Kahramanmaraş'a Kahramankart yerine Türkiye kart geliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, yıl sonuna kadar Kahramanmaraş dahil yedi şehirde pilot uygulamasına başlanacak Türkiye Kart ile tüm şehirlerde tek kart uygulamasına geçileceğini bildirdi.

Kahramanmaraş'a  Kahramankart yerine Türkiye kart geliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, yıl sonuna kadar yedi şehirde pilot uygulamasına başlanacak Türkiye Kart ile tüm şehirlerde tek kart uygulamasına geçileceğini bildirdi. Proje için, PTT’yi görevlendirdiklerini ifade eden Turhan “Bu kapsamda PTT gerekli çalışmaları sürdürüyor.  Projenin 2019 yılı sonuna kadar Konya başta olmak üzere Ankara, İstanbul, Bursa, Kayseri, Kahramanmaraş ve Düzce illerinde uygulamaya alınmasını planlamış bulunuyoruz ve bu doğrultuda da hızla ilerliyoruz. Türkiye Kart, vatandaşların ulaşım hizmetlerine tam entegrasyonunu gerçekleştiren daha uygun şartlarda tek kart üzerinden bütün hizmetlerin satın almasını sağlayan önemli bir proje. Vatandaşımız, tüm Türkiye’deki kara, hava ve deniz yolu ulaşım araçlarını Türkiye Kart ile kullanabilecek ve bu tek kart sayesinde vatandaşımızın hayatı kolaylaşacak” dedi.

Uygulama hayata geçirildiğinde metrodan otobüse, vapurdan metrobüse tüm ulaşım araçlarına tek bir kartla binilebilmesi bekleniyor. Böylece şehir değiştirildiğinde ayrı bir kart almak gerekmeyecek. Talep eden belediyeler, karta kendi şehirlerine özel şehircilik uygulamaları yükleyebilecek.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 09:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
maraşlıı
maraşlıı - 3 ay Önce

bende maraşta vapura,metroya nasıl bineceğimi düşünüyordum bu hizmet iyi olmuş

Özet
Özet - 3 ay Önce

Bu işi de yapboz tahtasına benzettiniz, nereden nasıl para kazanırız onun derdindesiniz vatandaşı düşünen yok

xxy
xxy @Özet - 3 ay Önce

bence doğru bir karar. her ilde kart alıp bir defa bineceğin şeye para verip geliyorsun. sonra kartı mecbur atıyorsun. hiç yoktan tek karta yükleme yaparsın

ali
ali - 3 ay Önce

yine kimi zengin ediyorlar acaba

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 3 ay Önce

e tabi para bitti, kaynaklar dibine kadar sömürüldü.sıra geldi yeni vergileri vatandaşa yenilik adı altında itelemeye.Ver bakayım mehteri....

Akdl
Akdl - 3 ay Önce

İnşAllah 3 biniş 10 tl haksız uygulamasından insanlar kurtarılır.

MARAŞ
MARAŞ - 3 ay Önce

lütfen ptt olmasın...

Misafir
Misafir - 3 ay Önce

Yine herşeye muhalefetler yerini almiş,kaç kere denk geldim maraşa birkaç günlügüne gelipte otobüse binerken zor durumda kalanları gayet de güzel düşunulmüş bir uygulama.Artik her şeye düşünmeden karşı çikma huyundan vaz mi geçsek?

ali bayar
ali bayar - 3 ay Önce

çok güzel uygulama, yıllardır düşüncemdeydi, çok basit Kahramanmaraşta bindiğin kart ile adana istanbulda da bineceksin.

Akdl
Akdl - 3 ay Önce

Serbest Kart uygulamasında da değişikliğe gidilecek midir aceba?

özgür
özgür - 3 ay Önce

milleti nasıl söğüşleriz hesabı yapılıyor. bırakın kardeşin bu abuk sabuk işleri insanlar aç ve perişan bunlara çözüm bulmaya çalışın.

RAMAZAN P.
RAMAZAN P. - 3 ay Önce

ÇOK GÜZEL AMA O KARTI KULLANACAK OTOBÜSÜN YANINDA METRO DA İSTERİZ. YEREL YÖNETİCİLER UZAĞA DEĞİL KOMŞU İLİMİZ KAYSER İ' Yİ BİR GEZSİNLER.ADAMLAR UMUMİ TUVALETE BİLE YÜRÜYEN MERDİVEN YAPMIŞLAR. ÇİFT HATLI METRO ÇALIŞIYOR. AKP ' Lİ OLARAK BİZ BUNU HAK ETMEDİĞİMİZE İNANIYORUM.LÜTFEN YETER ARTIK BİRAZ HALK İÇİN ÇALIŞIN. BÜYÜKŞEHİR OLMAK SU,ELEKTRİK.DOĞAL GAZ VE EMLAK VERGİLERİNİ ARTTIRMAKLA OLMAZ.

Oğuz bey
Oğuz bey - 3 ay Önce

Güzel bir çalışma.... Güzel uygulamalar takdir edilmeli...bravo...destekliyoruz.

46
46 - 3 ay Önce

içme suyunun metreküpü,3,50tl olmuş hayırlı olsun su şehri k.maraşımıza...

maduro
maduro - 3 ay Önce

asgari ücretli de türkiyeyi geze geze bir oluyor zaten....

abid alkan
abid alkan - 3 ay Önce

kahramankart başlı başına hata zaten. Kötü kalitesiz bir sistem. Para yüklecek atm lerin çoğu bozuk otobüse bineceğiz rezil oluyor. Duraklara koydukları ekranların çoğu kapalı bozuk. Telefon uygulaması coğu zaman çalışmıyor. Kısacası paramız ile rezillikten başka birşey değil. Bence biran önce eski sistem nakit paraya dönülmeli. Yada kahramankart gidip başka iyi sağlam bir şirket gelmeli.

Ali can
Ali can - 3 ay Önce

Slm tamam da eski kartlar ne olucak

Hakan
Hakan - 3 ay Önce

He he maraşta vapurda vardı zaten ya çok iyi oldu teşekkürler belediye...


SIRADAKİ HABER

banner122