Kuzey çevre yolu daire fiyatlarını düşürecek

Kahramanmaraş Müteahhitler Birliği Başkanı Yusuf Kiraz ve Başkan Yardımcısı Atilla Küpelikılıç Kuzey Çevre yolunun kısa sürede birçok konuda kentin olmazsa olmazı haline geleceğini ifade ettiler.

EKONOMİ 30.05.2019, 01:15
Kuzey çevre yolu daire fiyatlarını düşürecek
banner257

Ülke genelinde yaşanan ekonomik kriz Kahramanmaraş’ta da kendini gösterirken, 260 kalemi ayakta tutan İnşaat Sektörü Kuzey Çevre yolu ile yeniden canlanmanın sinyalini verdi. Çevre yolunu gezen Müteahhitler Birliği Başkanı Yusuf Kiraz ve Başkan Yardımcısı Atilla Küpelikılıç Kuzey Çevre yolunun kısa sürede birçok konuda kentin olmazsa olmazı haline geleceğini ifade ettiler.

Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç tarafından yapılan ve 55 Milyon TL’ye mal olduğu öğrenilen Kuzey Çevre Yolunun önemiyle ilgili Müteahhitler Birliği Derneği Başkanı Yusuf Kiraz ile Başkan Yardımcısı Atilla Küpelikılıç Kuzey Çevre yolunun sadece bir yol olarak adlandırılamayacağını, hem ucuz arsa, ucuz daire hem de ekonominin lokomotifi olan İnşaat sektörünün canlanması açısından büyük önem taşıdığını belirttiler.

ŞEHİR GELİŞECEKSE BU YOLA İHTİYAÇ VAR

Yolun medeniyet olduğunu ve bu medeniyeti getiren dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a teşekkür eden Müteahhitler Birliği Derneği Başkanı İnşaat Mühendisi Yusuf Kiraz; “Şehirlerin gelişimi için ana bulvarlar ve çevre yolları çok önemli. Kuzey Çevre yolunun erken yapıldığını gündeme getiren bazı vatandaşlar gelip buradan bir kere geçsinler. Geçtikleri takdirde tamamen fikirlerinin değişeceğine inanıyorum.” Dedi.

ÇEVRE YOLU TRAFİĞİ RAHATLATTI

Kuzey Çevre yolunun şehir içi trafiği rahatlattığını, kuzeyde ana aks olarak şehrin kuzey bölgesinde ikamet eden vatandaşlara ulaşımda büyük kolaylık sağladığına da vurgu yapan Kiraz; “Şehir trafiğinin rahatlaması için böyle yollara ihtiyaç var. Kuzey Çevre yolundan gelip geçiyorum, gerçekten çok rahat olmuş. Az bir yeri kalmış ora da tamamlanırsa Mado kavşağından yola giren bir sürücü Üngüt’e kadar hiçbir engele takılmadan çok rahat gelebilecek.” Diye konuştu

VATANDAŞ UCUZ DAİRE SAHİBİ OLUR

Şehir içindeki trafiği de rahatlatan otoban gibi yapılan Kuzey Çevre yolunun yeni imara açılan alanlar açısından büyük önem taşıdığını dile getiren Müteahhitler Birliği Derneği Başkanı İnşaat Mühendisi Yusuf Kiraz şöyle konuştu; “Şehir Merkezimizin Kuzey Doğu bölgesinde bulunan Alıçsekisi mevkii imara açıldı. Zaten İmara açılan yerlere Belediye yol götürmek zorunda. Bu yerlere bulvarlar ve çevre yolları götürdüğün zaman bu bölgeler gelişimini daha iyi tamamlar. Aynı zamanda batıya sıkışan şehir için de bu bölgeler nefes alma yerleridir. Böylelikle daire fiyatları ucuzlar, batı bölgesinde yüzde 50-55’lere varan arsa payları var. Bunlardan dolayı inşaat sektörü ucuz daire üretemiyor, vatandaş da ucuz daire sahibi olamıyor. İşte Alıçsekisi mevkisi gibi alanlar hem daire fiyatlarını ucuzlatacak, hem ucuz arsa oluşturacak, hem de inşaat sektörünü canlandıracak. Şehrin batısında yüzde 55’lere varan arsa payları bu bölgelerde yüzde 25’lere düşecek. Döngü içerisinde de vatandaş ucuza daire sahibi olacak” ifadelerini kullandı

