Kahramanmaraş'ta İnşaat Firmasının Dolandırıcılık Yaptığı İddiasında Flaş Gelişme

Kahramanmaraş'ta ev satın alırken imzaladıkları ve ödedikleri senetlerin müteahhit Salih İncegül tarafından yıllar sonra yeniden icraya konulduğunu ileri süren 50 kişinin suç duyurusunda bulunmasının ardından firma sahibi önemli açıklamalarda bulundu.

Kahramanmaraş'ta İnşaat Firmasının Dolandırıcılık Yaptığı İddiasında Flaş Gelişme

Kahramanmaraş'ta ev satın alırken imzaladıkları ve ödedikleri senetlerin müteahhit Salih İncegül tarafından  yıllar sonra yeniden icraya konulduğunu ileri süren 50 kişinin suç duyurusunda bulunmasının ardından firma sahibi önemli açıklamalarda bulundu.

Dün Haber46 tarafından yayınlanan ve kanun gereği firma isminin verilmediği haberimizin ardından bu gün iddiaların hedefindeki müteahhit Salih İncegül iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu. Bu gün dün ortaya atılan iddiaları ve müteahhit Salih İncegül'ün açıklamalarını birlikte yeniden yayınlıyoruz.

İDDİALAR NEYDİ?

KAHRAMANMARAŞ'ta, Salih İncegül'ün daha önce ev sattığı Muzaffer Çokuçkun'dan alacağı olduğunu iddia ederek 21 bin dolarlık senedi icraya koyduğu İtiraz üzerine senedi inceleyen Jandarma Kriminal Laboratuarının 1000 doların başına 2 konularak senedin 21 bin dolar yapıldığını tespit ettiği iddia edildi.

Kahramanmaraş'ta 52 kişi, yaklaşık 15 yıl önce ev aldıkları müteahhit Salih İncegül'ün  borçları olmamasına rağmen kendileri hakkında icra takibi başlattığını belirterek dolandırıcılık yaptığını öne sürdü. Salih İncegül'ün icra takibini de yıllar önce ev alırken imzaladıklarını ancak alamadıklarını öne sürdükleri senetleri kullandığını ve birçok senedin üzerinde de oynama yapıldığını belirten 52 kişi, Salih İncegül hakkında dolandırıcılık ve evrakta sahtecilik suçlarından savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Şikayetçilerden biri olan Muzaffer Çokuçkun (66), Salih İncegül'ün 21 bin dolarlık senetle kendisi hakkında icra takibi başlatmasına avukatı aracılığıyla itiraz etti. Çokuçkun'un, bin dolarlık senedin tahrifat yapılarak 21 bin dolar yapıldığını belirtmesi üzerine Kahramanmaraş İcra Hukuk Mahkemesi, senedi incelenmek üzere Jandarma Genel Komutanlığı Merkez Jandarma Kriminal Laboratuar Amirliği'nde gönderildi. Burada yapılan incelemede senet üzerinde tahrifat yapıldığı tespit edildi. İnceleme sonunda mahkeme gönderilen raporda şöyle denildi:

"Senet üzerinde tahrifat yönünden yapılan incelemede rakamla değerin belirtildiği Türk Lirası hanesinde bulunan, orijinalinde '1000$' olan ibarenin ön kısmına farklı mürekkepli kalem ile '2' rakamının eklenerek '21000$' ibaresine dönüştürülmesi, '1000$' ibarelerinin ve ödeyecek hanesinde bulunan 'Muzaffer Çokuçkun ve K.Maraş' ibarelerinin üzerinden de mükerrer geçişler yapılması suretiyle tahrifat yapıldığı tespit edilmiştir" denildi.

'BİN DOLARLIK SENET VERMİŞTİM'

Adliye önünde açıklama yapan Muzaffer Çokuçkun, Salih İ.'nin birçok kişiyi bu yöntemle mağdur ettiğini belirterek, "2003'te 23 milyar 200 milyon liraya Salih İ.'den daire aldım. Bin dolarlık senet vermiştim. O eski oynama yaparak senedi 21 bin dolar yapmış. 21 bin doları 101 bin lira olarak icraya koymuş. Ben de mahkemeye verdim sahtecilik yaptığı ortaya çıktı" diye konuştu.

SALİH İNCEGÜL'DEN AÇIKLAMA

KAHRAMANMARAŞ'ta Muzaffer Çokuçkun'un senedindeki 1 rakamının önüne 2 yazarak, 21 bin dolar yapıp dolandırıcılık yaptığı iddia edilen müteahhit Salih İncegül, işlemi Çokuçkun ile birlikte iki kişinin de şahitliğinde yaptıklarını söyledi. İncegül, "Bu imzalar kendinin değilse, bu bize atılan iftiradır" dedi.

Kahramanmaraş'ta 52 kişinin, borçları olmamasına rağmen kendileri hakkında icra takibi başlatmakla suçladığı Salih İncegül, iddialara cevap verdi. İddiaların tamamen asılsız olduğunu belirten İncegül, 20 yıldır müteahhitlik yaptığını ve 50 kişiden alacaklı olmasının da normal olduğunu söyledi. Adliye önünde toplanan kişilerin büyük bir çoğunluğunu da ödemesini yaptığını ifade eden İncegül, "Ama bizim bu alacaklarımızdan dolayı borçlu olan birkaç kişi bütün alacaklarımızı organize ederek 'Biz gidelim, itiraz edelim. Savcılığa gidelim, şikayet edelim ki belki caydırırız, ödemeyiz' diye bu yola girmişler. Hatta basın açıklamasını yapan arkadaş 'Bizi dolandırmıştır' diye söylerken, o kişiyle hiçbir hukuki sürecimiz de yok. Hatta borcunu ödedi, helalleşti, yazı imzaladı bize. Aynı beyan verdiği günün ertesi günü savcılığa giderek, 'Arkadaşlarım organize edip yalan yanlış ikna ettiler, bana açıklamayı konuşturdular' dedi. O şekilde savcılığa gidip 'Herhangi bir şikayetim yok. Salih İncegül ile hiçbir sıkıntım da yok' dediğini beyan edip dilekçeyi verdi. Böyle bir süreçte tabii ki meyveli ağacı taşlayacaklardır" diye konuştu.

'GEREKLİ SUÇ DUYURULARINI YAPACAĞIZ'

Salih İncegül ayrıca, Muzaffer Çokuçkun'un itirazı üzerine Jandarma Genel Komutanlığı Merkez Jandarma Kriminal Laboratuvar Amirliği'nce yapılan inceleme sonunda, 'Orijinalinde '1000$' olan ibarenin ön kısmına farklı mürekkepli kalem ile '2' rakamının eklenerek '21000$' ibaresine dönüştürülmesi suretiyle tahrifat yapıldığı tespit edilmiştir' şeklindeki rapor ve Çokuçkun'un iddialarıyla ilgili olarak da şunları söyledi:

"Biz 20 yıldan beri Kahramanmaraş'ta olan, şehir dışında işler de yapan bir firmayız. Kimseyi ne dolandırdık ne de yanlış yaptık. Borcu olan borcunu mutlaka ödeyecektir. Bir arkadaşımız da senette bazı tahrifat olduğunu iddia ederek davacı olmuş. Bu konu da zaten hukukta, yargısal aşamada devam ediyor. Şahsın bize daha önce 22 bin dolar borcu vardı. Daha önce getirdi bin dolarını ödedi, hatta avukat ile hukuki yoldan ödedi. Şahsın bize 21 bin dolar daha borcu vardı. Bize gelerek 'Ben bunu bin bin ödemek istiyorum' dedi. Biz de birlikte önce bin yaptık. Daha sonra 'Ben bunu son taksitte ödesem, hepsini 21 olarak kullansak' dedi. 'Peki' dedik, bini anında 21'e çevirdik, yanımızda da iki şahidimiz olarak, ofisimizde çalışan ve muhasebecimizle birlikte. Kendiyle de mutabakata vardık, 'Ben bunu ödeyeceğim' dedi. Hatta bu şahsın 21 bin dolardan sonra tekrar bir ödemesi daha var. O da gelmedi, günü deldiğinde o da icraya konulacak. Yani bu şahıs hayatında bin dolar bir kere vermişse biz de neden 4 tane senedi var? Neden 4 tane senede ayrı ayrı imza atmış? Bu imzalar kendinin değilse bu bize atılan iftiradır. Biz de bunu hukuksal yolda hakkımızı arayacağız. Gerekli suç duyurularını da avukatımız yapacak."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Av. Celal.........
Av. Celal......... - 8 ay Önce

1. Bu imzalar kendisine ait değilse bu bize atılan iftiradır diyor. İmza kendisine ait değilse neden iftira olsun.
2. 2003’te alınan evden dolayı 2018 de bir senedin icraya konulması hayatın olağan akışına aykırıdır.
3. 50 civarında mağdurun olması ve isnat edilen suçun benzerlik arz etmesi önemli ve mağdurların haklılığı açısından üzerinde durulması gereken bir meseledir.
4. Salih İncegül’ün üzerinde mal varlığı var mıdır? Eğer yok ise veya yakınlarda üzerindekini başkalarına devretme yoluna gittiyse İncegül’ün işlediği bir suçtan dolayı bunu yaptığı kanaatini oluşturur.
5. Senet üzerinde bahsedilen değişikliği yaparken 1000 doları anında 21000 dolar yaptık diyor ama o arada mürekkep ve kalem neden değişti zaten kriminal raporunda senetle ilgili bir kısım tahrifatların olduğu tespit edilmiş.
6. Muzaffer Çokuçkun ile ilgili toplamda 22000 dolar borcu vardı diyor 1000 dolar ödedi 21000 dolar kaldı diyor sonra da 4 senedi daha var diyor… (Bu senetler nerede bunların da savcılık tarafından istenilerek incelenmesi gerekir. Eğer bunları getirmiyorsa bu da bir iftiradan ibarettir ve cezayı gerektirir)
7. Her hali ve ifadesi şüpheli olan bu durum hakim ve savcının da gözünden kaçmayacaktır.

Hatice t.
Hatice t. - 8 ay Önce

Sakın bu gibi adamlara senet falan imzalamayın. Sahte senet yapıp size veriyormuş orijinalini saklıyormus. Sonra rakam ekleyip çarşıdan aldım 1 tane eve geldim 1000 tane yapıyormuş. Yani başına sonuna rakam atıp 100 liralık senedi 100 bin ypip icraya veriyormuş. Kriminal sonucu var. Haberlerde çıktı. Allah bu gibilerin şerrinden korusun. Aman dikkat.

Biraz mantık, biraz
Biraz mantık, biraz @Hatice t. - 8 ay Önce

İnşaat piyasasında müteahhit adı çok büyük etikettir. İyi mütteahit yaptığı bir evi, aynı evi yapan adı lekeli müteahhit in sattığı fiyatın nefedeyse iki katına satabilir. Durum böyle iken, 20 yıldır bu sektörde büyük iş yapan birisi (karakterle hiç alakası yok) 20bin dolar için etiketinden vazgeçmez. Dediği çok doğru 20 yıldır iş yapan bir müteahhitin 50 kişiden alacaklı olması çok normal. Sonuçta 5 senelik 10 senelik ödemelerle eve giren herkesin işleri düzgün gitmeyebiliyor. Ayrıca 1000$ lık neyin senedi ki bu pazardan mal mı alıyorsun ev alıyorsun, eğer bir ev alındıysa ve bunun parası ödendiyse bir ev değerinde paranın ödendiğine dair belgeleri olması gerekir. Belgeler nerede? Ben bu evin parasını ödedim diye iddia ettiği şey 1000$ lık senet, varsa 1000$ a ev gösterinde alayım. Okuduğunu düşünmek diye bir alışkanlığımız yok, analitik düşüncenin ne olduğuna dair insanların bir cevabı bile yok. İnsanımız basit numaraları bile hazmede ede yutmaya o kadar hazır ki, yazık be. Bu kafayla her algıya yem olursunuz işte. Daha çok bölünür, çok parçalanırsınız.

Jet tosuncuk
Jet tosuncuk - 8 ay Önce

Son cümlesine dikkat ettiniz mi? Bu imzalar kendinin değilse bu bana atılan bir iftiradır demiş. Kendini ele vermiş imzalar adamın değilse neden iftira olsun. Allah insanı böyle şaşırtıır.....

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 8 ay Önce

kardeşim senetle oynamışsın bu da doğrulanmış sen hala iddia diyorsun.Demiyorsun yaptığım sahtekarlık yemedi diye ahlaksız bi de kasılarak poz vermiş.

Elis_ elis_
Elis_ elis_ - 8 ay Önce

Adam utanmıyo bide kolay para kazanmanın yolunu bulmuş millet i dolandırıyor güvenip kanlarının karıştığına selam vermeyin

FıratKara
FıratKara - 8 ay Önce

Müteahhit i savunanlar açık ve net şekilde yakınları ya da kendisidir. Bir yakınım da bu şahsın yaptıklarından mağdur. Yıllar oldu süren davaları var. Birebir şahidi olduğum olayda kalkıp kasıla kasıla kendini savunmaya çalışıyor. Yakınım ev alacağım diye bir işçi maaşıyla borç harç edip bu şahsa verdi sonrasında ne ev ne para. Yıllardır süren dava tam sonuçlanacakken zamanında sözde yırtıp attığı senetler ortaya çıktı ve alacaklı olan yakınım üstüne döviz senediyle borçlu çıktı. Haktan hukuktan anlamayan bu adamın hukuk karşısında inşAllah son çırpınışıdır. Hakkındaki Davalar bir iki iken belki mağdurların tutunacak dalı yoktu ama bu şekilde mağdur sayısının artması inşAllah süren davaları çabuk sonuçlandırır

Mehmet kaya
Mehmet kaya - 8 ay Önce

Salih incegül den 04-01-2013 yılında 170 .bin ₺ dairenin parasını ödedim üç aysonra dairenin eksiklerini tamamlayıb tapuyu ozaman verebileceğini söyledi bende kendine noterlikden vekalet vermiştim dışardaolmam nedeniyle benim adıma tapuyu çıkaracaktı elektrik ,doğal gaz ve su abonelerinde alacaktı sanki bir yadım sever müşkülatını çözen bisiymiş gibi davrandı çok iyi bir bende güven sağladı ilerleyen zamanda böyle olmadığı anlaşıldı tapuyu ve aboneleri kendim ancak bir yıl sonra aldım daireyi tamamlanmadığı için anahtarını 18 aysonra konuşmamızdaki şekilde olmasada anahtarları aldım borcum kalmamıştı fazlasıyla parasını ödemiştim tapu alırkende maliyeye 50bin₺ borcununçıktığını bunu ödemezsem tapuyu veremiyorum dedi bende ancak 17bin ₺bulabildim tapuyu alamam diye Onuda ödedim Sözleşmemide 12nolu daire yazıyordu hatta sözleşmenin bir nüshası bebende olması lazımken onuda elinden alamadım bana tapuda 10 numaralı daireyi verdi hiç bir sözünü dediği gibi yerine getirmedi benim adıma SSK emekli paramı yatırmak için 46.500₺ amanet bırakmıştım 03-01-2013 tarihinde amanet paramın 23 bin ₺ ancak üç ay sonra geri alabildim Onuda üstünü tamamlayıb kendim yatırdım peşin orayla ev aldım bulaşarak sıkıntıya uğradım iyi niyetimin kurbanı oldum diye sineme çekdim çok şükür bu iş böyle sıkıntısı olduysada geçti derken bana TC deventer konsoloslugundan tebligat geldi salih incegül Avukatı aracılığıyla 2,200euro birde 6,500 euro luk senet icraya verildiğini bunları ödemem gerektiği bildiriliyordu şok olmuştum hiç aramızda senet sözü geçmemişti senetlerin düzenlendiği tarihde henüz tapuyu almamıştım imzalar baktığımda benim imzalara benziyor aradan iki yıl gibi bir zaman zaman geçmesi beni çok düşündürdü acaba bu imzaları atmış olabilirmiyim nerede nasıl hangi akılla attım ve niye Salih'e para verdiğim tapusunu henüz alamadığım ev için senet vermişim
Avukata danıştım eğer imzalar seninse yapacak hiç birşeyin YÖK deyince Salih'e itiraz ettim sana böyle bir bocum yok niye böyle yapıyorsun dediğimde bana tehditle elimde ayrıca 20,000 bin euroluk birsenedin daha var Onuda icraya koyarım dedi 33,500 ₺ karşlığında senetleri avukatından hiç bir borcum kalmamıştır diye bir ibraname aldım tarih 07-09-2015 daha sonrada Zihni'mi çok meşgul eden hep niye böyle işlere tenezzül ediyorlar soruları beni rahatsız etmeye başlayınca dostlarımda benimle üzülmesinlerdiye Zihni'mden silmişken bu kadardaha Madurları duyunca bende başımdan geçenleri vicdanen anlatma gereğini duydum ve bu haksızlıklar tekrarlanmasın diye işin takibcisi oldum inşaAllah adalet yerini bulur
Mehmet kaya

