Kahramanmaraş'ın parlayan yıldızı KYS Catering

Kahramanmaraş’ın en büyük Catering firmalarından olan KYS Catering, 2019 yılında hükümetin başlattığı istihdam seferberliğine verdiği destekten dolayı teşekkür plaketiyle ödüllendirildi.

EKONOMİ 16.10.2019, 13:54
Kahramanmaraş'ın parlayan yıldızı KYS Catering
banner257

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde düzenlenen ödül töreninde KYS Catering Yönetim Kurulu Başkanı Metin Azaplıoğlu, Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren 9 firma ile birlikte istihdama katkı ödülünü teslim aldı.

Teknik ve fiziki yatırımlarla, personel eğitimi ve istihdam konularına büyük destek veren KYS Catering, alanında Türkiye’nin en iyi firmaları arasına girmeyi başlardı.

Bu başarısını da ödüllerle taçlandıran KYS Catering, 2019 yılında yüzde 247’lik bir büyüme gerçekleştirerek de bir ilgi başardı.

Kahramanmaraş’ta istihdama katkı sağlayarak büyümeyi sürdüreceklerini dile getiren KYS Catering Yönetim Kurulu Başkanı Metin Azaplıoğlu, ödül töreni sonrasında bir değerlendirme yaptı. Azaplıoğlu, hedeflerinin güvenilir, güçlü ve daima büyüyen bir şirket olmak olduğunu kaydetti.

Bu bakımdan şirket içi eğitim, fiziki şartların yenilenmesi ve gelişime büyük önem verdiklerini dile getiren Azaplıoğlu, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Zaman geçtikçe şirketimiz ‘de yeni politikalar oluşmaya başladı, bu oluşan durum aslında şirketin amacı ve hedefi durumuna gayet uyuşan bir profil haline geldi, ortaklar olarak işimizi planlarken 3K şirket misyonunu hayata geçirdik. Kaliteli ürün, kaliteli müşteri, kaliteli hizmet bu konsept şirketimizde başarı yolunu açacaktı tabi ki oturarak olması mümkün değildi. Çalışanlarımızı ilk önce KYS Catering ailesi üyesi nasıl olunur mantığını anlattık. Sonra şirket büyürse sizlerde büyürsünüz mantığını paylaşarak çalışanlarımızın hayat standartlarını yükselterek bize inanmalarını sağladık. Yaratılanı sev yaratandan ötürü felsefesi bir büyüğümden bana bırakılan bir miras oldu ve artık misyonumuz daha da şekillenmeye başladı.”



KYS AKADEMİ İLE BÜYÜYOR VE GELİŞİYORUZ

Personel eğitimi konusunda Akademi oluşturduklarını dile getiren Azaplıoğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ortaklar olarak bir araya geldik ve KYS Akademi ile istihdam nasıl sağlarız diye istişare yaptık ve memlekete fayda sağlayacağımıza inandık. Çünkü bir mahallede herkes kendi evinin önünü süpürse mahalle tertemiz olur. Bizde bu düşünceler ile ihtiyaç dışı vasıfsız personeller alıp eğitmeye başladık. Sonra gördük ki işe aldığımız her personel rızkı ile geliyor ve şirket büyüyor. Hemen bir plan yaparak İş Kur ile irtibata geçtik, yeni çalışanlar arayışına girerek. 2019 Ocak ayında ilk dönem İşkur programını faaliyete alarak ve yola çıktık. Şuana kadar işe aldığımız hiçbir iş başı eğitim programı çalışanını işten çıkarmadık ve vasıflı hale getirerek meslek sahibi yaptık. Bizim çalışanımız fabrikada çalışan insanlar gibi değil her çalışan vasıflı olmak zorunda, bu durum bizim şirketimizde aile kavramının önemini bizlere gösterdi. Çünkü her bir personel ile bizler bireysel ilgilenerek eğitimini sağlamaya çalıştık ve başardık. İşe alımlarımız hızla devam edecek. Bugün itibariyle KYS Catering

TÜRKİYE ÇAPINDA BİR FİRMA OLMA YOLUNDAYIZ

Firmanın Türkiye’ye açılma politikasının bulunduğunu aktaran Azaplıoğlu, bu politika ile ilgili şunları kaydett: “Kahramanmaraş’a Catering hizmetini ve bu kelimeyi ilk Kahramanmaraş’ımıza kazandıran firmadır. 2019 yılında Türkiye çapında sözleşmeler yaparak şuan itibariyle Gebze ‘ye bölge müdürlüğü kurma aşamasındayız. Kahramanmaraşlı bir şirketin Türkiye’de Kahramanmaraş’ı temsil etmesi inşallah halkımız tarafından da zaman içerisinde daha net görülecektir. Bugün 250 çalışanı, 21 idari personeli, 7 gıda mühendisi ile yoluna devam eden KYS Catering hedefine 2020 yılında 500 çalışan istihdamını hedef koymuştur. Bizlere destek veren inanan güvenen Kahramanmaraş’ın iş dünyasına teşekkür eder saygılarımı sunarım.”
İşkur yetkilileri de KYS Catering yönetimini tebrik ederek, “ Bizler de KYS Catering‘i yürekten tebrik diyoruz. Kahramanmaraş’tan böyle bir markanın oluştuğunu görmek bizleri mutlu ediyor başarınız daim olsun.”

Yorumlar (11)
AHMET ÇOLAK 8 ay önce
Yemekten fare çıkan olay hangi firmada olmuştu Türkoğlunda
Mami 8 ay önce
Kys yemekçilik fare çıkan firma ödül vermişler bide
alperen 8 ay önce
kahramanmaraşa böyle iş adamları gerek işte.Tebrik ediyorum bu şirketi.Benim anlamadığım alttaki yorumlar neyden bahsediyor,şu çok açıkki beceriksiz,yıllardır bir adım ileriye gidememiş,bir başarısı olmayan vasıfsız diğer rakipler.Kardeşim birbirinizi karalamak yerine kendinizi geliştirin.Sizlerde bu ödüllere layık olun.Yemekler bu kadar kötü olsa insanlar neden hala o şirketi seçsin mantıklı olun biraz.Yemeklerine fare atmakla başarıya giden insanları durduramassınız.Belden aşagı vurmak merte değil namerte yakışır.
Vatandas 8 ay önce
Tam olarak ne iş yapıyor lar....
Anlayan biri yoruma gelsin.
Vatandaş 8 ay önce
Şoförleriniz nasıl araç kullanıyor nerdeyse kaza yaptırıyordu
Xmen 8 ay önce
Şu tüm hastaneler e,vb gibi kamu kurum larina yemek satan şirket mi bu.
Haaaa anladım olayı
Sayın okurlar körler sağırlar bir birini ağırlar...
Hem ihaleyi ver hem ödülü..
Sonra çıksın biri Vatan millet Sakarya
Tabi biri benide ihya etse bende öyle yaparım...
En iyi dalkavukluk u ben yaparım,kimse benden daha milliyet ci olamaz..
Sen onun ekmeğini al bakalım elinden ,o zaman görürüz anyayi konyayi
abdullah sarıkaya 8 ay önce
Asılsız iftira atıldı ve Allah hesabını size sorar..belki bu dünyada belki öbür dünyada ama yatacak yeriniz yok..tatlıya bağlayın bence ve ya o şirketten helallik alın yoksa iflah olmazsınız.
Abuzer Balcıoğlu 8 ay önce
yaptığınız olumsuz yorumlar tam bir aptallık..bilip bilmeden yorum yapmayın yarın bir kuru ekmeğe muhtaç olursunuz ne olursa olsun kimsenin ahını almayın helak olursunuz
Fahri Çalışkan 8 ay önce
Yemekten fare çıkma olayını unutturmak için devlet eliyle ödül verilen firma. Bulundukları makamları haketmeyenlerin de bunlarla beraber soruşturulması gerekir...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?