Kahramanmaraş Aykut Balcıoğlu ile yeni bir döneme başlıyor!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) koordinasyonunda oluşturulan, Kahramanmaraş İl Genç Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Aykut Balcıoğlu oldu.

Kahramanmaraş Aykut Balcıoğlu ile yeni bir döneme başlıyor!

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası'nda yapılan İcra Komitesi seçimlerinin ardından ilk toplantısını yapan İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyeleri kendi aralarında yaptıkları seçimlerde, Aykut Balcıoğlu'nu oy birliği ile başkanlığa seçerken, Sevde Tanrıverdi ve Şems Sezal başkan yardımcısı oldu. Mustafa Yalçın ise Kurul’da genel sekreter olarak görev yapacak.

Seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulunan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun, "Öncelikle bu seçimlerin Kahramanmaraş’a ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Kahramanmaraş İl Genç Girişimciler Kurulu başkanlığına seçilen Aykut Balcıoğlu kardeşimizi de tebrik ediyor, başarılı bir çalışma dönemi diliyorum" dedi.

Ülke olarak genç girişimcilere ihtiyacımız olduğuna değinen Başkan Zabun, "Genç girişimcilerimiz bizim gözbebeğimiz. Ülkemizin gelişip kalkınması ve ülkelerarası rekabette üst sıralara çıkması için özellikle sizler gibi genç girişimcilere, genç beyinlere çok ihtiyacımız var. Bugün dünyanın en zengin ülkeleri en girişimci olan ülkelerdir. Biz de bu manada genç girişimcilerimizin sayısını artırmak için var gücümüzle çalışacağız. Oda olarak genç girişimcilerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Ürettiğiniz projelerin her zaman arkasındayız. Mesele, bu şehre, bu ülkeye değer katabilmek." diye konuştu.

Kahramanmaraş İl Genç Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Aykut Balcıoğlu ise tüm kurul üyelerinin tek liste olarak girdiğimiz bu seçimde kendisini başkan seçme teveccühlerine teşekkür ederek, şahsıma ve yönetimime güvenen, oy veren tüm üyelerimize ve şehrimize borcumuz var dedi. Balcıoğlu: “Bu şehir tarihteki kahramanlık hikayelerini artık girişimcilikteki başarılarıyla taçlandırıyor ve girişimcilik artık bizlerin genlerinde var. Girişimcilikte marka olmuş bir Kahramanmaraş'ın genç girişimcileri olarak işimiz çok. Dolayısıyla burada çalışmak isteyen tüm arkadaşlarıma görev var. Biz tabiri caizse okyanusun suyunu bir bardağa doldurmak zorundaydık, ekibimizi hazırlarken. Fakat benim de bu şehir için, ülke için fikrim var, projem var, bu işte ben de varım diyen tüm genç girişimcilerimizin katkılarını bekliyoruz. Bizler genç girişimciliğini artırmak ve Kahramanmaraş’ı ülkemize ve dünyaya tanıtmak için elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
özlem ilgen
özlem ilgen - 3 ay Önce

genç girişimcilerin eğitimi donanımı kariyeri varmı acaba..yoksa sadece soyadları mı var?????

ahmet
ahmet - 3 ay Önce

yapmayın Allah aşkına yedi bir dönem başlıyor derken!!!bu zamanda kadar ne yapabilmiş bu zengın çocukları . kendini göstermekten başka

İstihdam
İstihdam - 3 ay Önce

Merkezden uzak olan yerleşim yerlerinde ( özellikle kuzey Göksun Afşin Elbistan Ekinözü Nurhak)
en önemli sorun İSTİHDAM alanlarının yokluğu.
Sürekli göç veriyor. Ama iş imkanı olsa yatırımlar olsa kimse göçmez
Her birimiz şehrimiz için bunu gündeme getirmeliyiz
Tarım ve hayvancılığın temel sorunları çözülürse insanlar kendi yaşadığı yerde geçimini sağlar
Ekonomik hareketlilik olur . İlde yaşayan herkes kazanır
Okunması ve gündeme gelmesi dileğiyle

MKL
MKL - 3 ay Önce

HAY MAŞALLAH

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154