Cesur
Cesur - 8 ay Önce

neyine güveniyon senin gibilere haksız yere para yedirmez kimse boşuna çırpınma...

sabri
sabri @Cesur - 8 ay Önce

yakında kurduğu tuzaklar tek tek başına patlayacak inşaalah bekleyin duyacaksınız daha neler var

cezasız kalmasın
cezasız kalmasın - 8 ay Önce

bu adam beni de mahkemeye vermiş evde almadım 16 yıldır maraşa da uğramadım nasıl becerdiyse

k.
k. - 8 ay Önce

Millet kolay para kazanda yolunda

Sanatoryum
Sanatoryum - 8 ay Önce

Şimdi bu adami bilmeden bir kaç yorum yapalım
1. Adli mercilere bakılsın adina başka davalar var mı bu tipden
2. Ufak bir sektör araştırması yapılması
Yaptığı arsaların arsa sahiplerine sorulmalı
3. Elli tane şikayet eden in hepsi mi iftira
4. Yarım bıraktığı inşaatları var mı internet sitesine girin yaptığı konutlara bakın ve şu anki site yönetimlerine ulaşın sıkıntılı muamelesi varmı
5.Sonucta Maraş küçük yerdir kimse kimseye bilmeden yorum yapmadan önce düşündüm ki kul hakkına girmesin
Bu yazdığım maddelerden yola çıkan mağdurlar mantıklı bir yola çıkacaktır gerçek saklanamaz bir ömür boyu

Elis_ elis_
Elis_ elis_ - 8 ay Önce

2003 te ev alıp rahat rahat oturan çok rahat olma adam tüm malvarlığını devretmiş bir çanta senet gördüğünü saf sandıklarını dolandırıyor .mağdurların Borcunu ödemediğini sananlar kim bu kadar ev yapar 15 yıl sonra tahsil eder bu adam ne babasının mesleğinden ne kendi mesleğinden hiç pay çıkarmamış onlarca insanı madur etmiş biri şeytan bile böle olamaz emin olun madur olan toprak sahibi de var peşin para verip ev alıp adına senet çıkardığı insanlar var ama o Allah ki döktürdüğü göz yaşlarının hesabını hem Allah soracak hem adalet yerini bulacak Allah kimseye böyle insanı utandıracak evlat baba eş vermesin

Saregül_SİTESİ
Saregül_SİTESİ - 8 ay Önce

Allah'tan kork salih incegül 20 yıllık müteahhitsin madem saregül sitesinin yapımı sırasında belediyeden oturma iznini neden almadın? Yapı denetimden kaynaklı borçlarını neden ödemedin sitenin sgk ödemelerini kanunen senin yapman gerekirken neden 15 yıl sonra daire sahiplerinden istedin. O yıllarda 23 bin ile 40 bin arasında sattığın dairelerin fiyatlarını daire satman sana müşteri getiren aracıların getirdiği kişilere 70-84 bin lira arasında fiyatlarla satarak 30-44 bin arası bedelleri aracılara peşkeş çektin. Aracılara bedelsiz ev verrdin araba sahibi ettin. Sus payı olarak YAŞLI KURT, YEŞİLLİ VE DAHA BİR ÇOK KİŞİ SANA YARDIM VE YATAKLIK ETTİ ONLARDA HESAP VERECEK.

Kusursuz
Kusursuz @Saregül_SİTESİ - 8 ay Önce

Konu müteahhit olunca konu ile ilgisi olanda yorum yapıyor olmayanda, ev alan herkesin mutlaka her müteahhitle ilgili bir sıkıntısı vardır. Hiçbir müteahhit o size sattığı daireleri hayrına vermez onlarda bu şekilde ev geçindiriyor iş böyle olunca tabiki alacaklarını kuruşu kuruşuna alacaklardır. Daire alırken iki taraf sözleşme imzalar, bu sözleşme şartlarını okumadan imzalarsanız daire tesliminde ya da bu örnek olay gibi yıllar sonra karşınıza borç olarak çıkabilecektir SSK, KDV falan gibi. Çünkü bir çok sözleşmede bu SSK ve KDV gibi ödemeleri daire sahibi karşılayacaktır diye madde vardır, buna itiraz etme gibi bir hakkınız yoktur. Senet ise borcun karşılıgında alacaklıya verdiğin imzalı belgedir. Ödendiği an senet yok edilir, senetteki imza borçluya aitse ben ödemem diye dayatamazsın. Senet eski de olsa o imza sana aitse borç ta senindir ödeyeceksin. Kaçamazsın.

İsmayil
İsmayil - 8 ay Önce

Haber46 adamın söylediklerini bire bir aktarmışsa eğer bu konuşmalardan benim anladığım; nereden ne kopartırızın peşinde. Kimse haklı davasından vaz geçmesin, ve hakim önüne sunmak için maddi deliller bulmaya çalışsınlar, üç kâğıtçıya meydan bırakmasınlar

serkan
serkan - 8 ay Önce

salih bey jandarma kriminal herşeyi çözmüş boşuna uğraşma hangi hak hukuk sana 1in önüne 2 yazmayı haklı bulur haa bide aklı olan yanına yaklaşmaz.

sabri
sabri - 8 ay Önce

nasıl olduysa 7 seneden beri arkadaşım verdiği parayı alamadı ve üstelik düviz olarak ona burçlandı senetlerini yırtım atım anlaştık diyerek asıl senetler şimdi çıktı düviz olarak hemde adam ne ev ne para bide borçlandı üstelik bide o savunmaya çalışan şahıslar var çok istiyorsanız Allah sizide bu durumlara düşürsün

Kl
Kl - 8 ay Önce

Bittin salih çok şükür sağlam bir ekip toplanmış mağdurların arasında bunlar seni bitirecek inşaAllah

Casur yurek
Casur yurek - 8 ay Önce

Bekleyin görün bunun altından neler çıkacak iş nereye varacak. Kriminal raporu olmasa zaten bir insan çıkıpta tv gazete gibi ortamlarda bu bilgiyi paylaşamaz. Bir de sadece bir kişi değil 50 nin üzerinde insan mağdur edilmiş. Bu konunun acilen ele alınarak sonuca bağlanması gerekir. Senet dolandırıcılığı günümüzde yapılmayan bir iş değil. 20 yıllık mutaahhit olmak insanın suçsuz olduğunu göstermez. Ayrıca başka kriminal sonuçları da varsa bu işin son noktası olur sanırım

ADALET
ADALET - 8 ay Önce

Bu kadar insan enayimi lan.kaç kişiden duymuştum bu adamın dolandırıcı olduğunu zaten ispatlandı çok şükür adalet yerini bulur rahat olun

Edem46
Edem46 - 8 ay Önce

20 yıl bu işle uğraşan bir müteahhitin böyle sahtecilik yapacağına ihtimal vermiyorum. Şikayetci olan arkadaş 2003 te daire aldığını ve senet yaptıklarını söylüyor, e adama sormazlar mı 15 yıldır neden ödemedin diye, borcum var ama ödemem diyebilirmisiniz? Dikkat ederseniz müteahhit kendisi bu haberde bahsedilen iddiaların yanlış ve asılsız olduğu konusunda kamuoyunu bilgilendirmek için açıklama yapma gereği duymuş, bazı müteahhitler gibi kaçmamış. İşin aslını bilmeden kişiler hakkında yorum yapmak kul hakkına girer, maalesef halkımız arasında müteahhitlere karşı olumsuz bir önyargı var. Hayırlı ramazanlar

Servet.ku.
Servet.ku. @Edem46 - 8 ay Önce

Şahıs batmış onlarca davası sürüyor ,kendisi başta kamu kurumları olmak üzere icra edilmiş ayrıca nitelikli dolandırıcılıktan sabıkalı.

Av. Celal.......
Av. Celal....... @Edem46 - 8 ay Önce

Bekleyin görün bunun altından neler çıkacak iş nereye varacak. Kriminal raporu olmasa zaten bir insan çıkıpta tv gazete gibi ortamlarda bu bilgiyi paylaşamaz. Bir de sadece bir kişi değil 50 nin üzerinde insan mağdur edilmiş. Bu konunun acilen ele alınarak sonuca bağlanması gerekir. Senet dolandırıcılığı günümüzde yapılmayan bir iş değil. 20 yıllık mutaahhit olmak insanın suçsuz olduğunu göstermez. Ayrıca başka kriminal sonuçları da varsa bu işin son noktası olur sanırım

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı @Edem46 - 8 ay Önce

ya ne kadar da boş konuşmuşsun sen öyle.Buradan müteahidin yakını veya temsilcisi olduğun belli.Haberi okumadan doğrudan yorumlara baktığnda belli.
Ne yazıyor haberde "Salih İncegül'ün icra takibini de yıllar önce ev alırken imzaladıklarını ancak alamadıklarını öne sürdükleri senetleri kullandığını" gördün mü şimdi.Adamlar almak istiyor ama müteahitten alamıyorlar senedi.Kim imzaladığı senedi bırakır adamın yanına.Yağcılık yapacağım diye işkembeden atmaya gerek yok....

Salih İncegül
Salih İncegül - 8 ay Önce

Hakkımda yalan ve hakaret içerikli yorum yapan kişilerden hukuk önünde hesap sorulacaktır.Ayrıca Basın açıklaması yapan şahıs bu açıklamayı beni aldatıp ikna ederk yaptırdılar ve salih incegül ün kişilik haklarına saldırmış oldum bu bir komplo idi diyerek savcılığa kendini yönlendirip aldatanlar hakkında şikayet dilekçesi vermesi de konuyu özetlemektedir.Ayrıca kriminal raporu hukukta karar mercii olmayıp hala devam eden davayı erkileme amaçlıdır.Haberde senet kendinin çıkmazsa bu iftiradır demem ise tüm norçluların senet benim değil diye itiraz etmesinden kaynaklıdır.Ayrıca adıma 20 yıldan ber açılmış 42 adet soruşturmadan tamamına yakını takipsizlikle sonuçlanmıştır.50 kadar madur var haberide asılsız olup komplo amaçlıdır.kamuoyuna saygılarımla bildiririm

Adanalı şakir
Adanalı şakir @Salih İncegül - 7 ay Önce

Önümde yırttım dediğim senedi icraya vermişsin.Bunun hesabını vereceksin.Delikanliysan adam gibi telefonu açarsın engellemezsin.Maras da adam yokmuş ki sen hala nefes alıyorsun ama bu kez sert kayaya çarptın.

