Kahramanmaraş'ta inşaat sektörü resmen çöktü

Türkiye'deki inşaat sektöründeki daralma Kahramanmaraş'ta etkisini çok yoğun olarak gösterdi. Kahramanmaraş'ta konut satışı geçen yılın Haziran ayına göre yarı yarıya düştü.

Kahramanmaraş'ta inşaat sektörü resmen çöktü

Türkiye'deki inşaat sektöründeki daralma Kahramanmaraş'ta etkisini çok yoğun olarak gösterdi. Kahramanmaraş'ta konut satışı geçen yılın aynı dönemine göre yarı yarıya düştü.

Ülkemizde, 2019 Haziran ayında 61 355 konut satıldı. Hatay’da, 2019 Haziran ayında 1 329 konut satılırken bu rakam Kahramanmaraş’ta, 754 konut, Osmaniye’de ise 366 konut olarak gerçekleşti.

Kahramanmaraş Çöktü

Kahramanmaraş'ta 2018 yılının Haziran ayında 1329 konut satılırken bu sayı 2019 haziran ayında sadece 754 olarak gerçekleşti. Yine 2018 Ocak-Haziran ayları arasında 7065 konut satılmasına rağmen 2019 yılı Ocak-Haziran ayları arasında sadece 5712 konut satıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
A.Ç.
A.Ç. - 7 ay Önce

KREDİLER ÇOK YÜKSEK İNŞAAT SAHİPLERİ MÜTEAHHİTLER 1 DAİRE ÜZERİNDEN 3 KAR EDENE KADAR FİYATI AŞŞAĞI ÇEKSİNLER 1 KARLARI OLSUN 3 KATINA SATMASINLAR MALİYET 100 AMA 300 E SATILIYOR ÇOK PAHALI!!!

EDEM
EDEM - 7 ay Önce

EEEEEEEEEE 1 E YAPIP 10 SATAR ONU BARDA PAVYONDA YERSE BATAR BETER OLSUNLAR.

Ali Kemal
Ali Kemal - 7 ay Önce

Bir sektörde yeter ki para kokusu alınmaya görsün anlayan anlamayan herkes o işe girerse ve ihtiyaç fazlası 5000 den fazla konut satılmayı beklerse sektörün çökmesi de kaçınılmaz olur.

TÜRK
TÜRK - 7 ay Önce

Daha beter olsunlar. 50 bin maliyetle 300 bine ev sat. sonrada batıyormuş. daha beter olun...

....
.... - 7 ay Önce

% 2 ile zor ev almak...

murat gú
murat gú - 7 ay Önce

belediye garip gurabanín arsazína 2 kat yapı izini veriyor arsa zenginin yadda yandaşín sa 10 .15 kat bu nasíl adelet

Ejder
Ejder - 7 ay Önce

Birazda kat kat kazandıklarını sindirsinler.

maraşlı
maraşlı - 7 ay Önce

belediye yeni imar uygulamaları yapıp müteahhitin önünü açmazsa olacağı bu.

ali çalık
ali çalık - 7 ay Önce

Arsa sahibi % 50 hatta 60 ını isterse olacağı bu müteahhit ve ev alanlar arsa sahibine çalıştı. inşAllah bundan sonra böyle olmaz.

metehan
metehan @ali çalık - 7 ay Önce

arsa sahibi alın teriyle kazandığı veya babadan dededen kalan mirası beleşmi verecek siz mütahitler yüzde 25 30 a alışmiştınız beleşmi versinler siz niye 60 binliraya mal ettığiniz daireye 170 bin çekiyorsunuz

BOZKURT
BOZKURT - 7 ay Önce

Enflasyonu azdıran 3 il. Hatay, Osmaniye Kahramanmaraş. Zamanında çok yüksek fiyatlarla ev, arsa, daire sat. Şimdi mızmızlan. Yok öyle. Allah'tan korkma, kuldan utanma. Ondan sonra da inşaat sektörü çöktü de. Bir an önce makul fiyata çek bakalım. Satışlar başlıyor mu yoksa başlamıyor mu?

FK
FK - 7 ay Önce

Güzelim şehrimiz Kahramanmaraşımızı, 10-12 katlı (dikey mimarı) binalar sayesinde mahvettiler. İmar planlarının gözden geçirilmesi lazım. ha bu saatten sonra yatay mimariye geçsen ne değişecek. Ahır dağı eteklerine kadar kurulu olan yerleşim yerlerimizi, örneğin mercimek tepeden başlayarak kod ayarlaması yapılıp yukarlara doğru aynı kotta devam etseydi ne güzel bir şehir olurdu Kahramanmaraş. yukarlara çıktıkça şehirin görünütüsü kaybolmaya başladı. binalar bir birini ardına set örmeye başladı. keşke bütün şehir 4 veya 5 katlı yapılardan oluşsaydı da seyri güzel bir şehir olabilseydik. soruyorum sizlere kuzey çevreyoluna gidip şehir manzarası görebiliyor musunuz. Manzara belli kısımlarda var belki ama o da ekonomik kriz sebebiyle inşaat sektörünün daralması sayesindedir.

ökkeş
ökkeş - 7 ay Önce

HAYIRLISIYLA MÜTAHİTLER BATSAYDI.
KRİZ VAR DIYOLAR EV FİYATLARI DÜŞMÜYOR

Beter olsun .....
Beter olsun ..... - 7 ay Önce

Mahkemeye verilince 650 liraya mal ettigimiz evi 1700-1800 liraya çıkardınız diyen müteahhit bozmasinin piyasadan haberi yok sanki metrekare fiyatı ağzından duyduğumuz üzere 3 katı fiyata satılıyor onun için beter olsunlar. Kalite başka bir mevzu. Herkes parası ile beraber hayallerini de o dandik yapılarda ipotek altına alıyor. İpini koparanin müteahhit sıfatı ile gezmemesi temennisiyle.

crc
crc - 7 ay Önce

Güzel memleketimizde hava namına bir şey bırakmadılar. Belediyeler ile anlaşarak imara açarak heryeri parsel parsel aldılar her yere binalar yaptılar. Beter olsunlar kardeşim. Batsınlar. Böyle rezillik yok. Mezar yeri kadar odalar yapıp millete yüksek yüksek fiyatlara satıyorlar. Ne ticaret ahlakı kalmış ne din ne hak hukuk kalmış. İnşaat ve emlakçıların tefeciden farkı yok. Özellikle gayrımenkul piyasasında Emlakçıların Allah belasını versin. Memlekette piyasayı onlar yükseltiyor. Bırakın da garibanlarda ev sahibi olabilsin. Veya uygun fiyatlara ev kiralasınlar bu kadar mı açgözlü olunur. Bunun öbür dünyası da var unutmasınlar.

mustafa
mustafa - 7 ay Önce

mütahitler batıyor arsa sahiblarini zengin ettiniz bu ülkede çalışmadan para kazanılır.

rozturk.59
rozturk.59 - 7 ay Önce

K. Maraş Çökmüş. Siz İnşaat Sektöründen Bahsediyorsunuz. Onların Çöktüğü Falan Yok. Sadece Aldıkları Yüksek Karları Azalmıştır...!!!???


SIRADAKİ HABER