Kahramanmaraş 7. Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarının açılışı gerçekleşti

Kahramanmaraş'ta bu yıl 7'ncisi gerçekleştirilen Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı'nın açılışı yapıldı. Büyükşehir Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasının iş birliğiyle düzenlenen fuar, Kahramanmaraş Fuar Merkezi'nde kapılarını ziyaretçilere açtı.Vali Ömer Faruk Coşkun, açılışta, fuarların bölge ve ülke ekonomisi için önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

EKONOMİ 18.11.2021, 18:29
Kahramanmaraş 7. Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarının açılışı gerçekleşti
banner257
banner226

Kahramanmaraş'ta bu yıl 7'ncisi gerçekleştirilen Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı'nın açılışı yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasının iş birliğiyle düzenlenen fuar, Kahramanmaraş Fuar Merkezi'nde kapılarını ziyaretçilere açtı.

Vali Ömer Faruk Coşkun, açılışta, fuarların bölge ve ülke ekonomisi için önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Vatandaşların bölgesel ve ulusal düzeyde düzenlenen fuarlar sayesinde tarımsal ürünlerini ve faaliyetlerini sergileyebildiğini belirten Coşkun, aynı zamanda da yeni teknolojilerin transferinin sağlandığını ifade etti.

Vali Coşkun, Kahramanmaraş'ın tarım ve hayvancılık alanında önemli bir konumda olduğuna işaret ederek şunları kaydetti:

"Çok şükür ilimiz gerek iklimi gerekse de coğrafi özellikleri bakımından birçok tarım ürününün ve hayvan türünün yetişmesi ve gelişmesine müsait bir konumda yer almaktadır. Gelişen dünya düzeninde küresel ısınma ve buna bağlı olarak su sıkıntısı, tarım sektörünü her zaman olduğundan daha da önemli hale getirmiş ve getirmeye de devam edecektir. Dolayısıyla tarım ve hayvancılıkta teknolojiyi kullanarak en yüksek verimi almaya çalışmak ve bu sektörlerdeki gelişmeleri yakından takip etmek hepimizin görevidir."

İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Mustafa Bozkurt da Kahramanmaraş'ın tarımsal ve hayvansal üretim alanında ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlayan kentler arasında yer aldığını söyledi.

Kentteki yaklaşık 200 bin büyükbaş, 1 milyon 100 kadar küçükbaş hayvan varlığı ile yıllık 340 bin ton süt, 22 bin ton et üretimi yapıldığını anlatan Bozkurt, bunun yanında arıcılık ve su ürünlerinin de 33 ülkeye ihracat yaptıkları kalemler olduğunu dile getirdi.

HABER FOTOĞRAFLARI

Bozkurt, kanatlı hayvan varlığının 1 milyon 700 bine ulaştığını, bunlardan günlük 1 milyon 100 bin yumurta elde edildiğini sözlerine ekledi.

Vali Coşkun ve protokol üyeleri açılışın ardından fuarı gezdi.

Toplam 118 firmanın ürünlerinin sergilendiği fuar, 21 Kasım'a kadar ziyaret edilebilecek.

banner261
Yorumlar (4)
veli kaya 1 hafta önce
Mini fuarcık desek daha doğru, özellikle gidip baktım...
ökkeş 1 hafta önce
Boş işlerin boş kalfaları. her sen fuar mı olur ? bakkal dükkanı gibi. dostlar biz alışverişte görsün diye yapılıyor... yazık buraya harcanan Devletin paralarına....
Ahmet Varışlı 1 hafta önce
Buna fuar mı diyorsunuz yazık hiç fuar gõrmesek yutturacaksız. mini pazar mahalle pazarı harcanan emeğe yazık
ahmet derinkuyu 1 hafta önce
yaktığım benzine yazık oldu. fuar diye bizi çağırıyorlar oaraya gittim baktım. maraş kapalı çarşı ordan daha modern ve güzel yaa. kim bu tarım müdürlüğüne fuar yap diyor. anlamadım. saçmalamış durmuşlar....
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 28 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı