Şekere yüzde 25 zam geldi

Girdi maliyetlerinin her geçen gün arttığını ve üretimin durma noktasına geldiğini belirten şeker fabrikaları, fabrika çıkışı 3.93 lira olan şeker fiyatına yüzde 25 zam yaptı.

EKONOMİ 16.11.2021, 00:01
Şekere yüzde 25 zam geldi
banner257
banner226

Türkşeker’in resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre 3.93 liradan satılan kristal şeker fiyatı 4.91 oldu. Kristal şekerin KDV dahil fiyatı ise 5.30'a çıktı.

10 ŞEKER FABRİKASI ÖZELLEŞTİRİLMİŞTİ

2018 yılında yapılan özelleştirme ihaleleri ile Türkşeker'in bünyesindeki 10 şeker fabrikası özelleştirilirken, geriye kalan 15 şeker fabrikası ile makine fabrikaları ise özelleştirme kapsamından çıkarılarak, Varlık Fonuna devredilmişti.

Varlık Fonu'na devredilen Türkşeker'in hangi bakanlığa bağlanacağı belli olmadığı için Yönetim Kurulu oluşturulamamıştı. Yönetim Kurulu oluşturulamadığı için de şeker fiyatlarına zam yapılamıyordu.

Şekere zam yapılmadığı için de artan maliyetlerden dolayı fabrikalar şeker satışlarını durdurma noktasına getirmişti. Türkşeker'in geçtiğimiz günlerde Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlanmasıyla birlikte şirket Yönetim Kurulu oluşturularak, şeker fiyatları da yeniden belirlendi.

banner261
Yorumlar (5)
furkan demirci 3 hafta önce
seker fabrikalari satilirken sesi cikmayan ozellestirme iyidir diyen halka mustehak
Gg 3 hafta önce
Bunlar dış mihrakların oyunu hükümeti istemeyenlerin
Ökkeş 3 hafta önce
Oy veren ellerim , kırılmasın... Akıllandim artık ...
Biraz da CHP gelsin...
Ahmet AZAK 3 hafta önce
Şeker fabrikaları satılmasın diye boykot ve gösteri düzünlenirken midesiyle dünyayı aynı paralelde düşünenler burun kıvırıp gittiler. Şimdi semeresini görüyorlar.
kadir ciğerli 3 hafta önce
özelleştirilirken ya zarar ediyordu diyen embesiller aynı yalanlara inanmaya devam ediyorlar..hala ekonomi kitabı okuyorlar...
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 04 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı