Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nda Sektörler Buluştu

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nda (KMTSO) Sektör Buluşmaları konulu toplantı gerçekleştirildi. Oda’nın 29 meslek grubundan 1, 2, 3 ve 15. gruplarından oluşan tekstil sanayi ve tekstil ürünleri ticareti konusunda faaliyette bulunan üyeler katıldı.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nda Sektörler Buluştu

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nda (KMTSO) Sektör Buluşmaları konulu toplantı gerçekleştirildi. Oda’nın 29 meslek grubundan 1, 2, 3 ve 15. gruplarından oluşan tekstil sanayi ve tekstil ürünleri ticareti konusunda faaliyette bulunan üyeler katıldı.

17 Mart 2017 Cuma 22:15
Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nda Sektörler Buluştu

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nda (KMTSO) Sektör Buluşmaları konulu toplantı gerçekleştirildi. Oda’nın 29 meslek grubundan 1, 2, 3 ve 15. gruplarından oluşan tekstil sanayi ve tekstil ürünleri ticareti konusunda faaliyette bulunan üyeler katıldı. 

Sektör Buluşmaları adı altında gerçekleştirilen bu toplantılar diğer sektör grupları ile devam ettirilerek tüm üyelerin Oda’da buluşması, birbirleriyle işbirliği ortamını geliştirmeleri ve Oda’nın stratejik iş planlarının oluşturulmasına esas teşkil edecek görüş ve önerilerinin değerlendirilmesi ve somutlaştırılması hedefleniyor. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nın Oda Fuayesinde düzenlenen toplantıya, Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun ve Meclis Başkanı M. Hanifi Öksüz de katıldı. 

Burada bir konuşma yapan KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun, iş dünyasının çatı kuruluşu Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nda üyelerini ağırlamaktan mutlu olduklarını ifade etti. 

BELEDİYESİ’NİN BİR ODASINDA 30 ÜYESİ İLE KURULDU
Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nın 1926 yılında Kahramanmaraş Belediyesi’nin bir odasında, 30 kadar üyesi ve Maraş Ticaret Odası adıyla kurulduğunu söyleyen Serdar Zabun konuşmasını şöyle sürdürdü. “Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası bugün Türk iş dünyasının en seçkin, en güçlü temsilcileri arasında çok önemli bir yere sahip olmuştur. Üyeleriyle, meslek komiteleriyle, meclisi ve yönetimiyle, sizin, bizim, hepimizin büyük emekleriyle bugün özel sektörün küresel rekabet koşullarına uyumunu güçlendirmek ana hedefi ile yola çıkarak 9 bin üyesi ve dev sanayi tesislerinden en küçük işletmelere kadar ulaşan hizmet yelpazesi ile ekonomik kalkınmanın anahtarı olma başarısını sürdürmektedir.”
 
BUGÜN, 90 YAŞINDA BİR ÇINAR
Kahramanmaraş’ın sanayiden turizme, enerjiden tarıma, gerçek potansiyelini Türkiye ekonomisine kazandırmak ve daha modern altyapı ile güçlü şirketlerle küresel ticaretten daha fazla pay alması için projeler ürettiklerini söyleyen Başkan Zabun, “Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası, bugün tam 90 yaşında bir çınar.” dedi.

EKONOMİNİN KAHRAMANI OLARAK ANILIYOR
Dün milli mücadelenin kahramanı olan şehrin bugün de ekonominin kahramanı olarak anıldığını belirten Zabun, şöyle konuştu: “Tabi ki, gelinen bu seviye bizlere yetmeyecektir. Ekonomide daha üst sıralara yükselmek adına hep birlikte, güçlerimizi ve enerjimizi birleştirerek daha fazla çalışmamız gerekiyor. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nın sektör buluşmaları bu yüzden çok önemli. İş dünyamızın bir araya gelerek görüş alışverişini, işbirliği kabiliyetini pekiştirmeyi amaçlıyor.” 

SORUNLARIMIZI ANKARA’YA İLETİYORUZ
Ankara’da yapılan sanayi ve ticaret şuralarında şehrin önemli sorunlarını Başbakan başta olmak üzere ekonomi yönetimine anlatarak şehrin kalkınması için gerekli çalışmaları yürüttüklerini ifade eden Zabun, “Detaylı sunumlarla teşvik, dış ticaret, organize sanayi bölgeleri, ulaştırma ve lojistik, çevre, tarım ve hayvancılık, turizm, ar-ge, hemen her konuda iş dünyamızın beklentilerini Sayın Başbakanımıza ve ilgili bakanlarımıza direkt olarak anlatıyoruz. Ülkemizin en önemli makamlarından birinde bulunan Başbakan Yardımcımız Sayın Veysi Kaynak başta olmak üzere şehrimizin siyasetçilerini ve mülki amirlerini iyi derecede bilgilendirerek, Kahramanmaraş’ın sorunlarını çözmek adına yapılması gereken tüm projeleri gündeme getiriyor, hep birlikte güçlü bir koordinasyon ile çalışıyoruz.” dedi.  

EKONOMİNİN ÖNÜNÜ AÇACAK ADIMLARDA AKTİF ROL ÜSTLENİYORUZ
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin öncülüğünde, oda ve borsa camiası olarak iş dünyasının taleplerini Hükümetle paylaşarak ekonominin önünü açacak adımların atılmasında aktif rol üstlendiklerini söyleyen Başkan Zabun, “Yatırımları desteklemek için yatırım indiriminin yeniden getirilmesi, imalata yönelik yatırım harcamaları için kurumlar vergisi indiriminin tam uygulanması, teşvikin tamamını diğer kazançlara uygulama imkanı, Kredi Garanti Fonu’nun kefalet kapasitesinin artırılması gibi konularda çalışmalar yürütülmüş ve Hükümetimizle birlikte bu konularda sonuç elde edilmiştir. Böylece, Başbakanımızın açıkladığı, KGF kefaleti ile 250 milyar liraya kadar yeni kefalet hacmi oluşturularak finansal açıdan ekonomimiz ve özellikle KOBİ’lerimizin rahat bir nefes alması sağlanmıştır. Yine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde odalarımızın ve borsalarımızın oluşturduğu Nefes Kredisi KOBİ’lerimizin acil ihtiyaçlarına can suyu olmuştur. Biz de bu kapsamda, 16,5 milyon liralık bir kaynak üreterek Odamız üyelerine bu kaynağı kullandırdık.

SGK PRİM ÖDEMELERİNDE ERTELEME 
Sıkıntılı sektörlerin SGK prim ödemelerinin ertelenmesi ve faizsiz olarak Ekim-Kasım-Aralık ayına ötelenmesi zor durumda olan tüccarımızı, esnafımızı oldukça rahatlatmıştır. Finansmana erişimde sıkıntı yaşayan KOBİ’lere destek verilmesi ve KDV iadelerinin hızlandırılması taleplerimiz de önemli sonuçlar vermiş ve bankaların reel sektör firmalarının kredilerini yapılandırması kolaylaştırılmıştır.” dedi. 

SEKTÖR BULUŞMALARI FOTOĞRAFLARI

KAHRAMANMARAŞ ÇOK DAHA FAZLASINI GERÇEKLEŞTİRECEK
Kahramanmaraş’ın 80’li yıllarda başlayan sanayileşme ve özellikle 5084 sayılı Teşvik Yasası’nda ortaya koyduğu başarı herkesçe malumdur diyen Başkan Zabun, bu süreçte şehrin istihdamını 3 kat, ihracatını 4 kat artırdığını dile getirdi ve şöyle devam etti: “Kahramanmaraş, benzer kapsamda bir teşvik sistemi ile çok daha fazlasını gerçekleştirecektir. ve ülkemizin makro hedeflerine ulaşmasına şehrimiz daha fazla katkı sağlayacaktır. Ekonomik büyüme bakımından birçok Anadolu şehrine örnek olan Kahramanmaraş, sorunlarının çözümü ve geleceğe atılacak sağlam adımlarla daha güçlü ve daha rekabetçi bir yapıya kavuşarak kalkınmada anahtar rol oynamaya devam edecektir.
Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası olarak yürüttüğümüz çalışmalarda, üyelerimizin görüş ve önerileri çok önemli bir fonksiyona sahip. Üyelerimizin sorunlarını, şirketlerimizin gelişimi ve büyümesi adına ihtiyaç duydukları konuları somut bir şekilde Odamıza iletmeleri, zamanın en kıymetli sermaye olduğu 21. Yüzyılda, olağanüstü önem arz ediyor. Ben bu kürsüden, iş dünyamızın sesi olan bu kürsüden sizlerin hitap etmesini arzu ediyorum. Konuşma yapmak isteyen değerli üyelerimize söz vermek istiyorum.” 
 

Yükleniyor...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner122

banner215

banner124

banner154

banner126

banner191