Kahramanmaraş'a hızlı tren gelecek mi? Adana Osmaniye Gaziantep hattı yapılıyor

Kahramanmaraş'a aktarmasız hızlı tren geleceği ile ilgili verilen sözler okuyucularımız tarafından yeniden hatırlatıldı. Haber46'ya mesaj yazan çok sayıda okuyucumuz Adana-Osmaniye-Gaziantep hızlı tren hattının yapılmaya devam ettiğini ama K. Maraş'la ilgili bir gelişme olmadığını ifade ettiler.

Kahramanmaraş'a hızlı tren gelecek mi? Adana Osmaniye Gaziantep hattı yapılıyor

Kahramanmaraş'a hızlı tren geleceği ile ilgili Cumhurbaşkanı'ndan Bakanlara,, dönemin Ak parti Başkanı'ndan milletvekillerine kadar çok sayıda kişi tarafından söz veriildi. Gelinen noktada Kahramanmaraş hızlı tren hattı ile ilgili bir çalışma göze çarpmıyor.

Haber46 sayfalarına ve sosyal medya hesaplarındaki paylaşımların altına yorum yazan pek çok Kahramanmaraşlı vatandaş, Hızlı Trenin akıbetini soruyor. 

Bu arada Gaziantep-Osmaniye-Adana hattındaki 236 kilometrelik hızlı tren projesiyle ilgili çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Alınan bilgiye göre Nurdağı - Bahçe arasına yapılan 9 bin 800 metrelik tünelin de sonuna yaklaşıldı. Hızlı Trenin geçeceği bu tünel tamamlandığında Türkiye'nin en uzun tüneli olacak.

Hızlı Tren Projesinin Nurdağı Bahçe hattında yapılan tünelin t amamlanması için 24 saat esasıyla çalışmalar yürütülüyor.

Yapımına 2014 yılında başlanan Nurdağ-Bahçe arasındaki 37 kilometrelik hattaki gidiş ve geliş tünellerinin 2021 yılı sonunda bitirilmesi planlanırken, 37 kilometrelik yolun 17 kilometreye düşürülmesi hedefleniyor. Proje tamamlandığında Gaziantep-Osmaniye-Adana arasında 5 saat 20 dakika süren tren yolculuğu toplamda 1 saat 30 dakika sürecek.

Milletvekillerimizden Projenin Kahramanmaraş kısmı ile ilgili bilgi gelmesi durumunda sayfamızda yayınlanacaktır.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 13:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
maraşlı
maraşlı - 2 hafta Önce

tcdd.gov.tr ordan bakılabilir, her müjdelendiğinde yazdım yine yazıyorum k.maraşa hızlı tren projesi yok, düşüncesi dahi yok. müjdelenen antepe gidecek olan hızlı tren bizede nurdağına kadar (banliyo) ring hattı düzenlenme düşüncesi vardı aktarmalı binecektik ondanda vazgeçildi. ozamanda yazdım her müjdelendiğinde yine yazıyorum k.maraşa hızlı tren değil normal tren hatta kara tren hatta trenle ilgili hiçbir proje yok. boşa umutlanmayın.

46
46 - 2 hafta Önce

bu hayatta herkes rolünü oynuyor,kimi kandırıyor,kimi kandırılıyor,hayat devam ediyor

seçim
seçim - 2 hafta Önce

tamamen yalan maraşa deniz dahi getirseler oy vermeyeceğim AKAPE'YE

bilgin
bilgin @seçim - 2 hafta Önce

hiç verdin mi ki

EDEM
EDEM - 2 hafta Önce

ver mehteriiiiiiiiiiiiiiiiiiii

maraş
maraş - 2 hafta Önce

asla yapılmayacak, yok öyle bir proje, öyle bir düşünce bile yok, yapılmayacak

Menderes GÜLÇİN
Menderes GÜLÇİN - 2 hafta Önce

A Haber deki Erkan TAN 'ıda çağırınca versin Mehteri

maraşlı
maraşlı - 2 hafta Önce

kahramanmarşı unutmayınnnnnn

demir
demir - 2 hafta Önce

alman firmasi marasta inceleme yapacakmis, japonlarda işin icine dahil olunca kavga cikmis. boyle olunca da bizim baskan 2 firmayi da kovmus. malesef tren yok. adamlar hal kavsagini yapamadi, tren bekliyorsunuz. eyvahhh.

kayt
kayt - 2 hafta Önce

maraş halkı nın sevgisi tek taraflıdır.kör aşık...

Hasan
Hasan - 2 hafta Önce

Valla benim Kahramanmaraş'la ilgili hiç bir projeden umudum yok. Nasıl olsa millet oyu veriyor. Ne diyeyim, müstahak bize.

seyfo
seyfo - 2 hafta Önce

k.maraşı nurdağına bağlayalım hızlı trenimizde olur

Mehmet
Mehmet - 2 hafta Önce

Sizin bakanınız benim diyen ler nerde hepsi yalan

K.MARAŞ
K.MARAŞ - 2 hafta Önce

yatırım yok turizm sıfır zenginlerimiz hep bana kafasındalar k.maraşlı olarak antepte çalışıyorum akp vekillerimiz durumu malum Allah şifa versin hepsine dönek lik rantçı konusmayı bilmeyen insanlar ali bey dile getiriyor her sorunumuzu bu zihniyet k.maraşı ileri taşımıyor malesef yıllardır böylede devam eder hiç birşey olmaz k.maraşa yapılmaz birşey aksu çayını bile temizleyemeyen insan bunlar

demir
demir - 2 hafta Önce

eger bu adamlar simdi secime girsin, maras yuzde 70 i dusmez. bu nasil bir ???

Bertizli bekir
Bertizli bekir - 2 hafta Önce

Hizli trenle birlikte metrobus , arabali feribot , yolcu gemisi de istiyk

maraşlı46
maraşlı46 - 2 hafta Önce

Kim oy verirken yaptıklarına bakıyor ki bu şehir partizanlığı bırakmadıkça bir metre ilerleyemez..

Yusuf
Yusuf - 2 hafta Önce

Otoban yapmadılar havaalanı yaptılar evcik.gibi oda seferler iptal oldu kapanmak üzere hızlı tren de gelmez eminim vekillerimiz sag olsun mu diyelim secim geliyor duy sesimizi baskanim

Rüstem
Rüstem - 2 hafta Önce

Bizim milletvekilleri yatmaya gitti meclise

Vatan duvarinda daş
Vatan duvarinda daş - 2 hafta Önce

Yaw maraş kimin umrunda ki zaten 100 de 70 garanti

dikkat!!!
dikkat!!! - 2 hafta Önce

erkan tan, nerelerde....

Ahmet K.
Ahmet K. - 2 hafta Önce

Maraş 'ın yeri ters sapa kalıyor

dikkat!!!
dikkat!!! @Ahmet K. - 2 hafta Önce

maraş batiya acilan kapidir

Metin
Metin - 2 hafta Önce

k.maraşta partizanlık var takım tutar gibi parti tuttuğu sürece maraşa büyük projeler gelmez aynı otobanda olduğu gibi hızlı trende gelmiyor direk otobanın yanından antepe gidiyor çok yakında açılacak bizde havamızı alıyoruz

Hızlı tren
Hızlı tren - 2 hafta Önce

Bir plan var ama bu plan rafa kalktı yoksa nurdağ ilçesine bir bağlantı düşünülüyor du. ama o projedede hali hazırda bulunan ve merkezi bir konumu K. Maraş istasyonu yerine uzakta hava limanının alt kısmına yeni İstasyon yapmayı akıl etmişlerdi. Diğer tüm illerde İstasyonlar merkezden geçerken neden memleketimizde uzak ulaşımı zor bir yere düşünüldü. Halbuki şimdiki İstasyon çok geniş ve merkezi insanın aklına rant mı olacak sorusu geliyor. Gerçi bir çalışma yok ama olsa dahi planlar çok yanlış. Hep antep örneği veriliyor bende vereyim adamlar antep nizip arası banliyö çalıştırmaya başladılar. Kayseri de de banliyö tarzı birşey var. Adanada zaten trenler heryere var ve çok sık adana mersin arası var. Bizim hali hazırda bulunan tren yolumuz var ve yakın zamanda yenilenmiş kullanmıyoruz. Kimse de bilmiyor maraşa tren girdiğini bile bilmiyor. Her il trenden olabildiğince yararlanıyor. Bizde de çalıştırmama için kapatma için ve orda oluşacak boşluk için mi yapılıyor sorusu akla geliyor. Biz uyumaya ve uyutulmaya alışmışız malesef bunu çevre illere bakınca anlamamak mümkün değil. Hakkımızda hayırlısı. Son olarak k. Maraş Gaziantep arası treni bizimkiler değil antepliler ister se yapılır diye düşünüyorum.

46 MARAŞŞŞŞŞ
46 MARAŞŞŞŞŞ - 2 hafta Önce

TIPKI KALEYE TOP İSTEDİĞİMİZGİBİ.

hasan
hasan - 2 hafta Önce

Yapılacaaaaak.?

Ökkeş maraşlı
Ökkeş maraşlı - 2 hafta Önce

Yapılacak âmmâ NAH

ulubatlı
ulubatlı - 2 hafta Önce

ALLAH, Aldatandan ve aldatılan dan YÜCE TÜRK milletini korusun.

Eftal ala
Eftal ala - 2 hafta Önce

K maraş bu vefasızlığa rağmen hala ak partiye oy veriyor ya harbi geri zekalı bu millet.

Hısım
Hısım - 2 hafta Önce

Hizmete ne gerek var nasıl olsa AKP ye oylar cepte

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 2 hafta Önce

bi tane kadrolu yalaka vardı.O niye yorum yazmamış merak ettim...

Kahramanmaraş sevdalısıyım
Kahramanmaraş sevdalısıyım - 2 hafta Önce

Bumemlekete hicbirzaman bakmayan siyasiler hep kazandığı için töreni getirmezler sağ partiden aday ol hizmete gerekyok kazanırsın çok üzgünüm Kahramanmaraş li olarak


SIRADAKİ HABER