Kahramanmaraş'ta Yıldızkent Yapı Kooperatifi ile dar gelirliler Ev Sahibi Olacak

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince dar gelirli vatandaşlar için yapılarak teslim edilen bin 480 konutun ardından şimdi de 38 bloktan oluşan 684 konutun yapımına başlanıyor.

Kahramanmaraş'ta Yıldızkent Yapı Kooperatifi ile dar gelirliler Ev Sahibi Olacak

 Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince dar gelirli vatandaşlar için yapılarak teslim edilen bin 480 konutun ardından şimdi de 38 bloktan oluşan 684 konutun yapımına başlanıyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kültürpark Konferans Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, yapımı tamamlanarak vatandaşlara teslimi yapılan Güneşevler Konut Projesinin ardından şimdi de aynı bölgede Yıldızkent adında konut çalışmasına başlandığını söyledi.

Amaçlarının kar amacı gütmeden vatandaşları ev sahibi yapmak olduğunu vurgulayan Erkoç, bunu Güneşevler projesiyle başlattıklarını belirtti.

"Ucuz arsa üreterek hiçbir kar marjı olmadan direkt maliyetine konut yapılan bir çalışmada yaklaşık 700 konut var" ifadelerinin kullanan Erkoç, şunları kaydetti:

"Kahramanmaraş'ta ev alması hayal olan vatandaşlarımızın ev sahibi olması için büyükşehir olarak garantörlük göreviyle kooperatifleri destekleyip vatandaşımızın ucuz ev alması gayretindeyiz. Aynı zamanda TOKİ ile ortak çalışmalarımız var. Kahramanmaraş'ta dar gelirli gruplara yönelik ev taleplerini 2018'de çok önemli oranda karşılama inancındayız. Bu konut projemizin de başarıyla gerçekleşeceği inancındayız."

YILDIZEVLER KOOPERATİFİ FOTOĞRAFLARI

Erkoç, yapacakları konut projesinin ilk etapta 700 civarında olduğunu, ancak arsa teminiyle beraber bu oranın artacağınA işaret etti.

Bölgede taleplere göre 3+1 yada 2+1 gibi konutlar yaparak önümüzdeki birkaç yıl içerisinde Kahramanmaraş'ta özellikle dar gelirli vatandaşların ev hayallerini gerçekleştireceklerini dile getiren Erkoç, özel sektörden ev alamayan vatandaşlara, bu imkanı sunduklarını sözlerine ekledi.

Öte yandan Yıldızevler Konutlarına ilişkin teknik bilgiler veren Kooperatif Başkanı Mehmet Akif Kahveci: “Yıldızevler Toplu Konutlarındaki daireler Türk aile yapısına uygun daireler olup brüt 135 metrekare, net 102 metrekareden oluşmaktadır.

Müracaatlar 28 ekim 2017 Cumartesi günü Kültürpark’ta başlayacaktır.  Toplamda 38 blokta 684 daire olarak planlanan Yıldızevler Toplu Konutları her katta 2 daire şeklinde planlanmıştır. Konutlar tahminen 2,5 yıl gibi bir zaman diliminde teslim etmeyi planlamaktayız.

Kayıtların tamamlanmasının ardından ileriki günlerde duyuracağımız bir tarihte üye belirleme kuraları çekilecek. Şehit aileleri, harp ve vazfie malulleri ile dul ve yetimler için yüzde 10, engelli vatandaşlarımız için yüzde 5 ve emekli vatandaşlarımız için de yüzde 10 kontenjan ayrılmış bulunmaktadır” dedi.

Kooperatif Başkanı Kahveci peşinat olarak 30 bin TL alınacağını ve geri kalan bakiyenin ise finans kurumu aracılığıyla çözüleceğini ifade etti. Dairelerin maliyeti ise ortalama 90 bin TL ile 120 bin TL arasında değişmekte olup, ortalama fiyat 105 bin TL olarak tahmin ediliyor.

BAŞVURU ŞARTLARI

*TC vatandaşı olması,

*Kahramanmaraş ili nüfusuna kayıtlı olması

*Başka bir konut yapı kooperatifine üye olmaması,

*Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı veya kat

mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun(tarla, bağ, bahçe, köy evi, işyeri ve

hisseli tapu hariç) olmaması,

*Finans kurumundan kredi çekebilecek şartlara sahip olması veya peşin ödeyebilmesi.

*Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti(18 yaşını doldurmamış) altındaki çocukları

adına yalnızca bir adet başvuru yapılacaktır

*Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuranlara % 10, Engelli

vatandaşlarımıza % 5, Emekli vatandaşlarımıza % 10 kontenjan ayrılmış olup bu kategoride kura

isabet etmeyenler normal vatandaşlarımızla tekrar kuraya dahil olacaklardır

*Müracaat sayısı konut sayısından fazla olursa üyeler kura çekimi ile belirlenecektir

*Üye belirleme kura(*) çekim tarihi ayrıca ilan edilecektir

*Konutların teslim süresi tahminen 2,5 yıl olarak hesaplanmaktadır.

