Kahramanmaraş'ta maaşlarını alamayan işçilere ne olacak?

Kahramanmaraş'ta maaşlarını alamayan, bu işçilerin sesini kim duyuracak?

Kahramanmaraş'ta maaşlarını alamayan işçilere ne olacak?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nden ihale alan bir firmada çalışan 11 şoför maaşlarını 2 aydır alamadıklarını söyledi. Şoförler adına konuşan ve 4 yıldır firmada şoför olarak çalıştığını söyleyen Halit Cüce, Ramazan Bayramı öncesi maaşlarını almak istediklerini söyledi.  Çalıştıkları firmaya tepki gösteren ve yetkililerden yardım isteyen Cüce, “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nden ihale alan firmada şoför olarak çalışıyoruz. 11 şoför arkadaşız ve 2 aydır maaşımızı alamıyoruz 3’üncü ayımız da dolmak üzere. Biz mağduruz ve bizimle kimse ilgilenmiyor. Firma yetkilisi bize belediyeden para alamadığını ve karşılığında da bize para veremediğini söylüyorlar. Buradan bütün yetkililere çağrımız var, bizim derdimize derman olmalarını ve bayram üstü maaşlarımızın ödenmesini istiyoruz. Ben de 4 yıldan bu yana şoför olarak çalışıyorum. Mağduruz, maaşlarımızı gününde ve tamamını alamıyoruz” dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Akyürek
Akyürek - 3 ay Önce

Sirket zekeriya yilmaztürkün mü? Isciler çakallidan mi? Erkoc anasini aglatmis belediyenin... ortadogu kurallari ile belediye yönetmis kanun yok hukuk yok! Çünkü kendini kral zannediyordu!

Murat Gün
Murat Gün - 3 ay Önce

onu 31 mart sabahı sandığa gittiğinizde düşünecektiniz iş işten geçmiş şimdi oturun yerinize. Ali Öztunç gibi bir fırsatı geri teptiniz müstehak bence size bunlar ayrıca daha iyi günlerimiz bu günler

Ali
Ali - 3 ay Önce

Kahramanmaraş buyuksehir belediyesi 750 tane memurun sosyal denge sözleşme parasının 1000 lirasını kesti müdürler hariç.

üç nokta
üç nokta @Ali - 3 ay Önce

Müdürler, Daire Başkanları ve tüm havadan para alan memurların Sosyal Denge Tazminatını kesti!!! İyi de yaptı!!!

drs
drs - 3 ay Önce

sayın tuğrul başkan güngörün kitabı buna ne diyor

KADI
KADI @drs - 3 ay Önce

Gungör’ün manevi kitabi Kuran- Kerim maddi kitabi Türkiye Cumhuriyeti kanunlaridir. Bu kitaplarin kul hakki yiyenlere ne dedigini zamanla hep beraber görecegiz.

Fatih
Fatih - 3 ay Önce

Merak etmeyin bunları da susturur lar, şaka değil,

maraşlı
maraşlı - 3 ay Önce

yav haberi yaparken düzgün yapın taşeron maaş vermiyorsa belediyenin suçu ne.gidin şirketin sahibine sorun.burdada önüne gelen akıllı konuşuyor seçime bağlıyor.Allah kimseyi ülkesinde cumhurbaşkanı gitsinde ülkeye ne olursa olsun dedirtecek kadar adi yapmasın.

Yavuz ertürk
Yavuz ertürk - 3 ay Önce

Aslında tüm sosyal denge tazminatları mutlaka kalkmalı; ne demek ben başka bir kurumda memurum belediye memuru niye benden 1000 tl. fazla maaş almalı.

maraşlı
maraşlı - 3 ay Önce

bizim belediye girişimcinin, esnafın, firmaların büyümesini önlemeye çalışıyor gibi hareketler yapıyorlar sanki, ve gazetecilerimizden ses seda yok. ekonnomik verimliliği belediye sağlar ama ne yazıkkı hala bir hareket yok, halada hayırlı olsun ziyaretleri ile uğraşıyoruz.

Maraşlı
Maraşlı - 3 ay Önce

Ohoh oyu verirken iyiydi dimi çok iyi olmuş daha beter olun

yavuz
yavuz - 3 ay Önce

taşeronlar perişan yüzde dört zam başka yok nereye kadar

Kızıl GÜNEY
Kızıl GÜNEY - 3 ay Önce

Memurlardan haberiniz yok anlaşılan memur maaşlarından 1200 tl kesildi yıllardır memura verilen ve her belediyede mevcut olan sosyal denge bir anda kesildi ve şuan verilmiyor bir memurdan aniden böyle mebla kesilmesi nasıl bir facia siz hesap edin kılı kılına alınan her şehirde fazlası ile verilen sosyal denge %67 oy alan maraşta nasıl olurda kesilir bunun anlamı nedir zaten zor geçinen insanlar birden bukadar eksik alırsa nasıl kalkar bunun altından yapılan borçlar memur ve işçiden çıkartılamaz bu insanın direncini kırıp farklı yönlere çekme çabasından başka birşey değil

Hümeyra
Hümeyra - 3 ay Önce

Akpye oy vermemek gerekir akpnin gitmesi gerekir yoksa üretmemeden sadece satmakla tüketmekle ithalatla hiç bir şey olmaz

- 3 ay Önce

Hepsi akp li deyil mi o gitti bu geldi sen sanırım yeni gelenin adamısın digerine kötü dedignine göre

maraşlı fero
maraşlı fero - 3 ay Önce

ya kardeşim eski yeni belediye başkanını bilmem ben , bu emekçileri ramazanı şerifte neden perişan ediyorsunuz.Ramazan ayında millet bir ihtiyaç sahibi bulsakta hayır yapsak derken bizim belediyemiz işçisinin parasını vermiyor.teşaronu falan bilmem ben bu adamları ramazanda perişan ettiniz bari bayramı yaşatında 2 aylık maaşlarını hesaplarına yatırın.

Elbistan itfaiye
Elbistan itfaiye - 3 ay Önce

Biz itfaiye memurlarininda denge sözleşmesi odemsinide 2 aydır vermiyorlar sendikayı arıyoruz beldiye borçluymuş ondan dolayı veremiyorlarmiş..tamam da kardeşim bu nasıl iş geçmiş yönetimin hatasını gereksiz borçlanmasını işçiden memurdan neden cikariyirizsunuz böylemi şeffaf yönetim belediyenin kitabını yazma ..gelin bisey yapalım cesaretiniz varsa bütün hükümet üyeleri bakanlar müsteşarlar büyük şehir belediye başkanları daire başkanları bir aylığına maaş larını yarasını alsınlar görelim bakalım tahammül edeceklermi

46 46
46 46 - 3 ay Önce

CHP Lİ BELEDİYE OLSAYDI NELER YAZARDINIZ.

ekonomi
ekonomi - 3 ay Önce

Ekonomik hareketlilik için ne ya da neler yapılabilir ? Esnafın, işçinin, çiftçinin, köylünün, memurun kısaca vatandaşın bu hareketliliğe ihtiyacı var. Doların 3.50 seviyesine inmesi için , kredi faiz oranlarının 14-15 puan aralığına inmesi için neler yapılmalıdır ? Altın fiyatları çok yüksek insanlar düğün yapmakta zorlanıyor. Konut satışları geçen yıla göre düştü. Araba piyasası durgun. İşte Türkiyenin ana gündemi olan ekonomi haberlerine daha çok yer verilmeli.
Bu konularla ilgili haber yapılabilir mi ? Hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız

Vatan sağolsun
Vatan sağolsun @ekonomi - 3 ay Önce

Niye hep biz elimizi taşın altına koyuyoruz kardeşim birazda onlar koysun

İlyas
İlyas - 3 ay Önce

Hayrettin geldiğinden beri sosyal dengemizi alamıyoruz.Gelen hep mi gideni aratır.

Hacı ali
Hacı ali - 3 ay Önce

Dünya k.maraş kıskanıyor bu günler iyi günlerimiz

Kızıl GÜNEY
Kızıl GÜNEY - 3 ay Önce

Şuan memura dayatılan daire başkanları 1000 tl müdürler 750 tl zabıta ve itfaiye memurları 100 tl belediyede bir borç var ise bu işçi ve memurdanmı çıkartılmalı sizce adalet bumu

üç nokta
üç nokta - 3 ay Önce

Belediye parayı şirketin hesabına geçiyor, şirket napıyor? Hoooop cukka, personele vereceği parayı çatır çatır yiyor. Suçlu belediyemi yoksa çalışanının maaşını vermeyen şirket mi?


SIRADAKİ HABER