Kahramanmaraş'ta Suya Yüzde 57 Zam İddiası!

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, memleketi Kahramanmaraş’ta son 6 ayda suya gelen yüzde 57’ye zammı gündeme getirerek, fahiş zamlar sonrası kamuoyunun merak ettiği sorulara cevap aradı.

EKONOMİ 08.08.2019, 14:27
Kahramanmaraş'ta Suya Yüzde 57 Zam İddiası!
banner257

Kahramanmaraşlının yaşam için temel ihtiyaç olan ‘su’ ile imtihanı bitmek bilmiyor. Son 6 ayda örtülü olarak gelen ve yüzde 57’ye varan zamlar sonrası, vatandaşın cebinde hali hazırda yüksek enflasyon sebebiyle eriyen parasına bir el daha uzandı.

Konuyu Meclis gündemine taşıyarak Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yazılı olarak cevaplandırması istemiyle soru önergesi veren Ali Öztunç, hemşerilerinin sesi olarak Ankara’dan sorularına cevap aradı.

Öztunç’un önergesi aynen şu şekilde;

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Çevre Ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat KURUM tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Saygılarımla.

Ali ÖZTUNÇ

Kahramanmaraş Milletvekili

Sosyal belediyecilik, vatandaşın belediye hizmetlerine daha ucuza erişebilmesini sağlamaktır. Türkiye’nin pek çok ilinde, örneğin İstanbul ve Ankara’da suya indirim yapılırken, Türkiye’nin en büyük su havzalarına sahip illerimizden biri olan Kahramanmaraş’ta suya zam yapılmasını anlamak mümkün değildir.

Buna istinaden;

1- Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesi suya son 6 ay da zam yapmış mıdır?

2- Su fiyatları güncelleme adı altında arttırılmış mıdır?

3- Şubat ayında Kahramanmaraş’ta 1 metre küp suyun iş yerlerinde ve konutlarda birim fiyatı kaç Liradan, Nisan ayında kaç Liradan faturalandırılmıştır?

4- Son 6 ayda suyun ton fiyatı 2.30 TL’den 3.61 TL ye çıkartılmış mıdır? Bu örtülü olarak suya yüzde 57 zam yapıldığı anlamına gelmiyor mu?

5- Türkiye’nin pek çok ilinde, mesela İstanbul ve Ankara’da suya indirim yapılırken, Türkiye’nin en büyük su havzalarından olan Kahramanmaraş’ta suya zam yapılmasının sebebi, mantığı ve gerçekliği nedir?

6- Gaziantep’e verilen Helete ( Düzbağ) suyu ile ilgili Heletelilere verilen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine ait sözler ne zaman yerine getirilecektir?

Yorumlar (10)
Maraşlı 10 ay önce
Şu adamı niye başkan seçmediniz be maraşlılar.sırf erdoğan gelip iki edeler diye bağırdığı için.
Beğenilmeyen antep belediyesi maraştan aldığı suyla suya %27 indirim yaptı.bizimkiler %57 zam yaptı.biz daha çok öderiz antepin suyunu
Haydaa 10 ay önce
Diaspora Alevisi olduğu için olabilir mi acaba. Almayanyada Türkiye aleyhinde dernek calısmalarına öncü oldugundan olabılır mı acaba? Havalımanında ölen adam vardı ne oldu yalan cıktı. İşi gücü yalandan gürlemek.
RAMAZAN P 10 ay önce
BELEDİYELER EL DEĞİŞTİRSEYDİ BİZDE DE İNDİRİM OLURDU.BU SEFERDE OLMADI UMDUMUZ ŞABAN.
MARAŞLI 10 ay önce
ADAMSIN BE ALİ ÖZTUNÇ,KAHRAMANMARAŞ TÜM VEKİLLERİ BİR YANA SİZ BİR YANA. ONLARDA İLİMİZİ SİZİN KADAR SAVUNSA NELER OLURDU DÜŞÜNEMİYORUM.
Mustafa yüce 10 ay önce
Adan gibi adam
rozturk.59 10 ay önce
K. Maraş da Suya Zam Yapıldığı İddia Değil. Üstü Örtülemeyecek Bir Gerçektir. Alın da Faturalara Bir Bakın. Her Ay Bir Önceki Aydan Fazla Ödüyoruz...!!!???
46 10 ay önce
tepki doğar diye hükümet zamları sessiz sedasız yapıyor artık,ama bunun hesabını vatandaş sandıkta sorar...akp hükümeti,anapın son dönemlerini andırıyor...çıkan yerleri taşlıyorlar artık...
46 46 10 ay önce
Zamada zam akp piyasaya sürüldüğünde muhagazakar masum haklının madurun yanında olan bir stk.görünümlüydü.şimdi diz boyu bislik.ALLAH Islah etsin bunları.ver mehteri.
Elbistanlı 10 ay önce
Sayı vekilim,duyarlılığınız için çok teşekkürler.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?