banner240

Kahramanmaraş'ta daire kira fiyatları durdurulamıyor

Daha önce Kahramanmaraş'ta konut kira fiyatlarındaki artışı gündeme getirmiştik. bu haberimizin üzerinden iki ay geçmedi ve fiyatlara bir daha baktık. Türkiye'de kira fiyatlarının en çok artığı illerden biri olan K.Maraş'ta kiralar hızla yükselmeye devam ediyor. Peki ama kiraların bu kadar artmasına kim dur diyecek?

EKONOMİ 07.08.2021, 16:10
Kahramanmaraş'ta daire kira fiyatları durdurulamıyor
banner257
banner226

Kahramanmaraş'ta konut fiyatlarındaki çılgınca artış akıllara durgunluk veriyor. Türkiye'de kiraların en çok arttığı illerden biri olan Kahramanmaraş'ta 24 Haziran tarihli haberimizde bu sorunu dile getirmiştik. Ancak aradan geçen 45 günlük süreçte sorunun çözülmek bir yana daha da büyüdüğünü gördük.

Türkiye'de en çok kira artışı olan 5 ilden biri olan Kahramanmaraş'ta kiralar aylık 4 bin lira ile 6 bin 500 lira arasında değişiyor. Buna rağmen şehirde kiralık ev bulmak çok zor. Kahramanmaraş kira artışında Eskişehir, Ankara, Antalya ve Muğla'nın ardından beşinci sırada yer alıyor. 

