Kahramanmaraş'ta Ulaşımda Yeni Dönem

Kahramanmaraş'ta ulaşım yeni dönem, işte haberin detayları...

Kahramanmaraş'ta Ulaşımda Yeni Dönem

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma hizmetlerinde, hızla gelişen teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek Akıllı Ulaşım kapsamında, toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlara bilete ulaşmada kolaylık sağlamak adına Temassız Kart ile biniş, Mobil ödeme NFC biniş (Cep Telefonu) ve SMS ile yükleme hizmetini faaliyete geçirmiş bulunmaktadır.

Yetersiz bakiye, Dolum için zaman ayırma, kaybedilen veya unutulan Kahramankartlara son! Artık toplu taşıma araçlarına binildiğinde Mobil ödeme NFC biniş (Cep Telefonu) veya temassız kartınızı bilet okuyucusuna okutarak Tam Ücret (2,50TL) karşılığında seyahat edebileceksiniz. Üstelik temassız kredi kartı ile biniş yapan vatandaşlar kullandıkları miktarı bir sonraki hesap kesim tarihinde ödeyecekler.

Ayrıca, Kahramankart’a para yükleme konusunda da hizmetlerini geliştiren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi vatandaşa birçok yenilik sunuyor. Kahramankart’lara SMS ile bakiye yükleme imkânı da sağlanıyor. Türkiye’de ilk defa uygulanan bu yöntem ile dolum derdine de son veriliyor. Vatandaşlar, Kahramankart bilgilerini ve yükleyecekleri tutarı SMS atarak, kart dolumunu kolayca gerçekleştirilebiliyor.

SMS ile kahramankart’a dolum yapmak isteyen vatandaşlar; Aralarında boşluk bırakarak MARAS, KAHRAMANKART NUMARASI, kartın arkasındaki son 2 haneden önceki 4 RAKAMI ve yüklenecek tutarı (10TL, 15TL, 20TL, 25TL VE 30TL) yazarak 3544’e SMS olarak gönderdiği takdirde kahramankartına yazdığı miktar kadar yükleme yapabiliyor.

Artık her cep telefonu aynı zamanda bir kart dolum makinası görevi görüyor. İnternetten indireceğiniz KahramanKart Mobil uygulamanın özelliklerini kullanarak günün her saatinde istediğiniz herhangi bir karta dolum yapabilirsiniz. Üstelik hizmet bedeli ödemeksizin. Bu uygulama ile vatandaşlarımız artık 7/24 kart dolumu gerçekleştirebilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Öğretmen Makbule Kayaalp
Öğretmen Makbule Kayaalp - 3 ay Önce

teşekkürler otobüsleriniz gayet zamanında geliyor,fakat küçük otobüslerin kliması yeterli olmuyor,otobüsün içi çok kötü kokuyor.Belediyenin büyük otobüsleri buz gibi resmen.Bunuda yakından takib ederseniz iyi olur.uygulamanız çogu şehirde yok çok başarılı bence.

k
k @Öğretmen Makbule Kayaalp - 3 ay Önce

Buyuk olanlar Kahramanmaras Buyuksehir Belediyesine ait ama kucuk olanlar, eski dolmuslarin modern hali, kisi ve ya kisilere ait Okan bey'in dedigi gibi her turlu masraf ceblerinden cikiyor ve klima acma zorunluluklari var acmazlarsa sikayet ederek ceza almalarini saglayabilirsiniz
Son olarakta kucuk otobuslerde bunca zaman klima acan ile hic karsilasmadim cok uzun bir yol gitmedigimden pek sorunda olmadi benim icin

okan
okan @Öğretmen Makbule Kayaalp - 3 ay Önce

küçük otobüsler yakıtı kendi ceplerinden yaktığı için fan açıyor :) klima açtık diye de açık açık yalan söylerler 153 zabıtaya şikayet edebilirsiniz.

Doganci
Doganci - 3 ay Önce

Şu avantacilari yakamizdan duşurun adamin dunya kadar mali mulku var neymis 65 yasindaymis bunun iptali ogrencilere bedava yapilmali

murat
murat @Doganci - 3 ay Önce

Avantacı tabiri çok kaba bir tabirdir ve yaşlılardan bahsediyorsunuz. herkes yaşlanacak ayrıca verilmiş bir haktır 65 ve üstü yaşlar için verilen hizmeti ücretsiz kullanmaları da haklarıdır.

Akdl
Akdl @Doganci - 3 ay Önce

Serbest Kart uygulaması nada yeni bir düzenleme getirilmesi lazım.Hiç bir sosyal güvencesi olmayana ve engelli vatandaşlara uygulansa iyi olur.Sosyal güvencesi olanlara da indirimli kart uygulanması yerinde ve adaletli bir uygulama olur.Kimse de bir şey demez.

ede
ede @Doganci - 3 ay Önce

binerken mal beyannamesi mi verecek. yasal olarak bu hak verilmişse istediği gibi binecek.

mehmet
mehmet - 3 ay Önce

"türkiye kart" gelse de kurtulsak şu her gittiğimiz şehirde ayrı bir otobüs kartı almaktan.

EDEM
EDEM - 3 ay Önce

BİDE TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINI KULLANMA EĞİTİMİ VERİLSE İYİ OLUR Bİ DURAK ÖNCE KAPIYA YANAŞMAK GİBİ.BİRDE KLİMALAR YETERSİZ.

ede
ede @EDEM - 3 ay Önce

aynen kardeşim birde durağa gelmeden düğmeye bassalar iyi olur durağın önünde düğmeye basıyorlar ne bu videomu aniden duraklasın

rozturk.59
rozturk.59 - 3 ay Önce

Hiç Yoktan İyi Bir Uygulama...!!!??

Fatih kalaycı
Fatih kalaycı - 3 ay Önce

Buyuk otobusler serin dogru, belediyenin kesesini dusunmez o soforler, durakta bos beklerken bile klima açık Aman sofor terlemesin biraz.

mücahit
mücahit @Fatih kalaycı - 3 ay Önce

fatih bey kimsenin günahını alma istersen !!

......
...... - 3 ay Önce

1.Büyük otobüsler her anlamda konforlu yolculuğu çok rahat sarsmiyor ama sefer sayisi az.
2.Mobil uygulama çok iyi,kullanişli
3.Ödeme ve kart dolum seçeneklerinin çoğaltilmasi da çok yerinde ve güzel olmuş AMA ilk defa temassiz kartla ödeme yaptim ikinci otobüste aktarma yapmadi k.kartıyla ödeyince tam biniş aldi ikinci defada,buna da çözüm bulunsa iyi olacak.

Akdl
Akdl - 3 ay Önce

Ulaşımda
1.Serbest Kart,sosyal güvencesi olmayan vatandaşlara verilsin.
2.Emeklilere ulaşımda indirimli ücret uygulanmalıdır.
3.Kredi kartı yanında Normal Banka kartları da kullanılmalıdır.

Ravanda46
Ravanda46 - 3 ay Önce

Şehir içi ulaşım çok pahalı.İstanbul Ankara İzmir gibi büyük yerlerde dünya kadar yer gidiyorsun o paraya

V.H.K.İ
V.H.K.İ - 3 ay Önce

BENCE GÜNEŞEVLER N.F.Ş.H. GÜZERGAHINDA ÇALIŞAN 72 NUMARALI HATTIN 17:30 DA Kİ HASTANEDEN GÜNEŞEVLER'E OLAN SEFERİNİN İPTAL EDİLMESİNİ İSTİYORUM. YOLCU YOK, KOSKOCA OTOBÜS BOMBOŞ ÇALIŞIYOR, ŞOFÖRLERE SÖYLÜYORUM BU DURUMU GEREKLİ YERLERE İLETİYOR MUSUNUZ DİYE, SÖYLÜYORUZ AMA DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK DİYORLAR YANİ BELEDİYE NASIL ZARAR EDİYORUN EN BASİT CEVABI BU İŞTE...

Mesut
Mesut - 3 ay Önce

24 saat deil hafta sonları yuklenmiyoayrica

Akifdede
Akifdede - 3 ay Önce

Nfc nasil kullanacagiz bazi yukleme yerleri 50krs aliyorlar yukleme ücreti...

Ulaşım  46
Ulaşım 46 - 3 ay Önce

Niçin hep Kredi Kartı kullanılıyor da,Normal banka kartları kullandırılmıyor.Kredi kartlarına teşvik mi
yapılıyor?

Ayşe er
Ayşe er - 3 ay Önce

Sorun toplu taşımada
Çok huzursuz oluyorum hava çok sıcak klima çalışıyor ama serinletmiyor insanlar stresli oluyor kavgaya müsait bi ortam haline geliyor toplu taşıma

MMK
MMK @Ayşe er - 3 ay Önce

Klima değil o motor fanı ve de insan sağlığına zararlı...

yavuz
yavuz - 3 ay Önce

ulaşım çok pahalı fiyatlar aşağı çekilmeli


SIRADAKİ HABER

banner122