İNŞAAT SEKTÖRÜNE KUZEY ÇEVRE YOLU CAN SUYU OLACAK

İnşaat sektörünün şuan yüzde 20’nin altında bir kapasite ile çalıştığını, döviz kurlarının artışının malzeme fiyatlarını artırdığını vurgulayan Kiraz inşaat sektörünün Kahramanmaraş ekonomisinin lokomotif sektörü olduğunu, 200’ün üzerindeki iş kollarını ekonomik olarak desteklediğini, inşaat sektöründe yaşanan ekonomik durgunluğun tüm ile yansıdığını dile getirdi. Kuzey Çevre yoluyla imara açılan yeni alanları yapılaşmaya açılarak inşaat sektörünün ve silsile yoluyla da şehir ekonomisinin rahatlayacağını kaydetti.

ERKOÇ’A KAHRAMANMARAŞLILAR OLARAK TEŞEKKÜR EDİYORUM

Kiraz; “Kuzey Çevre Yoluna tepki gösteren vatandaşların en az bir kere buradan geçmesini isterim. Geçmeyen insanlar mutlaka bu yolu eleştiriyorlar. Yoksa tenkit edilecek bir yanı yok. Yani bu konuda Fatih Mehmet Erkoç’a gerçekten Kahramanmaraşlılar adına teşekkür ediyorum. Çok güzel bir hizmet” dedi.

BU YOLU HERKESİN GÖRMESİNİ TAVSİYE EDİYORUM

Müteahhitler Birliği Derneği Başkan Yardımcısı Atilla Küpelikılıç da Kuzey Çevre yolunu Kahramanmaraş’ın ufkunu açacak bir proje olarak nitelendirdi. Kuzey Çevre yolunda röportaj veren Başkan Yardımcısı Küpelikılıç; “Şu anda bulunduğumuz alan Kuzey Çevre yolu. Çevre yoluna emeği geçen bütün kişilere tek tek teşekkür ediyorum. Gerçekten Kahramanmaraş’ın ufkunu açacak bir proje. Çok zor bir yoldu. Zorlukları aşarak bu yol yapılmış. Kahramanmaraş’ta arkadaşlarımızın çoğu daha burayı kullanmadan ve görmeden belli bir eleştiri yapıyorlar. Ama herkesin görmesini tavsiye ediyorum. Yolun bize sağladığı fiziki kolaylıklar haricinde, en azından bizim meslektaşlarımız için çok avantajlı olan Alıçsekisi ve doğusu ile kuzeyi bizim için en büyük arsa açılımı oldu.

ARSA VE KONUT FİYATLARI YÜZDE 50 DÜŞER

Şehir merkezinde arsa fiyatları çok yüksek. Burada da direk kullanıcıya konuta sahibi olmak isteyen insanlara yansıyor. Buradaki arsa konuta açılırsa, en az yüzde 50 düşeceği kanaatindeyim. Çok güzel bir alan. Hem eğimli, hem de tarım arazilerinden uzak olarak tek çıkış yolumuz burası. Burayı bir an önce yetkililerin değerlendirmesini istiyorum. Değerlendirilirse Kahramanmaraş’a çok büyük katkı yapacağını kanaatindeyim.

Ekonominin lokomotifi olan İnşaat sektörü kent ekonomisini şuana kadar taşıdı. Fakat şuanda sektörümüzde ciddi bir tıkınma söz konussu. Tüm meslektaşlarımız çok zor durumda. Hem inşaat hem de kent ekonomisinin rahatlaması para döngüsünün devam edebilmesi için Kuzey Çevre yoluyla rantabl duruma geçen Alıçsekisi bölgesinin yapılaşmaya açılmasında sektörün tekrar ivme kazanması için çok önemli bir katkı sağlar. Çıkmazda sektör, hem alıcılar hem de yapıcılar açısından. Gerçekten bunu kabul etmek zorundayız. Ciddi sıkıntılar ve riskler taşıyoruz.” Diye konuştu.