Kahramanmaraş Kiralık ev daire konut fiyatları

Yorumlar (50)
Kiracı 2 ay önce
Dilerim Allahtan kiraya muhtaç olsun bu vicdansızlar
Albustanlı Yusuf 2 ay önce
Müteahitler,yapsatçılar inşaat malzemesinin hepsi sanki yurt dışından ithal ediliyormuş gibi daire fiyatlarını 750000 tl ile - 2 trilyondan yazarsa, ev kiraları da artar haliyle zaten suriyeliler maraştaki tüm boş evleri doldurdu.
Kiracı 2 ay önce
Kiraya muhtaç olun kiralık ev bulamayın inşAllah bizler gibi
46 2 ay önce
Haksız rekabetten dolayı işlem yapılsın haklarında bu kadarda vicdansızlık olmaz
ağır işsiz 2 ay önce
5 bin liralık değil de bin liralık daire tutun ya da 4+1 değil de 2+1 tutun siz de. Talep var herhalde ki adam da fiyat belirlemiş. Kimse tutmasın, bakın neler oluyor. Tüketim toplumu olmanın sonucu bunlar. Sadelik en yüksek gelişmişlik seviyesidir.
Tuğba 2 ay önce
Beyim bana geçen hafta 4x4 cip aldı para kalmadı
Ev sahibi 2 ay önce
4+1 evim kiralık günde 20 emlakçı arıyor biz kiraya verelim diye.Üstünden tüfek atacaklar akılları sıra ,elimiz armut toplasaydı ilana bizzat koymazdık ,yüzsüzlük yapmayın.
Galerici Cengiz 2 ay önce
Ev sahibi 450000 tl elime değsin diyor emlakçılar 475000 tl daireye fiyat yazıyor, insaf kardeşim iki daireden bir memurun bir yıllık maaşı kadar komisyon olur mu ? Kapitalizmin deliğine su gaçiriysiz sizde
Emlakçı 2 ay önce
Müteahitler ,400000 tl bile etmeyecek 140 m2 bile olmayan sıfır bir daireye 750000 tl isterse,aynı daireye emlakçılarda 1 trilyon yazarsa kiralarda artar.
Fişekçi 2 ay önce
Ne kiracıyım ne de kirada evim var ama, ev fiyatına göre kiralar düşük. 1 milyonluk evin minumum kirası 4 bin lira olmalı. Niye mi, bir yatırımın kira getirisi maximum 20 yılda kendini amorti etmeli o da 1 milyonluk ev için aylık 4160 liradır
Mk 2 ay önce
Ne yani insanlar 1 milyona aldığı evi 1000 TL ye kiraya mı versin. Sen olsan verir misin. Böyle bir yatırım mantığı mı var.
storm 2 ay önce
Vergisini ödeyemeceğin arabayı alır mısın? yada milyonluk araba alma imkanı olan birinin arabasının taksidini ödemek için kiraya verdiğini hiç gördün mü?
Doktor 2 ay önce
Serbest piyasa ede gücünüzün yettiği daireyi tutun.Hiçkimse alın teriyle kazandığı daireyi size bedavaya kiraya vermez.Altınızdaki araba 350.000 tl bayiye gık diyebiliy misiz? yüksek bu alınmaz diye sızlaniy misiz?Kuyumcuya bu altın niye yüksek diyebiliy misiz ?
Tuğba 2 ay önce
Sadece 3 cümle söyledi uzman doktor 3 dakika içinde 250 tl aldı,Allah yedirmesin çolundan çocuğundan çıkar demedi deme.
Harun46 2 ay önce
Ucuz olan ne varki ? Elektrik, doğalgaz benzin ,taşıt fiyatları ,elektronik ürünler,meyve, sebze, et,cay,kahve ucuz mu ede ?nediy şaşiriysiz ? Buna rağmen kuyumcular marketten kalabalık
Komünist 2 ay önce
Zengin daha zengin oluyor. Hükümetin tek icraatı bu.
ökkeş 2 ay önce
akp sağolsun
noname 2 ay önce
bu millete az bile getirdiler surileri ev kiraları uçtu döküntü evler bile 1 milyar olmus
hasan 2 ay önce
Sizin benzinin, mazotun litresinden, demirin, çimentonun kilosundan, emlak vergisinden, kira vergisinden haberiniz yok galiba. Kimse zorla oturtmuyor. İlla fiyat artışına kızacak bir şey arıyorsanız gidin yangın söndürücü tüp, ısıya dayanıklı eldiven, yangın söndürme toplarının vs fiyatını 10 gündür 10 katına çıkaranlara kızın.
Ramazan 2 ay önce
Çimento demir hepsi Türkiyede üretiliy ede
Ökkeş Tanrıverdi 2 ay önce
Eylül dedimi daha da artar acele edin.
Başkan44 2 ay önce
ortada devlet yok bunların olması normal
Aciz 2 ay önce
Normal bunlar Ahir zamanda Aç gözlü maraşlılar hiç bir zaman doymak nedir bilmezler Dünya sevgisi bütün kötülüklerin başıdır Maraşlılar dünyaya taptığı müddetçe daha çok böyle şeyler göreceğiz Yürü dünya yürü sonun virandır bin yılından sonra ahir zamandır
Kamil 2 ay önce
Fazla para alanlara Zehir zıkkım olsun inşAllah
cem 2 ay önce
Siz dua edin daha TL üzerinden kiralar. Şikayetinizde ev sahiplerinden değil paranın değerini kuşa çevirenlerden yana olsun.
TACETTİN 2 ay önce
