Kahramanmaraş Ticaret İl Müdürlüğü'nden Kira Desteği açıklaması

Kahramanmaraş Ticaret İl Müdürlüğü yaptığı açıklamada esnaf vatandaşlara sağlanan kira desteği ve gelir kaybı desteği başvurularının devam ettiği duyuruldu.

EKONOMİ 24.02.2021, 15:31 24.02.2021, 15:40
Kahramanmaraş Ticaret İl Müdürlüğü'nden Kira Desteği açıklaması
banner257

Kahramanmaraş Ticaret İl Müdürlüğü, şu açıklamalarda bulundu:

"Gelir Kaybı Desteği, Kira Desteği’nde başvurular 31.03.2021 Çarşamba günü saat 23.59’a kadar e-Devlet Kapısı üzerinden elektronik ortamda alınmaya devam etmektedir. Bahse konu desteklerden;

14.12.2020 tarihinden önce vergi mükellefiyetini tesis ettirenler,

Esnaf ve sanatkâr siciline kayıtlı olan vergiden muaf esnaf ve sanatkârlar,

Faal olan ve ticari kazançları basit usulde belirlenenler,

Faal olan ve işletme hesabı esasına veya bilanço esasına göre defter tutanlardan “esas faaliyet konusu” Ticaret Bakanlığımız tarafından desteklenen NACE kodları arasında yer alan esnaf ve sanatkârlar ile gerçek kişi tacirler,

Kira desteği için işyeri kira olanlar faydalanabilmektedir.

Kira desteği sürecinde başvuru sahipleri belirlenen süre içerisinde kira sözleşmesi ve 2020'de yapılan kira ödemelerine ilişkin ödeme belgesi gibi kanıtlayıcı belgelerini e-devlet üzerinden elektronik ortamda yükleyeceklerdir. Kiracı, işyeri adresi ve banka hesap numarasını (IBAN) doğru yazmalıdır.

Kira Desteği başvuruları Ticaret İl Müdürlüğü personellerince, Bakanlığımızca belirlenen kurallar çerçevesinde değerlendirilecektir. E-devlet üzerinden giriş yapamayan esnaf ve sanatkârlarımız, gerçek kişi tacirler belgelerini, e-devlet şifrelerini ve adlarına ait İBAN numaralarını getirmeleri durumunda Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO), Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği (KMESOB), ilçelerimizdeki tüm Esnaf Odaları, ilçelerimizdeki Ticaret ve Sanayi Odaları ve Ticaret İl Müdürlüğü personelleri tarafından kendilerine yardımcı olunacaktır.

Başvuruları olumlu sonuçkanan esnaf ve sanatkârlar ile gerçek kişi tacirlere yönelik destek ödemeleri 3 ay süreyle kendilerine ait banka hesap numaralarına (IBAN) yapılacaktır."

Yorumlar (1)
Dükkanı kapatacağım 12 ay önce
Yıllardır çalıştırdığım dükkanımı yıl sonuna kapatıyorum ;( Ne yapacağımızı bilmiyoruz
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 27 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı