banner230

KMTSO Başkanı Zabun'a 15 bin istihdam sözü hatırlatması

KAHRAMANMARAŞ Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Serdar Zabun, 5 Mart 2019 tarihinde yaptığı açıklamada stihdam Seferberliği 2019 kampanyası kapsamında kentte 15 bin kişiyi istihdam etmeyi hedeflediklerini söylemişti. Haber46 okuyucuları bu sözü hatırlattılar ve Başkan Zabun'a hatırlatmamızı istediler.

EKONOMİ 18.07.2019, 16:14 18.07.2019, 16:34
KMTSO Başkanı Zabun'a 15 bin istihdam sözü hatırlatması
banner257

KAHRAMANMARAŞ Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Serdar Zabun, 5 Mart 2019 tarihinde yaptığı açıklamada stihdam Seferberliği 2019 kampanyası kapsamında kentte 15 bin kişiyi istihdam etmeyi hedeflediklerini söylemişti. Haber46 okuyucuları bu sözü hatırlattılar ve Başkan Zabun'a hatırlatmamızı istediler.

KAHRAMANMARAŞ Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Serdar Zabun, 'Burası Türkiye burada iş var' sloganıyla başlatılan İstihdam Seferberliği 2019 kampanyası kapsamında kentte 15 bin kişiyi istihdam etmeyi hedeflediklerini söylemiş bu açıklaması Haber46'da "Zabun: Kahramanmaraş'ta 15 bin kişiyi istihdam etmeyi hedefliyoruz" başlığıyla yyaınlanmıştı. Zabun'un bu açıklamalarını haber yaparken manşetten "Haber46 bu sözünüzü unutmaz" uyarısını yapmıştık.

2017'de de istihdam seferberliği düzenlendiğini kaydeden KMTSO Başkanı Serdar Zabun, "2017’deki istihdam seferberliğinde kamu-özel sektör olarak el ele verdik ve 1,5 milyon ilave istihdam sağladık. Kamu-özel sektör el ele verdimi yapılmayacak şey yoktur. Bu kapsamda, Kahramanmaraş iş dünyası olarak; 2017 Şubat’ındaki istihdam seferberliğinde tam 15 bin kişiye ilave istihdam sağladık. Kahramanmaraş çok daha fazlasını yapacak kabiliyet, inanç ve azme sahiptir. İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında hedefimiz Kahramanmaraş'ımızda 15 bin kişiyi istihdam etmektir" diye konuşmuştu.

Bu sözün üzerinden 4 buçuk ay geçti. Haber46 okuyucuları son günlerde sık sık "Haber46 bu sözünüzü unutmaz" sözümüzü hatırlatarak KMTSO'nun bu sözlerinin ne kadarını gerçekleştirdiğini sormamızı istediler. Biz de okuyucularımız adına KAHRAMANMARAŞ Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Serdar Zabun ile birlikte o günkü toplantıda yer alan Türkoğlu Belediye Başkanı ve Türkoğlu OSB Başkanı Osman Okumuş, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Duran Balsuyu, Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Paksoy, Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sıtkı Can, Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ali Köfte, İŞKUR İl Müdürü Ali yüce, SGK İl Müdürü Harun Akbalaban, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Sertpolat, MÜSİAD Kahramanmaraş Başkanı Sami Kervancıoğlu, PANİAD Başkanı Hüseyin Özdalhazır'a soruyoruz:

15 bin istihdam sözü verdiğiniz 5 Mart 2019 tarihinden bu yana geçen 4 buçuk aylık zaman sürecinde artı kaç kişiye istihdam sağlandı? Kahramanmaraş'taki işsiz sayısı bu sürede artı eksi ne kadar değişti? 2019 yılı sonuna kadar söz verdiğiniz hedefe ulaşmayı mümkün görüyor musunuz? 

Konuyla ilgili yapacağınız açıklamayı iş bekleyen binlerce işsiz adına merakla bekliyoruz.

Yorumlar (7)
Harun 2 yıl önce
Haber46 birde ulaşım kompleksi meselesi vardı yine bu başkanın onuda arada dillendirirseniz hiç fena olma,halk kimin ne söz verdiğini gayet iyi hatırlıyor :)
Tskkrler 2 yıl önce
Teşekkürler Haber46
rozturk.59 2 yıl önce
Tok Açın Halinden Anlamaz. Yalana Gümrük de Almıyorlar...!!!???
Kazım Koyuncu 2 yıl önce
Yüzde yüz palavra
Helal olsun haber46 2 yıl önce
işte haberciliğin en önemli ve faydalı yanlarından birisi budur.
mmk 2 yıl önce
:) güzel
olmadı öyle edek ede 2 yıl önce
Allah rızası için Türk dilini ve kelimeleri doğru yazacak bir adam ile çalışın.Bu haberleri yazan arkadaşı çok merak ediyorum.Bir kendini tanıtsa ya.Hayatında dil eğitimi almamış olabilir mi? Her gün sizleri takip ediyorum ve hergün yayınlanan haberlerde mutlaka hata var.Ama ısrarla yazdığım yorumları yayınlamıyorsunuz.Bu yorumda yayınlanmasın facebook'tan paylaşacağım artık sizi
banner112
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
Namaz Vakti 02 Mart 2021
İmsak 05:37
Güneş 06:57
Öğle 12:50
İkindi 16:00
Akşam 18:32
Yatsı 19:47