Kipaş Holding, Enerji Sektöründe Başarı Elde Etti!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye'de en iyi 100 şirketi belirledi. Kahramanmaraş'ta Kipaş Holding'e bağlı Karen Enerji 44.sırada yer aldı.

EKONOMİ 25.12.2020, 10:15
Kipaş Holding, Enerji Sektöründe Başarı Elde Etti!
banner257

Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ile birlikte hazırlanan listede Kahramanmaraş’tan tek firma olan Kipaş Holding’e bağlı Karen Enerji, 44.sırada yer aldı. Ödül töreni, video uygulaması üzerinden Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Türkiye Odalar ve Borsalar Başkanı Rıfat Hisarcıkoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti. Kipaş Holding 6 ana sektörde 10 bin çalışanı ile Dünya’yı derinden etkileyen Covid-19 pandemi sürecine rağmen yatırımlarına devam ediyor ve yatırım yaptığı her sektörde üstün başarılar kazanmaya devam ediyor. Kipaş Holding’in faaliyet gösterdiği alanlar; Türkiye ekonomisinin en çok dışa bağımlı olduğu alanlarda oluyor. Bunun en güzel örnekleri ise kâğıt ve enerji yatırımları. Enerji yatırımlarında ise; Aydın Germencik’te Maren ‘de 7, KÇS Aydın Şubesi' nde 2, Kiper' de ise 1 olmak üzere toplamda 10 Jeotermal santral ve Karen Kahramanmaraş Elektrik Üretim AŞ’ye ait Karaman’da Balkusan Barajı ve HES tesisleriyle ile de yılda yaklaşık 1.600 GWh enerji üretimi gerçekleştirmekte ve toplamda bünyesinde yaklaşık 400 kişiyi istihdam etmektedir.

KARAMAN İLİ’NDE HES ENERJİ ÜRETİMİ 

  Karaman, Aydın ve İzmir İllerinde faaliyetlerini sürdüren Karen Kahramanmaraş Elektrik Üretim A.Ş. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB)’un en hızlı büyüyen ilk 100 şirketi arasında yer alarak büyük bir başarıya imza attı. Karaman ilinde yer alan Balkusan Hidroelektrik Barajı ve HES, santralleriyle şu ana kadar yılda ortalama 72 milyon kWh enerji üretimi gerçekleştirmiştir. Ayrıca Aydın ilinde 2 adet sondaj kulesi ile jeotermal enerji faaliyetlerinde yer alan Karen, Türkiye’nin enerji ihtiyacını karşılayan en büyük üreticilerden biri konumuna gelmiştir.

TÖRENE GENİŞ KATILIM GERÇEKLEŞTİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıkoğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayan ve online düzenlenen törende başta; Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Türkiye ilk 100 içerisinde yer alan firma sahipleri ve yöneticileri katıldı. Kipaş Holding adına ise törene, Kipaş Karen İşletme Müdürü Murat Gökpur katıldı. Törende; Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan; Pandemi döneminde yaşanan zor şartlara rağmen çalışmaya devam eden tüm sektör temsilcilerine teşekkürlerini ifade ederken, devletimizin tüm imkânlarıyla iş insanlarına ve çalışanlara ekonomik açıdan destek olmaya devam edeceklerini belirtti.
 

Yorumlar (11)
Sibel 4 hafta önce
Hikmette yan gelip yatsın... Babası gibi
ERCAN AKÇAM 4 hafta önce
Maraş ın yüz karası
Asgari ücretli 4 hafta önce
Demiri, demirle dövdüler; Biri sıcak, biri soğuktu…İnsanı, insanla kırdılar; Biri aç, biri toktu.
Haki 4 hafta önce
Sanirsinki 10 bin kisiyi aylik Bin$ maaş veriyor!!!!
Sibel Akçam 3 hafta önce
Kiptaş Holding Türkiye'nin en güzide ve en çok çalışan yöneticilerine alt bir kuruluştur. Bu şekil de yorum yapmaya hakkınız yok.
KAHRAMAN 3 hafta önce
Sana mı soracak insanlar nasil yorum yapacağini!!!!
Bu ülkede herkesin fikri hür vicdanı hürdür.!!!Haddinizi bilin.
Bizim Ede 4 hafta önce
MaşAllah. Allah (c.c) Kipaş Holding'in yolunu açık etsin. Gücünü artırsın inşAllah.
Maraşlı 3 hafta önce
Allah cümlemizede zekatı hakkıyla vermeyi nasip etsin. Amin
yaşar öksüz 3 hafta önce
maşAllah Allahım daha çok versin
ömer 3 hafta önce
her devrin bir sonu vardır.
Sibel Akçam 3 hafta önce
Kipaş Holding Türkiye'nin en güzide ve en çok çalışan yöneticilerine ait bir kuruluştur. Bu şekil de yorum yapmaya hakkınız yoktur.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
Namaz Vakti 19 Ocak 2021
İmsak 06:13
Güneş 07:38
Öğle 12:48
İkindi 15:26
Akşam 17:48
Yatsı 19:08