Hükümetten memur ve memur emeklisine yeni zam teklifi

Hükümet, 5. Dönem Toplu Sözleşmesi kapsamında memur ve memur emeklisine 2020'de yüzde 4+4, 2021'de yüzde 3+3 zamdan oluşan yeni teklifte bulundu.

Hükümetten memur ve memur emeklisine yeni zam teklifi

Hükümet, 5. Dönem Toplu Sözleşmesi kapsamında memur ve memur emeklisine 2020'de yüzde 4+4, 2021'de yüzde 3+3 zamdan oluşan yeni teklifte bulundu.

Yaklaşık 3 milyon 200 bin memur ile 2 milyona yakın memur emeklisinin 2020 ve 2021 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını belirleyecek 5. Dönem Toplu Sözleşmesinin görüşmeleri devam ediyor.

Bu kapsamda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Kamu Görevlileri Sendikaları Heyeti Başkanı Ali Yalçın arasında Bakanlıkta sürpriz bir görüşme gerçekleşti.

Bakan Selçuk, görüşmede, Kamu İşveren Heyeti adına 2020'de yüzde 4+4, 2021'de yüzde 3+3 zam ve enflasyon farkından oluşan yeni bir teklifte bulundu.

İlk teklif yüzde 3,5+3'tü

Kamu İşveren Heyeti ile Kamu Görevliler Heyeti arasında 1 Ağustos'ta başlayan süreç kapsamında hükümet 16 Ağustos Cuma günü ilk zam teklifini açıklamıştı.

2020'nin ilk altı ayında yüzde 3,5, ikinci altı aynda yüzde 3, 2021'nin ilk altı ayında yüzde 3, ikinci altı ayında yüzde 2,5 zamdan oluşan bu teklif, memur konfederasyonlarınca kabul görmemişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
EDE46
EDE46 - 6 ay Önce

MEMUR ZATEN AK PARTİYE OY VERMİYOR Kİ? HÜKÜMETİN TEKLİFİ ÇOK BİLE.

hasan
hasan @EDE46 - 6 ay Önce

Hükümete oy verenler çok vermeyenler az alsın o zaman hazreti ömer de öuyle yapardı değil mi

bilirkişi
bilirkişi - 6 ay Önce

isabetli olmuş, verenlerin kıymetini bilmeyenler , sene seklerde doksanlardaki eski memurluk maaşları na dönecekler,

Mehmet ay
Mehmet ay - 6 ay Önce

Haber 46 tarafsız yayın demistin şimdi ne oldu da hükümet dalca geçiyor diyorsun haberi yap ama tarafsız yap

Memur
Memur @Mehmet ay - 6 ay Önce

Gerçekten dalga geçer gibi yaptıkları için olmasın.
Niçin bu kadar sahipleniyorsun ki?

EDE
EDE - 6 ay Önce

çağ atlıyoruz,mehtere devam.

Ede46
Ede46 - 6 ay Önce

Hasan Bey demokrasilerde kime oy verirsen verdiğin parti seni el üstünde tutar, maaşını bol verir. Belediyelere bakacak olursan herkes torpille bir yerlere gelmişler, maaşları süper. Hz Ömer adaleti Şeriatın adeletiydi, mevcut iktidar zaten adaleti katletti. Torpil,rüşvet, adam kayırma vb. Yani Şeriate aykırı ne varsa sözde müslüman geçinen iktidarda var. Bu nedenle ömürleri pek fazla olmayacak tarih sahnesinden silinip gidecekler.

SIRADAKİ HABER