Kahramanmaraş'ta Kentsel dönüşüm kapsamında 160 ev yıkıldı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Tekkede 160 ev yıkıldı.

Kahramanmaraş'ta Kentsel dönüşüm kapsamında 160 ev yıkıldı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Tekke’deki  kentsel dönüşüm çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Yusuflar Mahallesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yıkım çalışmaları kapsamında anlaşma sağlanan meskenlerde yıkımlar devam ediyor.

Bakanlık tarafından kira yardımını kabul eden ailelerin oturduğu evlerde yapılan yıkım çalışmalarında şu ana kadar 160 ev yıkıldı.

Yine bu çalışmalar kapsamında Saçaklızade bölgesinde 3 blok ve 100 civarında konutun da yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Bunun yanı sıra diğer alanlarda ve Çamlık bölgesinde konutlar yapılacak. Toplam alanı 24 hektar olan Kahramanmaraş Tekke'de (Yusuflar Mahallesi) 1. Etap çalışmaları başladı ve bu çalışmalar 8 hektarlık bir alanı kapsıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dexter
Dexter - 6 ay Önce

Tekke ye dokunmayın. Tekke bu şehrin tarihi ve kültürel dokusudur.

Ali
Ali - 6 ay Önce

Yıkıp yine ayni şekilde yolu izi belli olmayan şekilde yapacaksanız devletin parasını boşa harcamayın birde şu imar planını değiştirmek kimsenin aklına gelmiyor mu acaba üç beş yıllık mahallelerde daha şimdiden yol problemi var araçlar yollara sığmıyor yeşil alan hiç yok her yer bina.gerçek belediye şehir planlar yeşil alanı bol yolları geniş park alanları bol binaların boya rengine kadar planlar bilemiyorum bizde daha kaldırım yapmayı beceremiyor belediyeler.sonumuz iyi olur inşAllah

Ronaldo
Ronaldo - 6 ay Önce

Belediyelerde Para yok orası ancak 20 yılda biter demedi demeyin.

Ede46
Ede46 - 6 ay Önce

Bu açıkça ransal bir dönüşüm dikkat edin nerde garibanin evi varsa o yıkılıyor kurusa kapatılıp satılıyor..buda Erkoc un maras a son kıyağı

Neslihan nazik
Neslihan nazik - 6 ay Önce

fevzi paşa mahallesi ne zaman kentsel dönüşüme girecek

ekonomi
ekonomi - 6 ay Önce

Bence şu aralar yapılacak en güzel en etkili haber ekonomik hareketlilik nasıl sağlanacak ? Bu konuyla ilgili yetkililere, iş adamlarına , esnafa , çiftçiye , işçiye kısaca herkese ne düşüyor ?
Çünkü ekonomik hareketlilik olursa herkesin cebi para görür.

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154