Milletvekili Dilipak, bir türlü bitmeyen Kahramanmaraş-Göksun yolunu inceledi

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Uğur Dilipak, Kahramanmaraş-Göksun kara yolunda incelemelerde bulundu.

Milletvekili Dilipak, bir türlü bitmeyen Kahramanmaraş-Göksun yolunu inceledi

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Uğur Dilipak, Kahramanmaraş-Göksun kara yolunda incelemelerde bulundu.

Milletvekili Dilipak, yapımı devam eden Kahramanmaraş - Göksun kara yolundaki tüneller ve yol çalışmalarını gazetecilerle gezdikten sonra yaptığı açıklamada, yol ve tünel çalışmaları ile ilgili yargı sürecinin tamamlandığını belirtti.

2018 itibariyle Göksun-Kahramanmaraş arası, 2017 sonu itibariyle de Çağlayan ve Tekir tünelinin açılmış olacağını, Andırın yol ayrımında Göksun tünel çıkışına kadar bir sorunun kalmayacağını ifade eden Dilipak, çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü söyledi.

Göksun-Kahramanmaraş arasında 18 ile 22 kilometre arasında bir kısalma ön görüldüğünü dile getiren Dilipak, bununla birlikte de Türkiye'nin bir güzergah boyundaki en uzun tüneline ulaşmış olduğunu söyledi.

Dilipak, "Bu yolla yaklaşık 16 buçuk kilometreyle bu tünel ve viyadüklerin yapılmasıyla normal bir yol uzunluğunun 650-700 kilometrelik aynı standartlarda normal yolun yapılmasında eş değer para harcanıyor. Bugünkü nominal hesaplamalarla bu yol yaklaşık 2 buçuk milyara mal oluyor. 2 buçuk milyar 2001'den önceki eski Türkiye'nin yaklaşık 3,4 yıllık toplam yatırımından daha fazla yatırım olmuş oluyor." diye konuştu.

15 Temmuz şehitlerini rahmetle andığını dile getiren Dilipak, şunları kaydetti:

"Güçlü Türkiye'nin eserlerini, onların bize göstermiş olduğu ölçüler içerisinde güçlü Türkiye'yi oluşturmak için bizlere vermiş olduğu manevi emaneti de yerine getirmenin gururu içerisinde bu yolları yapıyoruz. Onların ruhu şad olsun. Onlar bu topraklar için canlarını verdiler. İnşallah Rabbim bize 15 Temmuz gibi böyle hain darbe girişimlerini göstermez."

YORUM EKLE
YORUMLAR
yusuf kacar
yusuf kacar - 10 ay Önce

bız uzulmuyoruz sadece UTANIYORUZ. 1945 den sonra tum ulke tum iller tum ilceler tum koyler tum kasabalar tum mahelleler degıstı turkıye harıtası ıcerısınde olan her yer.sadece 1 i harıc .MARAS .cok sukur ne calısan bır vekılımız ne calısan bır polıtıkacımız var tek bununla OGUNUYORUZ .sayın sıyasetcı bu memleketı sadece partı calısmalarında seven ıktıdar vekıllerımız.sızler uyudukca bız GURUR duyuyoz .hep antebı adıyamanı malatyayı anlatıyoz coucklarımıza.ama rabbımıze sukurler olsun bızımde 7 UYUR VEKILLERIMIZ VAR bızde bunla gurur duyuyoruz bundan daha buyuk onur ve seref olurmu .cok yasayın hep var olun .

SARI
SARI - 10 ay Önce

BURASI MARAŞ BİRTANE MAŞALLAH DİYECEK İŞ YAPAN YOK AKILLI KAVŞAK AKLIMIZI ALDI YOLHAKKI KİMİN BELİRSİZ ARBADAN İNİP KAVGA DEDİYORUZ BELEDİ YEDE KINA YAKAR BİRKAÇ KİŞİ ÖLÜRSE

MEHMEDİM
MEHMEDİM - 10 ay Önce

SAYIN VEKİLİM KARADENİZ DOĞU GÜNEY DOĞU COĞRAFYASINDA 1090 GÜN TAAHHÜTLÜ ZAMANIN DA BİTİRİLMİŞ YOLLARIN LİSTESİNİ KARAYOLLARI GENEL MÜD İSTEYEBİLİRMİSİNİZ??????????

Yusufeli
Yusufeli - 10 ay Önce

göksun gidiş tüneli harika bitimi dikkat etmessen felaket!!!!!!!!!sayın vekilim proje müdürüne bir mühendis olarak sorabilirmisiniz??????????

muhtar
muhtar - 10 ay Önce

biter inşallar 15 yıl beklediniz 5 yıl mı bekleyemiyorsunuz?

Celil Kekeç
Celil Kekeç - 10 ay Önce

Bu yolda kalitesizlik, gecikme zararı, güzergah değişimi ve kamu zararı diz boyu. Başka bir mesele var. Andırın/Döngele/Kmaraş yolu Karbasan köprü viyadük projesi iptal (Bir gün önce gelen resmi yazıda belirtiliyor). Oh ne güzel! Baraj nedeniyle yolu uzat. Sonra da bir sürü keriz her gün kilometrelerce yol kat etsin.(Bir ilçe, onlarca köy ve termal oteller) Sosyal adalet 1.öncelik değil mi? Bir daha düşünülmeli.

Oh
Oh - 10 ay Önce

Hakettiğiniz gibi yönetilirsiniz...bu söz nekadarda özel!bu yollar bize çok bile çok yorumları okuğumda boğuluyorum!hep sızlanma hep isyan eee tepki?yok!az bile yapıyorlar devam aynen..!

sani kemer
sani kemer - 10 ay Önce

youtube de antepliyi dinleyin RAHATLAR sınız tavsiye ederim tünelimize övgülerini


SIRADAKİ HABER

banner124

banner122

banner112

banner224

banner191

banner154

banner126