Ramazan gelsin zam gelmesin! Fırsatçılara fırsat verilmesin

Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte vatandaş iftariyeliklerini almaya başlarken marketlerin her sene olduğu gibi fırsatçılık yapıp yapmayacağı merak konusu oldu. Vatandaş Ramazan'ın fırsata çevrilmesini ve gıda maddelerinin zamlanmasını istemiyor.

Ramazan gelsin zam gelmesin! Fırsatçılara fırsat verilmesin

Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte vatandaş iftariyeliklerini almaya başlarken marketlerin her sene olduğu gibi fırsatçılık yapıp yapmayacağı merak konusu oldu. Vatandaş Ramazan'ın fırsata çevrilmesini ve gıda maddelerinin zamlanmasını istemiyor.

Ramazanın yaklaşmasıyla birlikte fırsatçıların da ortaya çıktığı ve et ve et ürünleri başta olmak üzere Ramazanda en ok tüketilen gıda ürünlerine zam yapmaya hazırlandıkları iddia edildi. Her sene Ramazan öncesi yaşanan fırsatçılık olayının ülkenin ekonomik darboğazdan geçtiği bu günlerde yaşanmaması isteniyor.

Haber46'ya e-posta ve telefon yoluyla ulaşan pek çok kişi Ramazan fırsatçılarına karşı yetkililerin etkin mücadele etmesini istiyor. 

Haber46'ya mail atan bir vatandaş şunları yazmış:

Ramazan gelsin zam gelmesin

Mübarek Ramazan ayı yaklaşıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da daha ramazan gelmeden zamlar gelmeye başladı . insanımız geçinmekte zorluk çekiyor. Yılın en zor ayları. Siz gazetecilerden isteğimiz bu yapılan zamları haber yapmanız. Siz haber yapmazsınız kim dur diyecek bu zamlara ?

Sesimiz olur musunuz ?

Haber46 olarak sorumlu yayıncılık gereği vatandaşımızın yanında olduğumuzun ve ihbarların değerlendirileceğinin bilinmesini istiyoruz. Ramazan fırsatçılarına karşı vatandaşın yanında yer alacak ve bu konuyu gündeme getirmeye devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2019, 15:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özet
Özet - 3 ay Önce

Komşu illerde Maraş a göre daha ucuz, fırsat bulursanız gidin oralardan topluca alışveriş yapın daha karlısınız

rozturk.59
rozturk.59 - 3 ay Önce

Zamlara Dur Demek; Hükümet' in ve Devlet' in Görevidir. Bu Kurumlar Adına Kontrol ve Denetlemek de Tabii ki İl ve İlçe Belediye Başkanlıkları' nındır. Ama Bu Dediğim Demokrasiyle Yönetilen ve Vatandaşını Düşünen, Koruyup Kollayan Ülkeler İçin Geçerlidir. Yani "Önce Cüzdan Değil, Önce İnsan" Diyen Yöneticiler...!!!???

Maili atan vatandaş
Maili atan vatandaş - 3 ay Önce

Haber için çok teşekkürler Haber46
Duyarlı gazetecilik bu işte
Bu haberi binlerce kişi okuyacak ve ihbarlar gelecek
Emeğiniz için vatandaşın sesine kulak verdiğiniz için teşekkürler

marketçi
marketçi - 3 ay Önce

fırsatın ağ babası halde dönüyor salatalık 4 lira domates patates soğan patlıcan 5 lira kaça alıpta kaça satalım bunun firesi oluyor çürüğü oluyor adamlar kamyon bazında bire iki koymadan satmıyor

Ya pahalılık
Ya pahalılık - 3 ay Önce

Zam gelmesin doğru ama fiyatlar da düşşün . Hayat pahalılığı için çözümler bulunsun
Vatandaş olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız

Düğün
Düğün - 3 ay Önce

Yaz yaklaşıyor düğün mevsimi geliyor
Düğünlerde belki de aileleri en çok zorlayan iş altın alımıdır . Altın fiyatları çok yüksektir . Altının yüksek olmasının sebebi doların yüksek olmasıdır . Doların yüksek olmasının sebebi faiz ve enflasyondur
Topyekün mücadele lazım

SIRADAKİ HABER