İşgalci durumundaki Teras Kafe, Büyükşehir Ekipleri tarafından boşaltıldı!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, işgalci durumundaki Teras Kafe'yi bugün itibariyle boşalttı.

EKONOMİ 25.03.2020, 12:47
İşgalci durumundaki Teras Kafe, Büyükşehir Ekipleri tarafından boşaltıldı!

Kahramanmaraş’ın gözde tatil ve dinlenme merkezlerinden biri olan TERAS Kafe’de bu gün yapılan işlemler sonucu, polis gözetiminde boşaltılması yapıldı. 

Duruma çok sayıda vatandaş sosyal medya hesaplarından tepki gösterirken, işin aslı ortaya çıktı.

2017 yılı Mayıs ayında sözleşmesi biten TERAS Kafe sahipleri, bu konu hakkında yeni girişimde bulunmamış. Aradan geçen 2 yıllık süre zarfında bir anlaşma olmayınca 2019 yılı Ekim ayında boşaltma tebligatı yürürlüğe konmuş ve taraflara bildirilmiş. Kahramanmaraş büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bilgilendirmeye uymayan işletme sahipleri, bu gün işgalci konumu nedeniyle boşaltma işlemi kolluk kuvvetleri gözetiminde gerçekleştiriliyor.

Yapılan işlemin herhangi bir korona tedbirleri kapsamında olmadığı tamamen işgalci konumda olduğu için yapıldığı belirtiliyor. Kararın Onikişubat Kaymakamlığı tarafından alındığı öğrenildi. 

Yorumlar (30)
Sinan 3 gün önce
gazeteci yener atlıya peşkeş çekilen ormandan neden bahsetmiyosunuuuz? memleketin anasını ağlattı ormanın tamamı onun şuan güngör susacak mı arkadaşlar
Mustafa 3 gün önce
Güngör un kaseti yok diyorlar
İlayda petek çapar 3 gün önce
2017 yılından belli sözleşmemizin tekrarlanması üzerine beyanlar gönderdik sözleşmenin yenilemmesini istedik yenilenmedi milyonluk yatırıma hiçbir bedel ödemeden hazıra konmak istiyorlar işgalci konumunda olan tek kişi kahramanmaraş belediyesidir .
Turhan 2 gün önce
Arkası sağlam bir kodamana peşkeş çekerler, olur biter. Al birini vur ötekine
maraşlıı 2 gün önce
bildiğim kadarıyla kızı olmanız lazım dogan (zeki çapar) beyin, yorumunuzdan çok belli taraf olduğunuz
maraşlı 2 gün önce
3) Müstecire Büyükşehir Belediyesi tarafından 28.11.2016 ve 17.01.2017 tarihlerinde kira süresinin 2017 yılında sona ereceği ve sürenin ihale yapılmaksızın uzatılamayacağı bildirilmiştir.
belediye yapılan sözleşmede direk yazmış ihale yapılmaksızın uzatılmayacak diye, daha belediyeye beyan gönderdik, yenilenmesini istedik falan, sözleşme var ne beyanı, konmuşunuz güzel yere tabi çok paradan vazgeçemiyorsunuz, geçen senelerde işletme sahiplerinin işletmede esrar içildiğine dair söylentilerde direk çıkartılmanız lazımdı
Devletçi 2 gün önce
Merhaba, bahse konu olayın çok büyük ihtimalle tarafısınız. Tarafı olmanız nedeniyle hukuki tarafından bakamıyorsunuz. Belediye ve sizin imzanızın üzerinde bulunduğu sözleşmeden " Yap-İşlet-Devret" olayı anlaşılmaktadır. Sözleşme süreniz bittikten sonra siz istiyorsunuz ki ihale yapılmasın, size peşkeş çekilsin. Hayır efendim, hak yiyemezsiniz, haksızlık yapamazsınız. Kahramanmaraş Belediyesinin destekçisiyim, 2017 yılından beri işgal ettiğiniz bedeli de alır umarım.
ilayda petek çaparr 3 gün önce
tamamda milyonluk attıgınız kazıklara sayın yanlışlıkla şehir dışından gelen bir misafiri götürdük oraya bir çaya 5 lira dediniz insafsızlar ilahi adalet işte burda
Göksel Dengiz 3 gün önce
Bacım zamanında size nasıl peşkeş çekildiyse şimdide başkasına çekecekler bunda garip bir olay yokki
İlahi adalet 3 gün önce
İlahi adalet yerini buldu sürünecekler
Vatan sever 3 gün önce
Acaba siz kime peşkeş cekeceksiniz
Devletçi 2 gün önce
Teras işletmecisinin bir yakını olduğunuz o kadar belli ki :)
Doğru her daim doğrudur 3 gün önce
KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMIZI KUTLUYORUM.HAKIKATEN NE KADAR DOĞRU BİR KARAR VERDİĞİ ORTAYA ÇIKTI. KANAL MARAŞA RÖPORTAJ VEREN MÜŞAVİR TESISLE ALAKALI KONUŞMAK YERİNE BELEDIYEDEKI ATAMLARDAN TUTTA BAŞKANA IFTIRAYA KADAR HERŞEYİ KONUŞTU. BAŞKAN VE EKIBINI CANI GÖNÜLDEN KUTLUYORUZ. TERAS TESISLERINI BELEDIYE ISLETSIN MILLET KAZIK YERINE HIZMAT ALSIN.
Resul Damar 3 gün önce
İşgalci demek uygunsuz bir tabir olmuş , olayın içeriğini bilmiyorum ama farzedelim öyle olsun , bu durumda belediye 3 yıl süre neden müsade etti buna ? Bu durumda işgalci , eyleme geçmek için 3 yıl boyunca bekleyen belediyedir asılsoru neden şimdi?
Emmi 3 gün önce
Yeter kazıkladıginız milleti bir topak dondurma 20 lira bir bardak çay 10 lira Sonra da kirayı verme... nerde belediye iki yıl olmuş sözleşme biteli beleş mi yeyip içtiniz yoosam 3 ay su borcu ödemesek suyumuzu kesersiniz kimin adamisiniz aslanım siz..
Adanalı amma maraşta 3 gün önce
Kervan gelir yarın bir bakarsınız mado derdim ama şuan kervan daha yakın birilerine bakın görün
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın