MÜSİAD’ın Milli Üretim Üssü Orta Ölçekli Sanayi için Kahramanmaraş Hazır

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Sami Kervancıoğlu 9 Kasım Cumartesi Günü Tekirdağ'da Temeli Atılan Proje Hakkında Açıklamada bulundu

MÜSİAD’ın Milli Üretim Üssü Orta Ölçekli Sanayi için Kahramanmaraş Hazır

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Sami Kervancıoğlu 9 Kasım Cumartesi Günü Tekirdağ'da Temeli Atılan Proje Hakkında Açıklamada bulundu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) üretim alanları ve imkânları kısıtlı olan “küçük sanayi sitesi” üreticilerinin organize sanayi bölgelerine rahat geçiş yapabilmelerini sağlamak amacıyla 81 ilde “Orta Ölçekli Sanayi Siteleri” (OSB) kurmayı hedefliyor. Bu bağlamda, Tekirdağ Ergene Velimeşe OSB Bölgesi’nde ilk kez hayata geçirilecek projenin temel atma törenine T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı​ Naci Ağbal ve MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi. Programda ayrıca Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Büyükşehir Başkanı Kadir Albayrak, Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Kahramanmaraş Milletvekili İmran KILIÇ, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman OKUMUŞ, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ile iş ve siyaset dünyasının önde olan isimleri katıldı.

MÜSİAD’ın “Tazelenme Süreci” adını verdikleri bu yeni dönemde Milli İktisadi Mimari adı verilen bir sosyo-ekonomik gelişim modeli ortaya koyduğunu ve MÜSİAD’ımızın geleceğe dönük adımlar attığını belirtmek isterim. Gelişimin her aşamasını devletten beklemek, artık eski real politik kaidelerinin yıkıldığı bir dünyada anlamını yitirmektedir. Artık yeni dünya düzeninin; yeni kuralları, yeni oyuncuları, yeni modelleri ve nesilleri söz konusudur. Bizler karar alma mekanizmalarımızda bu dört unsuru göz önünde bulundurmak durumundayız. Çünkü bayrağı teslim edeceğimiz bambaşka bir nesil bizleri bekliyor ve bizim tüm yatırımlarımız aslında onların Türkiye’sine bir hazırlıktır.

Orta Ölçekli Sanayi Siteleri projesinde;

MÜSİAD üretim alanları ve imkânları kısıtlı olan “küçük sanayi sitesi” üreticilerinin organize sanayi bölgelerine rahat geçiş yapabilmelerini sağlamak amacıyla 81 ilde “Orta Ölçekli Sanayi Siteleri” (OSB) kurmayı hedefliyor.

Yapılması planlanan OSB projeleri ile sitenin kurulacağı il ve ilçenin ekonomik ve üretim potansiyeline göre, 200 dönüm ile 1000 dönüm arası araziler üzerinde inşa edilmesi öngörülüyor. İmalathaneler ise zeminde 500 m², 1000 m², 1500 m² ve 2000 m² olacak şekilde tasarlanıyor.

Türkiye’de yeni bir dönemi başlatacak proje kapsamında, tesis içerisindeki çalışanların daha iyi imkanlara sahip olabilmesi adına, kreş, anaokulu, sağlık ocağı, kapalı yüzme havuzu, voleybol ve basketbol salonları, halı saha, yürüyüş parkurları, tiyatro ve üretim müzesi gibi alanlardan oluşan kompleks bir yapı öngörülüyor. Ayrıca site içerisinde yer alacak meslek liseleri ile hem öğrencilere sürekli staj imkânı sunması hem de kalifiye personel yetişmesine olanak sağlaması hedefleniyor.

Kahramanmaraş Şubesi olarak bizlerde; temsilimizin en güçlü olduğu dönemde Genel Merkez Üst Kurul Başkanımız Ahmet ŞEKERLİ bey başta olmak üzere Genel Merkez Yönetim Kurulunda olan Mustafa BULUNTU bey , Fatih KEÇEBİR bey ve Fahri Hemşerimiz olan Yatırımlar Üst Kurul Başkanı Oktay DEDE bey ile bu vizyon projeyi ve daha fazlasını öncelikli olarak Kahraman şehrimize kazandırmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2019, 22:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih
Fatih - 3 ay Önce

Hazır yapılan yeni sanayi sitesi daha inşaat bitmedi sözde 2019 teslim edilecekti ama daha ancak 2023 de biter hazır ki yapılmadan yenisini millete yapacağız diye ümitlendirmeyin yazıktır günahtır . gücünüz yetiyorsa yeni yapılan inşaat halindeki sanayi sitesi sanayi bakanlığı ödenek çıkartın biran önce bitsin artık haksız mıyım?????

Ali
Ali - 3 ay Önce

Sanayide vatandaş kendi işyerini kendi yaptı ama ne alt yapı var ne ELEKTRİK VAR İŞ YERLERİ bir iki seneden belli öyle elektrik bekliyor ama umursayan galiye alan yok biz daha çok bekleriz daha çok ALKIŞLARIZ sanayi esnafları OLARAK

Hacı
Hacı - 3 ay Önce

Adı sanayi Koop harçtan muaftır ama BELEDİYE İNŞAAT RUHSAT İŞLEMLERİ HARÇ ALMADAN ONAYLAMIYOR HER YERDE HÜKÜMET SANAYİ VE ÜRETİM ALANLARI NI DESTEKLEYİN DESE DE BİZİM BELEDİYELER KÖSTEK OLUYOR SANAYİ BÜYÜYOR İSTİHDAM ARTACAK DEMİYORLAR ANCAK VERSİN VATAŞ DİYOR LAR ONDAN SONRA NE LT YAPI NE ELEKTRİK VAR DURMAK YOK İNŞAAT DEVAM

Ede46
Ede46 - 3 ay Önce

Maraş ve yatırım kafa mi buluyorsunuz halkla ??
Maraş da rüşveti ve haracı vermeden çivi çakamazsınız bunu yaşadım gördüm
Adında adalet ve kalkınma yazan bor partiden (adaletsiz kalkinma partisi)

SIRADAKİ HABER