Yorumlar (29)
Çevre 1 yıl önce
Açın yolu millet zengin olsun eş dost yesin. YANDAŞ CANDAŞ BESLENSİN. YOL ÖNEMLİ ZENGİNLİK ORDAN GEÇER... ALLAH cümle rüşvet yiyenleri milletin malını peşkeş çekenleri ailesi ile beraber yerle yeksan etsin
ede 1 yıl önce
Her işimiz bitti fıstığı yeşilimiz kaldı.Bir ahir dağ ormanı kalmıştı katledilmedik şükür onada el attınız.
ESSAH MARAŞLI 1 yıl önce
Kuzey çevre yolunun faydası ilerde daha iyi anlaşılacak, güzel bir proje fakat yolun üst kısmında kalan ormanlık alanlara KESİNLİKLE AMA KESİNLİKLE imar verilmemesi lazım. Eğer böyle bir şey yaparlarsa vay halimize. Hava kirliliği çok olan illerden birisi olan Kahramanmaraş için facia olur. Kahramanmaraşımızın uzun yıllardır özlemle beklediği haberciliği yapan haber 46 ya bu konu üzerinde hassas olmasını hem geleceğimiz hem çocuklarımız için tavsiye ederim.
KAHRAMANÖKKEŞ 1 yıl önce
Sana mi soracak devlet neresini imara açacağını:))Alemsiniz valla:D
TÜRK 1 yıl önce
Kusura bakma da bizim müteahhitlerdeki bu açlık ve soygunculuk olduktan sonra nah düşer... şu an inşaat firmaları batıyormuş daha beter olsunlar.. evi 80 e mal edip 250 satan ve sattıran zihniyete de yazıklar olsun. ulan asgari ücret 2000 tl ...
Adınızı yazın 1 yıl önce
Kaç dönüm arsa aldınız ordan.??!!!
ibrahim buluntu 1 yıl önce
Trafiği rahatlatmış ne zaman geçmişler-İmara açılıp ev-arsa fiyatları düşecekmiş-Bence bu haberlerin hepsi Fatih Erkoç tan rant sağlayanlar-buraya harçanan paraların ve yok edilen doğanın hesabını masum gösterme amaçlıdır.
ali 1 yıl önce
senin o civarda arsan var galiba imara açılacak
VATANDAŞ 1 yıl önce
KEMİRE KEMİRE GEMİYİ BATIRDINIZ, BUNLARIN HESABI SORULACAKTIR! SABREDİN.
muhammet ali 1 yıl önce
sayın kirazın burada kaç dönüm arsası var acaba
mustafa 1 yıl önce
Kuzey çevre yolu 20 yıl önce yapılmalıydı. Önce yol ve alt yapı gidecek sonra şehir yapılacak. Şehir yapıldıktan sonra yol yapılması çok zor. Maraş için geç kalınmış ve çok faydalı bir yol burası.
Ashabil Selçuk 1 yıl önce
İleri görüşlü olmak lazım. Bu tarz yollar şehirin geleceği için önem arz ediyor . Eleştiri yaparken günlük değil geleceğin de hesabı yapılmalı. Emeği geçenlere vatandaş olarak teşekkür ediyorum .
edem46 1 yıl önce
Çok güzel oldu gerçekten. Yarış pisti lazımdı memlekete çok güzel oldu.
istanbul 1 yıl önce
Maraşlılar eleştirir arkadaş: Yapmasan "yapmıyor" diye, yapsan "niye yaptın" diye:-)
EDEM 1 yıl önce
İşini düzgün yapana kimse birşey demez.
emir can 1 yıl önce
burada ki ormanları yok eden zihniyet yüzde 65 oy aldı. sır barajı üzerine cüceli den köprü yerine mezbanenin ordan köprü yapacaktı er koç ne oldu yalan oldu. bir tane adam akıllı iş yok ak su kimyasal akıyor bunların yatacak yeri yok
Abdullah 1 yıl önce
Kuzey çevre yolunun Maraş a çok faydası Olur. Alıç sekisi doğukent ve oniki şubatın kuzeyi için .
Okan 1 yıl önce
Şurata çevre yolu demekten vazgeçin şekerdere neyse burasıda o yol olarak öbce mevcut çevre yolunu düzeltsinler servis yolu yok :)
ede 1 yıl önce
Kuzey çevre yolu güzel olmuş . Kalan kısımda yapılırsa çok daha güzel olur.
Saraylı ökkeş 1 yıl önce
Serintepe mağralı köyleride imar açılsa dahada düşer ama buraların sahibi yok
Ekonomi 1 yıl önce
Ekonomik hareketlilik için ne ya da neler yapılabilir ? Esnafın, işçinin, çiftçinin, köylünün, memurun kısaca vatandaşın bu hareketliliğe ihtiyacı var. Doların 3.50 seviyesine inmesi için , kredi faiz oranlarının 14-15 puan aralığına inmesi için neler yapılmalıdır ? Altın fiyatları çok yüksek insanlar düğün yapmakta zorlanıyor. Konut satışları geçen yıla göre düştü. Araba piyasası durgun. İşte Türkiyenin ana gündemi olan ekonomi haberlerine daha çok yer verilmeli.
Bu konularla ilgili haber yapılabilir mi ? Hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız
Kursat 1 yıl önce
Yolumuzu bulacagiz demiyor da..
Tamam abi 1 yıl önce
Haber 46 önce şehir içi yollarında sıkıntılı olan yerlerin hesabını sorsan
mehmet 1 yıl önce
Gerekirse twitterda etiket kampanyası başlatalım #kahramanmarastaormanlarkatlediliyor adında.
Hep Doğrusöyler 1 yıl önce
Trafiği mi rahatlatmış.Allah Allah.Ya sen başka yoldan bahsediyorsun ya da ben artık bir körüm.
RY 1 yıl önce
kuzey çevre yolu tabiat katliamıdır. kim planladıysa tabiat katilidir.
KAHRAMANÖKKEŞ 1 yıl önce
Sen kim tabiat kim!!!Sen ne anlarsın tabiattan yahuuu:))
harun dag 1 yıl önce
yol yapılmadan arsalar alındı zaten .
Ede 1 yıl önce
Oraya yapilan yol parasina butun koprulu kavsaklar yapilirdi ve 2 .3 yildir hala bitmedi. Havaalani kavsagi yapmislar labirentgi bi mubarek yilangibi kivrim kivrim kim nerden gidiyo bellisiz bu musizin baglanti yolu yapma anlayisiniz.zaten cevre yolu lafi cikti mutaitler binalari diktiler yolun us taraflarina
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
28°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 22 Ekim 2020
İmsak 05:20
Güneş 06:40
Öğle 12:22
İkindi 15:24
Akşam 17:53
Yatsı 19:09
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 5 13
2. Fenerbahçe 5 11
3. Karagümrük 5 8
4. Antalyaspor 5 8
5. Erzurumspor 4 7
6. Galatasaray 5 7
7. Sivasspor 4 7
8. Kasımpaşa 5 7
9. Hatayspor 4 7
10. Göztepe 5 6
11. Konyaspor 4 6
12. Kayserispor 5 6
13. Çaykur Rizespor 5 5
14. Trabzonspor 5 5
15. Malatyaspor 5 5
16. Denizlispor 5 5
17. Gaziantep FK 5 4
18. Beşiktaş 4 4
19. Gençlerbirliği 4 4
20. Başakşehir 5 4
21. Ankaragücü 4 1
Takımlar O P
1. İstanbulspor 5 12
2. Tuzlaspor 5 11
3. Altay 5 10
4. Ankara Keçiörengücü 5 10
5. Adanaspor 5 9
6. Altınordu 5 9
7. Adana Demirspor 5 8
8. Samsunspor 5 8
9. Giresunspor 5 8
10. Bursaspor 5 7
11. Balıkesirspor 5 6
12. Akhisar Bld.Spor 5 5
13. Bandırmaspor 5 5
14. Ümraniye 5 4
15. Ankaraspor 5 4
16. Eskişehirspor 5 3
17. Menemen Belediyespor 5 2
18. Boluspor 5 1
Takımlar O P
1. Everton 5 13
2. Aston Villa 4 12
3. Liverpool 5 10
4. Leicester City 5 9
5. Arsenal 5 9
6. Wolverhampton 5 9
7. Tottenham 5 8
8. Chelsea 5 8
9. West Ham 5 7
10. Leeds United 5 7
11. Man City 4 7
12. Southampton 5 7
13. Newcastle 5 7
14. Crystal Palace 5 7
15. M. United 4 6
16. Brighton 5 4
17. West Bromwich 5 2
18. Burnley 4 1
19. Sheffield United 5 1
20. Fulham 5 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 6 11
2. Villarreal 6 11
3. Real Madrid 5 10
4. Getafe 5 10
5. Cádiz 6 10
6. Granada 5 10
7. Real Betis 6 9
8. Atletico Madrid 4 8
9. Barcelona 4 7
10. Sevilla 4 7
11. Osasuna 5 7
12. Elche 4 7
13. Valencia 6 7
14. Athletic Bilbao 5 6
15. Eibar 6 5
16. Huesca 6 5
17. Celta de Vigo 6 5
18. Deportivo Alaves 6 4
19. Real Valladolid 6 3
20. Levante 5 3