PEKİ MALİYEYE BUNLAR KAÇ KURUŞ VERGİ ÖDÜYORLAR VEYA 6000 TL LİK EVİ PARASINI NASIL KAZANMIŞLAR ASLINDA BUNA BAKMAK GEREK MALİYE BU ADAMLARA SORACAK KAÇ KURUŞ VERGİ VERDİN DİYE
Bertizli bekir 2 ay önce
Kira fiyatları konut satış fiyatlarına ve talebe bağlıdır.Hiçkimse 500000 tl lik evi 500 tl ye kiraya vermez.Ev fiyatlarını maraş merkezde arttıranlar özellikle müteahitler ve sayıları 10 parmağı geçmeyen emlakçılardır.
Bekir 2 ay önce
Bindiğiniz araba 300000 tl hoca ,kiraya mı zorsuniysiz ?
AH AGHHH 2 ay önce
İktidar çalışi. Hökümet çalışi. Vekiller ise durmadan çalışii. Belediyemize diyecek değil dünya kenti olacaz diye çalışii. Tabiki (KENDİLERİNE.)
MEHMET YİNANÇ 2 ay önce
Kolay para kazanırsan, kolayda harcarsın. Demek ki oturan var ki, otutturan da çıkar.
Hökela Ökkeş 2 ay önce
Tuğla,çimento,kireç,demir,boya,fayans,mermer,kum,briket,kapı pencere,kilit,pencere,sıva,derz,anahtar,kürek,mala,beton mikserine kadar Türkiye'de üretiliy amma maraşlı müteahit sanki yurtdışından getiriy 2,5 trilyona daire satiyler maraşta
Namık Kemal 2 ay önce
etilerde kiralık daire fiyatlarına bakarsanız bu büyüklükte bulamazsınız zaten 1+1 olanı aylık 10000 tl den başlar. yani bizim paranız pul olmuş vaziyette..bu daireleri almaya kalksan 2 milyon..milyonun adı var..inşaat firması yeniden yapmaya kalksa demir fiyatları malum belli arsa fiyatıyla 3 milyona anca yapabilir..nasıl düzelir derseniz ülkemiz eğer vatandaşdan bol kdv almayı bırakır ama bolca katma değerli ürün urettirmek üzere teşvik verir veya bizzat kendisi fabrikalar kurarak bunu yaparsa cari fazlamız olur ve liramız değerlenir.. ama bu din edebiyatı gibi kolay bir iş değildir..bu nedenle kimse kolay yol varken zoru seçmez.. Allah bize hidayet versin.. Akıl versin..Fikir versin.. Çalışma azmi versin.. Ama bizde bedenimizi ve beynimizi çok yoralım ki tekrardan Türk titresin ve özüne dönsün..
Hakan 2 ay önce
İnsanlar sonradan görme olursa çok normal.maraşta okuyarak(doktor,avukat,eczacı vs) zengin olan kesim çok az maalesef
Ahmet demir 2 ay önce
Denetimler arttırılmalı
4646 2 ay önce
Yazık bu insanlara Allah vicdan merhamet versin
Aysun 2 ay önce
Biri bunu durdursun
Satlik ev fiyatlarida cok artti kiralik ev zaten bulunamiyor
Bunlara mudahale sart
SAHİBİNDEN 2 ay önce
MİLLET BİRBİRİYLE YARŞTIĞI SÜRECE BÖYLE DEVAM EDER. KİMSEDE TOK GÖZLÜLÜK İNSAF KALMAMIŞ. YAZIK . KİRACISIZ KALSALAR BELKİ DÜZELİRLER AMA MİLLET FORSUNDAN TAVİZ VEREMİYO
makinist 2 ay önce
bunu yapanlar A-Ç-I-Z tişörtü giyen şişko adamlarla aynı zihniyet ne gözleri doyar ne karınları ve milleti bu duruma getiren sisteme de yazıklar olsun
ökkeş 2 ay önce
ne olmuşta bu kadar fiyat artırıyorlar. Allah bir lokma ekmeğe muhtaç etsin tüm fırsatçıları.
gelenek 2 ay önce
bide ev fiyatlarına bakın.eve yatırım yapmak artık imkansız.sanki paris oldu maraş.
Edeler 2 ay önce
Kahramanmaraş'a daha fazla konut yapılmalı daha fazla imar alanı açılmalı başka türlü bu sorun çözülmez. Kahramanmaraş' ın çok büyük konut eksiği var.
Ahmet 2 ay önce
Dünyada kiracıyız sıkıntı yok
Önce vatan 2 ay önce
Onikişubat ın etilerden ne eksiği var.Evsahipleri dolar ve avro ile kiraya vermeliler
Ali 2 ay önce
Kötü komsu insanı mal sahibi yapar. İnsanlar bu kadar kira vereceğine ev alır onun taksitlerini öder. Bu açgözlülerin hevesleri de kursaklarında kalır.
Türk 2 ay önce
Vergi de etmeleri bir iş başına.... Madem bu kadar yüksek kiraya veriyorlar vergisi i de versinler...
İsimsiz 2 ay önce
Yokkk canm gayet uygun bence çünkü 10 bin TL asgari ücret alıyoruz ya bu fiyat hiç dokunmaz bile Allah ıslah etsin bu şehri
Seda 2 ay önce
Bu kadar fiyata kira olmaz yazık
furkan demirci 2 ay önce
belediye nerde ne is yapar harac ve rusvet haricinde ????
vatandaş 2 ay önce
onikişubatta 3+1 4+1 5+1 toplamda 69 tane kiralık ev var. işin özü maraşta kiralık ev yok. böyle olunca ev sahipleri kiraları arttırıyor.
M. T 2 ay önce
Suriyelilere yerleşti böyle oldu afganlar ve ırak lilar yerleşsin sen ozaman bak yaşam şartlarımiz nasıl değişiyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:12
Öğle 12:30
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:54