Kasım ayı enflasyonunu yüzde 3,51 açıklayan TÜİK'e tepki yağıyor

Sosyal medyada TÜİK'e büyük tepki. TÜİK'e göre enflasyon kasımda yüzde 3,51 arttı, yıllık bazda yüzde 21,31'e yükseldi. Ancak bu orana vatandaşlardan hemen hemen inanan hiç kimse yok. Peki ama TÜİK gerçek enflasyonu neden açıklamıyor? Sosyal medyada #TÜİKharikalarDiyarında tepkisi.

EKONOMİ 03.12.2021, 21:23
Kasım ayı enflasyonunu yüzde 3,51 açıklayan TÜİK'e tepki yağıyor
banner257

Tüketici fiyat endeksi (TÜFE), 2021 yılı Kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 3,51, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 19,82, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 21,31 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 17,71 artış gerçekleşti.

TÜİK'in Kasım ayı enflasyonunu 3,51, yıllık enflasyonu ise 21,31 olarak açıklamasına sosyal medyadan büyük tepki yağdı. Onbinlercee kişi Twitter'da #TÜİKharikalarDiyarında hasthagı altında yazdıkları yorumlarla TÜİK'i suçladılar.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) aylık yüzde 3,51, yıllık da yüzde 21,31 olarak açıkladığı enflasyona karşılık Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) aylık yüzde 9,9, yıllık da yüzde 58,65 enflasyon açıkladı.

Bu arada TÜİK yapılan tüm kamuoyu araştırmalarında güvenilirliği en az olan kuurm olarak dikkatleri üzerine çekiyor. 

Yorumlar (7)
Vatandaş Ahmet 2 ay önce
Hepsini yargılayıp cezasını vermek lazım vatandaşı aldatmak ve ekmeğiyle oynamak ne imiş görsünler …
Edeci 2 ay önce
Tüik bunu neye göre hesaplamış bizede bi açıklasın ?
Aristokrat46 2 ay önce
Sonuçta özgür bir kurum deyip bizi kekliorlar bizde inandık baskı her yerde...
cahil 2 ay önce
Hazine ve Maliye Bakanlığıyla ilişkili bir araştırma kurumudur bakanlıktan izin almadan baskın yapar gibi siyasi şov yapmak için gidemezsiniz
kemal bey hazretleri siyasi şov yapmak için merkez bankasına yaptığını oraya yapamaz ama merkez bankası bağımsız bir kurum olduğu için kendini kabul ettiler, varsa bir projesi anlatsın bizde görelim
Ali murat 2 ay önce
Oy verenler nasıl eğleniyormusunuz?umarım TÜİK yüzde sıfır açıklar. Söz veriyorum o gün gidip oy vereceğim
Cenk 2 ay önce
Az bile bu zır cahil millete. Dış güçler diye diye avutsunlar kendilerini... Hala "Eee kime vereceğiz" diyen düşün yoksunu bu halka yaşananlar az bile...
Miraç koc 2 ay önce
Milletin bekası için yalan da söylenir. Haramda yenir. Benden yana helal olsun
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 23 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı