Kahramanmaraş'ta maaşlarını alamayan işçilere ne olacak?

Kahramanmaraş'ta maaşlarını alamayan, bu işçilerin sesini kim duyuracak?

EKONOMİ 23.05.2019, 12:00
Kahramanmaraş'ta maaşlarını alamayan işçilere ne olacak?
banner257

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nden ihale alan bir firmada çalışan 11 şoför maaşlarını 2 aydır alamadıklarını söyledi. Şoförler adına konuşan ve 4 yıldır firmada şoför olarak çalıştığını söyleyen Halit Cüce, Ramazan Bayramı öncesi maaşlarını almak istediklerini söyledi.  Çalıştıkları firmaya tepki gösteren ve yetkililerden yardım isteyen Cüce, “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nden ihale alan firmada şoför olarak çalışıyoruz. 11 şoför arkadaşız ve 2 aydır maaşımızı alamıyoruz 3’üncü ayımız da dolmak üzere. Biz mağduruz ve bizimle kimse ilgilenmiyor. Firma yetkilisi bize belediyeden para alamadığını ve karşılığında da bize para veremediğini söylüyorlar. Buradan bütün yetkililere çağrımız var, bizim derdimize derman olmalarını ve bayram üstü maaşlarımızın ödenmesini istiyoruz. Ben de 4 yıldan bu yana şoför olarak çalışıyorum. Mağduruz, maaşlarımızı gününde ve tamamını alamıyoruz” dedi. 

Yorumlar (24)
Akyürek 1 yıl önce
Sirket zekeriya yilmaztürkün mü? Isciler çakallidan mi? Erkoc anasini aglatmis belediyenin... ortadogu kurallari ile belediye yönetmis kanun yok hukuk yok! Çünkü kendini kral zannediyordu!
Murat Gün 1 yıl önce
onu 31 mart sabahı sandığa gittiğinizde düşünecektiniz iş işten geçmiş şimdi oturun yerinize. Ali Öztunç gibi bir fırsatı geri teptiniz müstehak bence size bunlar ayrıca daha iyi günlerimiz bu günler
Ali 1 yıl önce
Kahramanmaraş buyuksehir belediyesi 750 tane memurun sosyal denge sözleşme parasının 1000 lirasını kesti müdürler hariç.
üç nokta 1 yıl önce
Müdürler, Daire Başkanları ve tüm havadan para alan memurların Sosyal Denge Tazminatını kesti!!! İyi de yaptı!!!
drs 1 yıl önce
sayın tuğrul başkan güngörün kitabı buna ne diyor
KADI 1 yıl önce
Gungör’ün manevi kitabi Kuran- Kerim maddi kitabi Türkiye Cumhuriyeti kanunlaridir. Bu kitaplarin kul hakki yiyenlere ne dedigini zamanla hep beraber görecegiz.
Fatih 1 yıl önce
Merak etmeyin bunları da susturur lar, şaka değil,
maraşlı 1 yıl önce
yav haberi yaparken düzgün yapın taşeron maaş vermiyorsa belediyenin suçu ne.gidin şirketin sahibine sorun.burdada önüne gelen akıllı konuşuyor seçime bağlıyor.Allah kimseyi ülkesinde cumhurbaşkanı gitsinde ülkeye ne olursa olsun dedirtecek kadar adi yapmasın.
Yavuz ertürk 1 yıl önce
Aslında tüm sosyal denge tazminatları mutlaka kalkmalı; ne demek ben başka bir kurumda memurum belediye memuru niye benden 1000 tl. fazla maaş almalı.
maraşlı 1 yıl önce
bizim belediye girişimcinin, esnafın, firmaların büyümesini önlemeye çalışıyor gibi hareketler yapıyorlar sanki, ve gazetecilerimizden ses seda yok. ekonnomik verimliliği belediye sağlar ama ne yazıkkı hala bir hareket yok, halada hayırlı olsun ziyaretleri ile uğraşıyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?