Kahramanmaraş vergi tahsilatında ilk 25 il içine girdi

Muhasebat Genel Müdürlüğü verilerine göre, Kahramanmaraş tahakkuk eden vergi tutarı yüksekliği ölçeğinde iller sıralamasında 29'uncu sırayı aldı. K.Maraş vergi tahsilatında ise 25. sıraya yerleşti. Ülkede tahakkuk eden vergi miktarının en yüksek olduğu 35 il; İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Bursa, Mersin, Antalya, Hatay, Adana, Tekirdağ, Konya, Manisa, Gaziantep, Denizli, Kayseri, Muğla, Zonguldak, Samsun, Diyarbakır, Balıkesir, Eskişehir, Aydın, Şanlıurfa, Trabzon, Sakarya, Çanakkale, Van, Mardin, Kahramanmaraş, Sivas, Yalova, AfyonKarahisar, Malatya, Erzurum ve Düzce olarak açıklandı.

EKONOMİ 19.10.2020, 13:13
Kahramanmaraş vergi tahsilatında ilk 25 il içine girdi
banner257

Hazine ve Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü 2020 Eylül ayı İller İtibariyle Merkezi Yönetim Bütçe İstatistiklerini paylaştı.

Kahramanmaraş Tahakkukta 29’uncu Sırada

Muhasebat Genel Müdürlüğü verilerine göre, Kahramanmaraş tahakkuk eden vergi tutarı yüksekliği ölçeğinde iller sıralamasında 29’uncu sırayı aldı. Ülkede tahakkuk eden vergi miktarının en yüksek olduğu 35 il; İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Bursa, Mersin, Antalya, Hatay, Adana, Tekirdağ, Konya, Manisa, Gaziantep, Denizli, Kayseri, Muğla, Zonguldak, Samsun, Diyarbakır, Balıkesir, Eskişehir, Aydın, Şanlıurfa, Trabzon, Sakarya, Çanakkale, Van, Mardin, Kahramanmaraş, Sivas, Yalova, AfyonKarahisar, Malatya, Erzurum ve Düzce olarak açıklandı.

Kahramanmaraş Tahsilatta 25’inci Sırada

Kahramanmaraş 9 aylık kayıtta vergi tahsilatının en yüksek olduğu 25 il içinde yer aldı. Tahsilat tutarının en yüksek olduğu 30 il; İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli, Mersin, Bursa, Hatay, Antalya, Tekirdağ, Adana, Manisa, Konya, Zonguldak, Samsun, Kayseri, Gaziantep, Muğla, Denizli, Balıkesir, Eskişehir, Trabzon, Çanakkale, Aydın, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Rize, Yalova, Edirne, Erzurum olarak sıralandı.

Kahramanmaraş Tahsilat Oranınında 18’inci Sırada

Kahramanmaraş vergi tahsilatının tahakkuka oranı bazında 18’inci sırayı aldı. Ülkede tahsilatın tahakkuka oranının en yüksek olduğu ilk 25 il; Kocaeli, Mersin, Tunceli, Rize, İzmir, Zonguldak, İstanbul, Hatay, Edirne, Çanakkale, Tekirdağ, Trabzon, Ankara, Samsun, Bayburt, Ardahan, Kars, K.Maraş, Manisa, Isparta, Yalova, Elazığ, Erzincan, Erzurum ve Bingöl olarak kaydedildi.

Yorumlar (4)
muhammed 2 ay önce
hepimiz koyun olmaktan artık vazgcmeliyizuyanın artık yaww vAllahi yeter ne bu ya aldıgımız parayı direkt olarak sarayamı yatıralım acıkca soyleyın...
Kibar 2 ay önce
Ne hizmeti yasiyok iste secim gelsin oyum copee
Maraşlıoğlu 2 ay önce
Demekki oy vermek veya vergi vermek hizmet almak için yetmiyor.
Karınca 2 ay önce
Hepimiz el ele devletimiz için bukadar yolları barajları tüpgeçit köprü daha birçok yatırımları hangi Avrupa ülkesi yapabildi
banner112
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 03 Aralık 2020
İmsak 05:57
Güneş 07:23
Öğle 12:27
İkindi 15:00
Akşam 17:21
Yatsı 18:42