer kurucu liderse, bir başarısı var zaten, şirketi oraya getirmiş ama ondan sonra babadan kalan bir şeyin piyango çıkmış gibi başına konduğunda, patronluk yapmaya geldiğinde o şirket çöküyor. Böylelikle liderlik çok önemli burada." diye konuştu.

KMTSO Yönetim Kurulu Üyesi Nazlı Ceylan Balduk Kurtul ise Kahramanmaraş iş dünyası olarak 2019'u güzel haberlerle karşıladıklarını, 2018 rakamlarına göre ihracatta 1 milyar dolar eşiğini aşarak yeni bir başarı hikayesine imza attıklarını ifade etti.

Kahramanmaraş iş dünyası olarak, ihracatta ülke sayısını arttırarak 114'ten 122'ye, ihracatçı şirket sayısınıysa 290'dan 303'e ulaştırdıklarını dile getiren Kurtul, "Kahramanmaraş'ın ihracattaki başarısı, özkaynak olarak diğer sanayi şehirlerine göre daha sağlam olması, batık riskinin düşük olması mevcut daralmadan daha az etkilenmesini sağladı." ifadesini kullandı.

Toplantıda, Kredi Garanti Fonu (KGF) Kahramanmaraş Müdürü Hüseyin Karakozak, KGF kefalet sistemi ve Hazine Garantili Kredi Programları hakkında bilgi verdi.

Ziraat Bankası Gaziantep Bölge Müdürü Gazi Özgür Yılmaz, Ziraat Bankası kredileri ve özellikle son dönemde uygulanan Birleştiren Kredi Programı, Türk Eximbank Gaziantep Şube Müdürü Metin Çelik ise Türk Eximbank kredi ve sigorta programları konusunda bilgiler aktardı.

Yorumlar (11)
Entepliye şahinem ağam 3 yıl önce
Antep ilk dörde oynuyor ya maraş,(devlet desteksiz)
DEDE KORKUT 3 yıl önce
SAYIN ÖKSÜZ DOKSANLI YILLARDA RAHMETLİ FARUK ARIKAN'LA DENİZLİLİ TEKSTİLCİ İŞADAMININ AÇIKOTURUMDAKİ KONUŞMALARINI HATIRLIYORMUSUNUZ.
kahraman 3 yıl önce
temenni ederim sn öksüz ölümün kendilerinide her nefside bulacağını bilerek yaşar.30 kişiden 10 bin kişiye ulaştığını söylen başarılı iş adamı olarak adı öne çıkan kişinin bu idraki çok önemli.o 30 kişiden 10 bin kişiye ve şirketin direk ve dolaylı ilişki kişilerine ortaklarına temennimiz adil vicdanlı davranmıştır.onların haklarını gözetmişdir inşAllah.yoksa ölüm geldiği zaman hesabın nekadar çetin olduğunu idrak etmek gerekir.evet doğru tesbit bazı sanayicilerin nesli cam fanusta sanal bir dünyada geziniyor çokkkk doğru.
maraşlı 3 yıl önce
sayın öksüz çok haklı .evet ölüm sizede var.asgari üçret yükselmesin diye bin takla atanlarda sizlersiniz sayın öksüz.kahramanmaraşın tekstil piyasasınızı tekelinize almışsınız istediginiz gibi at koşturuyorsunuz. evet ölüm sizede var
Murat Gün 3 yıl önce
adil öksüz ün neyi bu
Mehmet 3 yıl önce
Adil öksüz kanunun kaçağı devletine ihanet etmiş birisi sadece soyadı benzerliği

Hanefi Öksüz devletine milletine çalışan bir iş adamı.
smtkmlk 3 yıl önce
şaibeli .d
hakkı 3 yıl önce
aynen kendininde dedigi gibi kendini tarif ediyor hiç ölmeyecekmiş gibi yaşıyor
okadar insanın hakkını okadar haram malın hesabını okadar çalışanın hakkını nasıl vereceksin bakalım
Gökhan 3 yıl önce
Reklamlar
Vedat 3 yıl önce
Hanefibey k.maraşà devletin yapmadığı çimento fabrikası yapti geniş görüş yelpazesine sahip bir lider ister kabiledinisteretmeyin sürünün koçudur
Nelson Mandela 3 yıl önce
İnsanları boğaz tokluğuna çalıştıranlardan lider olmazzz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Namaz Vakti 19 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı