Kahramanmaraşlı Sanayiciler Ankara'ya Çıkarma Yaptı

K.Maraş OSB Başkanı Abdullah Çinkay ile Kahramanmaraş Tekstil İhtisas OSB Başkanı Mahmut Arıkan'ın da yer aldığı heyete Ak Parti Milletvekilleri Celalettin Güvenç, Ahmet Özdemir, Habibe Öçal, İmran Kılıç ile Mehmet Cihat Sezal da eşlik etti. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun ve Meclis Başkanı Hanefi Öksüz ile yönetimi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile bir araya gelip şehrin sorunlarını masaya yatırdı.

EKONOMİ 15.11.2019, 18:45
Kahramanmaraşlı Sanayiciler Ankara'ya Çıkarma Yaptı

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun ve Meclis Başkanı Hanefi Öksüz ile yönetimi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile bir araya gelip şehrin sorunlarını masaya yatırdı.

Kahramanmaraş OSB Başkanı Abdullah Çinkay ile Kahramanmaraş Tekstil İhtisas OSB Başkanı Mahmut Arıkan'ın da yer aldığı heyete Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Celalettin Güvenç, Ahmet Özdemir, Habibe Öçal, İmran Kılıç ile Mehmet Cihat Sezal da eşlik etti. Heyet ilk olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'i ziyaret etti. Görüşmede Kahramanmaraş’ın enerji arz güvenliğini sağlayacak yatırımlar masaya yatırıldı. Yapılan istişare sonucunda, 2019 yılı içerisinde Kılavuzlu Trafo Merkezine güç ilavesi yapılması, 2020 yılında ise Kahramanmaraş OSB trafo merkezinin kurulması, Pazarcık trafo merkezi yapımı, Andırın 380 KV trafo merkezinde revize yatırımı ve Kahramanmaraş-Narlı arası 35 kilometrelik enerji iletim hattı yapımı, 2021 yılı içerisinde Elbistan şalt yenileme işlemi, Menzelet HES, Çağlayan iletim hattı yapımı ile toplamda 165 milyon liralık yatırımın gerçekleşmesi konularında mutabakata varıldı. Toplantıda ayrıca Afşin-Elbistan Termik Santrali ile ilgili sorunlar da konuşuldu.

Heyet daha sonra Sanayi ve Teknoloji Balanı Mustafa Varank’ı ziyaret etti. Özellikle OSB yatırımları ve sektörel projeler konuşulduğu ziyarette Islah OSB projeleri, Tekstil İhtisas OSB’nin kamulaştırma işlemleri için kredi taleplerinin karşılanması, IPA II kapsamında Ayakkabı Tasarım Merkezi projesinin hayata geçirilmesi, SODES Güdümlü kapsamındaki Teknoloji Girişimciliği Kuluçka Merkezi Projesi konularında istişarelerde bulunuldu.

Yorumlar (6)
Memleket 5 ay önce
Vavatandas zannediyorum memleket için gittiler kendi menfaatleri için gittiler
Bertizli bekir 5 ay önce
Ve boylelikle 20 silah ve muhimmat fabrikasinin 2023 'e kadar maraş'ta kurulacagi ve 15000 kişiye istihdam yaratacağı kararlaştırıldı diyebilseydik keşke ama tencere tava basma fistan boyama dondurma firik kaymağa talim ediyk maalesef coğrafya kader şu ekabir zihniyet değişmedikçe ede
Ramazan Er 5 ay önce
Bir Kahramanmaraş lı olarak Başkan Hayrettin Güngör ü bende kınıyorum gereksiz bir muhabbet olmuş biz Kahramanmaraşlılar olarak en tepeden sokaktaki vatandaşa kadar temsil edilme ve temsil etme sorunumuz var maalesef.
Kahramanmaraş'lı 5 ay önce
Mallarına mal katmak için gittiler sanki memleket için mi gittiler.
Oda insan 5 ay önce
Özrünü diledi zaten Sayın Başkan
edeler 5 ay önce
kahramanmaraş yeni sanayi sitesi dükkanları ne zaman bitirilecek