Prens Selman Kahramanmaraş’tan ne istiyor?

Dünyanın en iyi otomotiv firmaları aralarında bulunan VW Grubun Türkiye’ye yapacağı yatırım Prens Selman’ın bel altı müdahalesi ile beklemeye alındı.

EKONOMİ 10.07.2019, 15:04 15.07.2019, 11:37
Prens Selman Kahramanmaraş’tan ne istiyor?
banner257

Dünyanın en iyi otomotiv firmaları aralarında bulunan VW Grubun Türkiye’ye yapacağı yatırım Prens Selman’ın bel altı müdahalesi ile beklemeye alındı. Kahramanmaraş dahil 3 ili yakından ilgilendiren yatırımın askıya alındığı iddia edildi.  

Türkiye’de Kahramanmaraş dahil 3 ile kurulması planlanan dev yatırımın engellenmesi üzgünlük yarattı. 1.3 Milyar Euro’luk yatırımın Türkiye’ye gelmemesi için elinden geleni yapan Prens Selman dünya kamuoyunun önüne çıkarak yeni bir açıklama yaptı.

Manisa, Sakarya ve Kahramanmaraş’ın adının geçtiği yatırım, Prens Selman’ın bel altı vuruşu ile askıya alınırken,  bu şehirler arasında en şanslı ilin Kahramanmaraş olduğu belirtiliyor. Şehrin sanayi ve teknik tekstil alt yapısının yanı sıra İnovasyon ve AR-GE kültürünün gelişmiş olduğu belirtildi.  

İŞTE PRENS SELMAN’IN O AÇIKLAMASI

Suudi Prens Selman ve ekibi Türkiye’de fabrika açmayı planlayan ve uzun süredir görüşmeler yapan Volkswagen yöneticileri ile görüşme sağlayıp, fabrikanın Türkiye yerine kendi ülkelerinde açılması için lobi faaliyetlerini başlattığını belirtti. Suudi yönetiminin ise VW yönetimine somut bir teklif sunduğu belirtiliyor.

Volkswagen kararı önümüzdeki günlerde verecek... 

Yorumlar (4)
Taşkın 12 ay önce
Bişey istediği yok şirkette ortaklık Katar’da ve katar desteğiyle yatırım Türkiye’ye yapılacak ama Maraş’a değil sınırında liman olan bi ile yapılacak izmir veya civarında bir il yüksek ihtimalle Manisa olacak. Maraş’a yapılması için bizim işe yaramaz milletvekillerinin herhangi bi girişimi varmı ki Maraş’a yapılsın. Ancak Suriyelilerle sahip çıkın diye telkinde bulunurlar. Biri Elbistan’a çalışır diğerlerinden hiç ses sefa yok maaş alıp kendi çevrelerini kalkındırmaktan başka işleri yok. O yüzden heyecana mahal yok Maraş’a yatırım felan yok herkes böyle bilsin. Biz koyun gibi %70 oy verip trene bakar gibi bakarız ancak başkada bir işe yaramayız.
vatandaş 12 ay önce
parası başını yesin daha fazla arap istemiyoruz!
Ersan tuna 12 ay önce
Belasını istiyor
rozturk.59 12 ay önce
Haber46 Editörleri Sizler Ne Zaman Aakape Yandaşlığını Bırakıp Gerçek Haberci Olacaksınız Acaba? Madem Bizlerin Yazdığı Yorumları Olduğu Gibi Yayınlama Cesaretiniz Yok.Neden O Zaman Haberlerinizin Altına Yorum Bölümü Koyuyorsunuz? Sizler de Bu Şehir de Yaşamıyormusunuz? Neden İktidarı ve Kurumlarını Eleştirmekten Korkuyorsunuz? Yoksa Bir açığınız mı Var? Ya da Bir Beklentiniz mi Var. Reklam Alamayız Diye mi Korkuyorsunuz?

EDİTÖR: Sadece bu gün 4 yorumunuz yayınlanmış. Sanırım yazdığınız yorumu bulmakta zorlanıyorsunuz.
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?