Maraşlıyız
Maraşlıyız - 8 ay Önce

Bende bu inşaat firmasında daire aldım, hem daireyi zamanında teslim ettiler hemde parasal hiçbir sorun yaşamadım. İmkanım olsa yine alırım. Siz müteahhit görmemişsiniz, müşteriye anasından emdiği sütü burnundan getiren müteahhitler var.

Yeşilli46
Yeşilli46 @Maraşlıyız - 8 ay Önce

Olumsuz yorum yapan arkadaşlar size min derim bu haberin altında çok çarpıcı şeyler çıkacak. Yanında çalışanlara dahi senet oyunu oynayan bir adam. İzleyin sadece bu adam bu mağdurlarla fazla uğraşamaz.

Elbistanlı
Elbistanlı - 8 ay Önce

Burada olumsuz yorum yapanların bir çoğunun haberde bahsedilen 52 kişi ve yakınları olduğunu düşünüyorum, 13 yıl önce bu inşaat firmasından bir daire aldım ve hâlen oturuyorum, bu süre içinde bu inşaat firması hakkında tek bir olumsuz konuşmaya şahit olmadım. Burada topluca poz vermiş adamların hiçbirini de tanıyamadım nedense.

Hınzır
Hınzır - 8 ay Önce

Bu suçlamaların doğruluğuna kesinlikle inanmıyorum, suçlanan bu inşaat firması 2 sene önce, yapılan senetten fazla para ödemişsiniz diye paranın fazlasını tekrar iade eden bir firma, bu suçlamada yanlışlık olduğuna adım gibi eminim.

Leyla .....
Leyla ..... @Hınzır - 8 ay Önce

Çokta inandık hınzır bu dediğine sen de inanmıyorsundur eminim. Bu adam şahısları arayarak sizin hiç borcunu yok aslında fakat evin sigortasını ben ödedim diyerek 100 binliralik senet icraya koyan adam. Yanında çalışanı dahi tuzağa düşüren bu adamı ancak kendisi değişik isimlerle savunuyor. Allah şerrinden korusun. Diğer Kriminal lerden de bahsediliyor. Onlarda bozukgelirse vay bu adamın haline. Resmi evraklarınızı sahtecilik suçu işleyenin cezasını kendisi de çok iyi bilir. Allah bilir şimdi sabahlara kadar uyuyamıyordur. Allah ıslah etsin. Bir an önce tevbe etsin pişman olsun ve mağdurlar dan helallik alsın.

Bağcılar1
Bağcılar1 - 8 ay Önce

Bende bu firmadan 2002 yılında bağcılar sit.daire aldım,zamanında teslim etti hiçbir sorun yaşamadım..

Fatih
Fatih - 8 ay Önce

2003 te bende bir daire aldım ödemde hiç bir zorluk çıkarmadılar, müteahhit te olsa alacağını bir şekilde alacaktır tabiki, 2003 ten beri borcunu neden ödememişki bu arkadaşlar acaba, hırsızın hiç mi suçu yok.

Maraşlım
Maraşlım - 8 ay Önce

Kdv sgk yada bu tip alacaklı olsa birincisi bu kadar sene beklemez sözleşmesi olanda çok merak etmeyin ayrıca bizden peşin peşin aldı sonra tapuyu alabildik herkes başına geleni anlatıyo ki gerekirse gider şahitlikte yaparız bu insanların sahip olabildikleri bi tek evleri ona bile göz dikmiş sahte uçuk senetlerle kaldıkı siz şimdi 15 yıl sonra ödemek için dolar euro borçlanırmısınız bu da hayrına yaptı zaten evleri böyle mi düşünüyorsunuz

46edem
46edem - 8 ay Önce

Elbistanli kardeş yanlı yorum yapma lütfen mağdurları tanımadığını söylüyorsun gel sarıgül sitesine bağcılar sitesine seni hepsiyle tanıştırayım lütfen yanlı yorum yapmayın

SAKIN OLA DİKKAT
SAKIN OLA DİKKAT - 8 ay Önce

HERKES YORUM YAPMALI HAKKIDIR BELKİ. YORUM YAPAN ARKADAŞLAR.SÖZÜM HAKARET İÇERİKLİ YAZI YAZANLARA. .HER YAPTIĞINIZ HAKARET YORUMU KARŞI ŞAHSIN DAVA VE TAZMİNAT YOLUYLA İŞİNE YARAYACAĞINI DÜŞÜNEREK OLTAYA GELMEYİN DERİM.TELEFON VE IP NUMARALARINDAN TESPİT EDİLİRSİNİZ.SONRA BİRİ ZENGİN BİRİ ZÜĞÜRT OLUR.OLAY DAVA AŞAMASINDAYMIŞ BİLDİĞİM KADAR. BU AŞAMADA KÖTÜ YORUM YAPIP HÜKÜM VERENLERDE OLTAYA GELMESİN.VSLM

BAĞCILAR35
BAĞCILAR35 - 8 ay Önce

bu adam icraya verilen senetlerde oynama yaptığını bildiği için önce icraya veriyor bakıyor icraya verdiği şahıs korkaksa 15-20 bin tl arası öde uzlaşmaya gidelim diyor. uzlaştıklarından davayı geri çektirip kendini adaletin elinden kurtarıyor. uzlaşamadıklarına yani diş geçiremediklerine de böyle iftiralar atabiliyor. şimdi basın açıklamasına katılanların evlerine kadar gelip yalvarıyor geri çekin davayı size para vereyim diye.