KAYIT İÇİN EVRAKLAR

*Kimlik Fotokopisi,

*Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri, kredi kullanım durumuna göre T.C. Emekli

Sandığından alacakları “Hak Sahipliği Belgesi”

*Engelli vatandaşlarımız, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (en az % 40 engelli olduğuna dair),

*Emekli vatandaşlarımız, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan Emekli Kimlik Belgesini veya belgesi henüz çıkmadı ise emekli olduğunu gösteren belge veya yazıyı, İbraz edeceklerdir.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2017, 13:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Recep US
Recep US - 13 ay Önce

Nasıl dar gelirli aileye ev yapıyorsunuz. Birikmiş 30 bin TL si olsa zati dar gelirli olmazdı. Kirada oturanlar ölsün zati nasıl ödeyebilir bu 30 bin TL yi mantıklı olun biraz. Kiracılar bu ülkede yaşamasını zati.

bilirkişi
bilirkişi - 13 ay Önce

gerçekten dar gelirli arıyorsanız peşinatı düşürün....

özgüradam
özgüradam - 13 ay Önce

Ah Belediye Ah, Ne çekti bu maraş senden be. Dar gelirliye ev. Hangi Dar gelirliye? 30,000 tl peşinat 167,000 tl bankaya ettimi 197,000 tl hangi dar gelirli hangi? 50,000 tl ye maliyrti geçmiyordur bu daireler. hangi dar gelirli de var 20,000 tl 1500 tl maaş ev kira 4 çocuk var onlarda okula gidiyor. dar gelirli vatandaş çocugunun okul aidatını (kendileri bağış diyorlar) ödeyemiyor. hangi dar gelirliye yapıyorsunuz bu daireleri?

Fikrim
Fikrim - 13 ay Önce

Bu durum karşısında durmak yok kiraya devam arkadaslar

komedi
komedi - 13 ay Önce

kimse anlamamış buradaki açıklamayı kendiler gibi dar gelirlilerden bahsetmişler. ortada dikilmiş bir ağaç bile yok 30 bin peşinat ver kredi çek ev 3 yılda teslim olsun 3 yıl boyunca taksit öde. vay garibin haline

Genel İzleyici
Genel İzleyici - 13 ay Önce

Dar gelirli mi ? adamın 30.000 tl olsa zaten ev alır sizin burada yaptığınız dar gelirliler alamasınlar sonra talep yok gelene vereceksiniz.Bir de daha maliyetine satış yapılıyorlar bu neyin kafası yahu sonra Büyük Şehir her yerde... Hizmette sınır yok bilmem ne durmak yok kaşıkla verip çomçayla almaya devam ... Seçim yaklaştıkça bir çalışma azmi geldi hayırdır. Milletin ağzına bir parmak bal çalıp seçimde % 70 üzerinde alıp aynı tas aynı hamam şeklinde devam edilecek her zaman ki gibi sonra da her çıkmaya haktan hukuktan bahsedersiniz....hakkım geçiyorsa haram olsun .....

meraklı
meraklı - 13 ay Önce

finans kurumlarından diyeceğinize banka kredisi kullanabilecek durumda desenize? yoksa banka kredisi deyince millet yanlış mı anlıyor? sosyal belediyecilik böyle olmaz. Sanki belediyenin arsa maliyeti mi var? dar gelirli derken herhalde asgari ücretliyi kastetmiyorsunuz.. Allah akıl fikir versin..

fikri
fikri - 13 ay Önce

kardeşim ne dar gelirlisi yahu,30.000 tl parası olan dar gelirli ise.bu memlektte fakir yok demektir.birilerine gene rant sağlamak için yapılmış projedir.10.000 tl olsa herkes girer.bu yanlıştan derhal dönülmeli.ilk giriş 10.000 tl olsun herkes girsin.

Abs
Abs - 13 ay Önce

Bence 100 bin peşin kalanı kredi olsa daha mantıklı olurdu 30 bin peşin az bence !!!! Asgari ücretli, işçi bu kadar parayı nasıl biriktirsin hadi biriktirdi bankaya her ay bilmem kaç bin TL nasıl ödesin madem böyle bir amacın var peşinat alma başvuranlar girsin kuraya çıkanlar aylık kira öder gibi 700-1000 arası ödesin... Belediyenin yaptığını herkes yapıyor nerde sosyal belediyecilik???

Dr e
Dr e - 13 ay Önce

Evet 30.000 peşinat işi çok insanı eler ... Ayrıca o paraya kredi çekip hazır ev alınır

Dr e
Dr e - 13 ay Önce

Evet 30.000 peşinat işi çok insanı eler ...

Ramazan Ünlü
Ramazan Ünlü - 13 ay Önce

Dar gelirlilere diyorlar. milleti bankaya faize bulaştırıyorlar. 2,5 yıl sonra teslim edeceği dairenin parasının tamamını kura çekildikten sonra istiyorlar yani 5 ay içinde. Siz milleti daha çok keriz yerine koyun. Dar gelirliye deyipte kendinizi de kandırmayın. Nerde görülmüş 2,5 yıl sonra teslim edilecek yerin parasının peşin alındığı. Yazık Faiz düzenine destek veren herkesin Allah belasını versin.

admin
admin - 13 ay Önce

benim merak etigim konu 30.00 tl. verdikten sonra kalan parayı kaç ay içinde istiyorlar

Mehmet
Mehmet - 13 ay Önce

Maraş Halkına Çok Bile Durmak yok Fakirliğe devam. Bende Maraşlıyım.

arif göl
arif göl - 12 ay Önce

yıldız kent kura çekilişi ne zaman lütfen bilgi verirmisniz


SIRADAKİ HABER

banner122

banner124

banner227

banner235

banner224

banner154

banner55

banner126