Kahramanmaraş'a hızlı tren gelecek mi? Adana Osmaniye Gaziantep hattı yapılıyor

Kahramanmaraş'a aktarmasız hızlı tren geleceği ile ilgili verilen sözler okuyucularımız tarafından yeniden hatırlatıldı. Haber46'ya mesaj yazan çok sayıda okuyucumuz Adana-Osmaniye-Gaziantep hızlı tren hattının yapılmaya devam ettiğini ama K. Maraş'la ilgili bir gelişme olmadığını ifade ettiler.

EKONOMİ 14.01.2020, 13:05 14.01.2020, 13:09
Kahramanmaraş'a hızlı tren gelecek mi? Adana Osmaniye Gaziantep hattı yapılıyor
banner257

Kahramanmaraş'a hızlı tren geleceği ile ilgili Cumhurbaşkanı'ndan Bakanlara,, dönemin Ak parti Başkanı'ndan milletvekillerine kadar çok sayıda kişi tarafından söz veriildi. Gelinen noktada Kahramanmaraş hızlı tren hattı ile ilgili bir çalışma göze çarpmıyor.

Haber46 sayfalarına ve sosyal medya hesaplarındaki paylaşımların altına yorum yazan pek çok Kahramanmaraşlı vatandaş, Hızlı Trenin akıbetini soruyor. 

Bu arada Gaziantep-Osmaniye-Adana hattındaki 236 kilometrelik hızlı tren projesiyle ilgili çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Alınan bilgiye göre Nurdağı - Bahçe arasına yapılan 9 bin 800 metrelik tünelin de sonuna yaklaşıldı. Hızlı Trenin geçeceği bu tünel tamamlandığında Türkiye'nin en uzun tüneli olacak.

Hızlı Tren Projesinin Nurdağı Bahçe hattında yapılan tünelin t amamlanması için 24 saat esasıyla çalışmalar yürütülüyor.

Yapımına 2014 yılında başlanan Nurdağ-Bahçe arasındaki 37 kilometrelik hattaki gidiş ve geliş tünellerinin 2021 yılı sonunda bitirilmesi planlanırken, 37 kilometrelik yolun 17 kilometreye düşürülmesi hedefleniyor. Proje tamamlandığında Gaziantep-Osmaniye-Adana arasında 5 saat 20 dakika süren tren yolculuğu toplamda 1 saat 30 dakika sürecek.

Milletvekillerimizden Projenin Kahramanmaraş kısmı ile ilgili bilgi gelmesi durumunda sayfamızda yayınlanacaktır.

Yorumlar (33)
maraşlı 5 ay önce
tcdd.gov.tr ordan bakılabilir, her müjdelendiğinde yazdım yine yazıyorum k.maraşa hızlı tren projesi yok, düşüncesi dahi yok. müjdelenen antepe gidecek olan hızlı tren bizede nurdağına kadar (banliyo) ring hattı düzenlenme düşüncesi vardı aktarmalı binecektik ondanda vazgeçildi. ozamanda yazdım her müjdelendiğinde yine yazıyorum k.maraşa hızlı tren değil normal tren hatta kara tren hatta trenle ilgili hiçbir proje yok. boşa umutlanmayın.
46 5 ay önce
bu hayatta herkes rolünü oynuyor,kimi kandırıyor,kimi kandırılıyor,hayat devam ediyor
seçim 5 ay önce
tamamen yalan maraşa deniz dahi getirseler oy vermeyeceğim AKAPE'YE
bilgin 5 ay önce
hiç verdin mi ki
EDEM 5 ay önce
ver mehteriiiiiiiiiiiiiiiiiiii
maraş 5 ay önce
asla yapılmayacak, yok öyle bir proje, öyle bir düşünce bile yok, yapılmayacak
Menderes GÜLÇİN 5 ay önce
A Haber deki Erkan TAN 'ıda çağırınca versin Mehteri
maraşlı 5 ay önce
kahramanmarşı unutmayınnnnnn
demir 5 ay önce
alman firmasi marasta inceleme yapacakmis, japonlarda işin icine dahil olunca kavga cikmis. boyle olunca da bizim baskan 2 firmayi da kovmus. malesef tren yok. adamlar hal kavsagini yapamadi, tren bekliyorsunuz. eyvahhh.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?