Muzo
Muzo - 8 ay Önce

Olumsuz yorumların bu müteahhit i çok yakından tanıyan kişi tarafından tek kalemden yapıldığı belli, gecmişte bu adamdan daire de aldım sattım para da verdim aldım senette yaptım ama bir tek yamuklugunu görmedim, aksine zorda kaldıkça yardımcı oldu. Resimdeki kişilerin birçoğu dolduruşa gelmiş kişilerdir. Belki bir yada iki tanesi mağdur olduğunu savunuyordur asıl mesele kişiseldir diye tahmin ediyorum. Senetlerin eski ve üzerinde oynanmış olduğunu, binalardaki bazı eksiklikleri bahane edip haklı olduklarını ispatlamaya çalışıyorlardır. Olay zaten adlı makamlara iletilmiş karşılıklı şikayetlerde bulunulmuş, bundan sonra son sözü adli makamlar söyleyecektir. Olgun kişilere de bu yakışır, bab bas bağırıp birilerine hakaret etmek değil.

ARAŞTIRMACI27
ARAŞTIRMACI27 - 8 ay Önce

İncegül, "Bu imzalar kendinin değilse, bu bize atılan iftiradır" demiş demek ki imza taklit etme ihtimalinizi belirtmişsiniz. Daha senetteki imzanın kime ait olduğunu bilmiyorsunuz yani.

İddiaların tamamen asılsız olduğunu, 20 yıldır müteahhitlik yaptığını ve 50 kişiden alacaklı olmasının da normal olduğunu söylemiş. KAÇ YILLIK MÜTEAHHİT OLURSAN OL HİÇ KİMSE DOLAR, EURO GİBİ KURU DEĞİŞKEN BİR PARA BİRİMİ ÜZERİNDEN SENET İMZALAMAZ ÖZELLİKLEDE 15 YIL VADELİ . TL üzerinden imzaladığını iddia ettiğiniz şahıslarda dahil hiç kimse15 yıl ödeme yapmama cesaretini gösteremez. KALDI Kİ SİZİN GİBİ TECRÜBELİ BİR MÜTEAHHİT ALACAĞINI 15 YIL GİBİ BİR SÜRE BEKLETMEZ. BU HAYATIN OLAĞAN AKIŞINA AYKIRIDIR. Buradan kriminal raporunda da belirtildiği gibi farklı kalemle icraya vermeden önce ödeme sürelerini hesaplayıp farklı kalemle DAVA AÇMADAN HEMEN ÖNCE doldurduğunuz anlaşılıyor.

Adliye önünde toplanan kişilerin büyük bir çoğunluğunu da ödemesini yaptığını ifade eden İncegül, "Ama bizim bu alacaklarımızdan dolayı borçlu olan birkaç kişi bütün alacaklarımızı organize ederek 'Biz gidelim, itiraz edelim. Savcılığa gidelim, şikayet edelim ki belki caydırırız, ödemeyiz' diye bu yola girmişler. Demişsiniz.

BASIN AÇIKLAMASININ ERTESİ GÜNÜ AÇIKLAMA YAPAN AHMET GÜLGÖSTERENİ ALIP duyum üzerine “90.000 TL SENET GÖNDERİRİM DİYE TEHDİT EDEREK “ SAVCILIĞA YALAN YANLIŞ İFADELER VERDİRMENİZ ŞİKAYETLERDEN MAĞDURLARIN DEĞİLDE SİZİN KORKTUĞUNUZU BELLİ EDİYOR.

AYRICA GECE GÜNDÜZ TELEFONLARLA ARAYIP KAPILARINA KADAR GİTTİĞİNİZ DAVANIZI ÇEKİN SİZE ŞU KADAR PARA VEREYİM DİYEREK MAĞDURLARI davadan CAYDIRMAYA ÇALIŞANIN SİZİN OLDUĞUNUZ ANLAŞILIYOR.

Hatta basın açıklamasını yapan arkadaş 'Arkadaşlarım organize edip yalan yanlış ikna ettiler, bana açıklamayı konuşturdular' dedi DEMİŞSİNİZZ. 50 YAŞINI AŞMIŞ BİR ADAM NEDEN ARKADAŞLARININ BEYANI ÜZERİNE BÖYLESİNE SIKINTILI BİR AÇIKLAMAYI YAPMAYI KABUL ETSİN DHA VE AA KAMERA GÖRÜNTÜLERİ VE ADLİYE ÖNÜNDE YER ALAN KAMERALARIN İNCELEMENİN ARDINDAN BASKI VB İKNA ETME ÇALIŞMASI OLMADIĞI ORTAYA ÇIKACAKTIR.Böyle bir süreçte tabii ki meyveli ağacı taşlayacaklardır" diye konuşmuşsunuz. Anladığım kadarıyla SENET ÜRETEREK HAKSIZ KAZANÇ SAĞLAYAN AĞACI TAŞLIYORLAR.

Bir arkadaşımız da senette bazı tahrifat olduğunu iddia ederek davacı olmuş. Demişsiniz. BU BİR İDDİA OLMAKTAN ÇIKMIŞ JANDARMA KRİMİNAL TARAFINDAN TAYRİFAT VE OYNAMA YAPILDIĞI KESİNLEŞTİRİLMİŞTİR. Şahsın bize daha önce 22 bin dolar borcu vardı. Daha önce getirdi bin dolarını ödedi, hatta avukat ile hukuki yoldan ödedi. BU KELİMEYE DDDİİİİİİKKKKKKKAAAAAAAAATTTTTTTTTTT ŞAHSIN BİZE 21 BİN DOLAR DAHA BORCU VARDI., HATTA BU ŞAHSIN 21 BİN DOLARDAN SONRA TEKRAR BİR ÖDEMESİ DAHA VAR. O da gelmedi, günü deldiğinde o da icraya konulacak. Bu cümle sonunda 21 bin dolardan sonra bir ödemesinin daha olduğunu söylüyor mağdurun başka borcu kalmıyor mantıken.

İŞTE SENET ÜRETTİĞİNİN KANITI OLAN CÜMLELER 4 SENET NEREDEN ÇIKTI.

Yani bu şahıs hayatında bin dolar bir kere vermişse biz de neden 4 tane senedi var? Neden 4 tane senede ayrı ayrı imza atmış? Bu imzalar kendinin değilse bu bize atılan iftiradır. Biz de bunu hukuksal yolda hakkımızı arayacağız. Gerekli suç duyurularını da avukatımız yapacak."

SEN İTİRAF ETMİŞSİN İNŞAALLAH ADALET BİR AN ÖNCE YERİNİ BULUR.

ARSA SAHİBİ
ARSA SAHİBİ - 8 ay Önce

BENDE ARSA SAHİPLERİNDEN BİRİYİM.BENİM NEDEN SENEDİM YOK.RESİMDEKİ ARKADAŞLARIN 2-3 KİŞİ HARİÇ ARSA SAHİBİ.BİRİDE ÇALIŞANI.ARSA SÖZLEŞMESİNDEN KAYNAKLI HEPSİNİN BORCU OLDUĞUNU BİLİYORUM.HATTA SORUNU OLMAYAN BİRİ GİDİP ŞİKAYETÇİ DEĞİLİM KOMPLOYA UĞRADIM DİYE SAVCILIĞA DİLEKÇEDE VERMİŞ.15-20 YILLIK BİNALARDA HERKES İSKAN SSK KDV GİBİ MASRAFLARI BİZ ÖDEYECEĞİZ DİYE İMZALADI BENDE BİLİYORUM BUNU.OZAMAN BİNALAR YAPI ORTAKLIĞI ŞEKLİNDEYDİ.SUÇLARKEN KENDİ İMZANISI SUÇUNUZUDA BİLECEKSİNİZ.ARADAN ZAMAN GEÇİNCE SÖZLEŞME ÖLMEZ.ADAM TOPLANTIYA GELDİ KAÇ DEFA UYARDI.BENİM NEDEN SENEDİM YOK.SENET VERİP BORCU UZLAŞALIM DİYENLERİDE İYİ BİLİRİM.KİMSE SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK DEĞİL.

Akince
Akince - 8 ay Önce

Ben Maraşlı yım marasta ikamet etmiyorum.nezaman marasta gelsem hep farklı görüyorum. Mesela Maraş girişindeki batcik kavşak.sekerder kavşağı , Kuzey çevre yolu.hayran olarak gördüm kılavuzlu , çamlık ve Seyir tepesi ne doğru giden yer, hacı bayram veli deki millet parkı.daha çok aklımda kan bunlar.ne hizmeti olmuyor diyorsunuz anlamıyorum.

Haci osman yardımcı
Haci osman yardımcı - 8 ay Önce

Evi alıyorlar odemeye gelince kaçıyorlar,salih yapmaz kardeşim iftiradır gerekirse davaya müdahil oluruz.20 yıllık esnaf ayrıca bi yere de kaçmamış baska mütahitler gibi vurup kaçmamış.gerekli açiklamayı yapmış.senedini ödememiş,adam istediği her imkanı sunmuş ödeme kolaylıgı tanımış bi de üstelik utanmadan sklmadan dava açıyorlar şok oldum yani,salih bu kapasitede bir insan değil.işini yapan biri garibana kolaylık tanıyor gariban da adamı zora koyuyor dava açıyor.salihe ders olsun peşin parası olana ver daireyi,cebinde 3 kruşu olanı milyarlık ev sahibi ederse olacağı bu olur.şunu belirteyim salihi öle 3,5 çapulciya yetirtmeyiz,hem adamın evini al,hemde parasını tm kolayliğa ragmen ödeme,bide üstelik dava aç.salihte artık öle 3 kruşu olana daire satmaz ders olur.vermesin peşin parası olmayana,bizim millet alır ödemwye gelince kaçar.

Muzaffer Çokuçkun
Muzaffer Çokuçkun @Haci osman yardımcı - 3 ay Önce

Ödediğimiz makbuzu görmek istiyorsan gel göstereyim. Bilmeden sallamak kolay.
Senin gibileri cebimden çıkarırım ben. Haddini bil. Sahtekara yalakalık yapmaktan fayda gelmez. Hak yerini bulduğunda görürsünüz.

Adanali
Adanali @Haci osman yardımcı - 7 ay Önce

Sen Salih in iyi avukatlığını yapmışsın kaç paraya satın aldı bu adam seni. Yetim yetemanin hakkını yiyor bu adam

Ferhat O.
Ferhat O. - 5 ay Önce

15 yıl önce aldın madem neden ödemedin borcu adam hakkını arayıp seni icra edince de dolandırıcı oluyo. Ayıp valla

muratti
muratti - 4 ay Önce

Devletimiz meydanı boş bıraktıği için istismarların sonu gelmiyor...ev almak için yapılan tüm ışlemler devlet kurumlarında olmalı vatandaşın hakkı korunmalı....ne yazık ki kanunlar yetersiz...

sedat
sedat - 3 ay Önce

bu kadar namussuzluk olurmu


SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner235

banner154

banner224