Şirketler Termik Santrallere Filtre Takmak için teşvik de almışlar

Kahramanmaraş'ın Afşin Elbistan, Seyitömer, Tunçbilek, Orhaneli, Çatalağzı, Yatağan, Yeniköy, Kemerköy, Soma gibi termik santralleri işleten şirketlerin daha iyi hizmet vermek için devletten 1 milyardan fazla teşvik aldıkları ortaya çıktı.

Şirketler Termik Santrallere Filtre Takmak için teşvik de almışlar

Kahramanmaraş'ta Meclisin Afşin Elbistan Termik Santral başta olmak üzere Seyitömer, Tunçbilek, Orhaneli, 18 Mart Çan, Çayırhan, Kangal, Soma, Kemerköy, Yeniköy, Çatalağzı, Yatağan Termik Santrallerinde bu yılın sonunda dolan filtre takma süresinin 2,5 yıl uzatılmasına tepkiler dinmiyor.

Termik Santrallerin çevreyi katletmesine, havayı zehirlemesine, insanlarımızı kanser yapmasına izin verilmesine tepkiler çığ gibi büyürken ortaya çıkan yeni bilgiler yok artık dedirtti. Meğer termik santraller için şirketler 6 yıl önce sadece iki yılda toplam 1 milyar 100 milyon lira teşvik almışlar. Tüm santrallerin filtre bedeli 1 milyar 50 milyon lira yapıyor. Yani alınan teşvikler zaten filtre takmak için yeterli ama, aldıkları teşviği santrale filtre takmak için kullanmayı tercih etmemişler.

BU HABERİ MUTLAKA İZLEMELİSİNİZ - TIKLA İZLE

YORUM EKLE
YORUMLAR
Essah
Essah - 2 hafta Önce

Niye anlamıyorsunuz, filitreyi takması gerekenlerle takılmasını erteleyenler aynı kişiler. O santrallere teşviği verenlerle teşvikten yararlananlar da aynı kişiler zaten.

kenan tunc
kenan tunc @Essah - 2 hafta Önce

Doğru Tespit

demir
demir - 2 hafta Önce

yediginiz bu haram paralarla, cocuklarinizin yuzune nasil bakiyorsunuz? merak ediyorum... evinde 1 zeytin tanesi olmayan insanlar var bu ülkede. hemde binlerce. iyiki ahiret var.!!!

Ede46
Ede46 - 2 hafta Önce

Devlet halktan zoraki aldığını şirket e pes keş çekmiş..Insani yasat ki devlet yaşasın dan şirketi yasat ki halkı somursun durumuna düştük

Acaba
Acaba - 2 hafta Önce

Ne kadarını siyasiler paylaştı. Hem trilyonları ver hem filtre taktırma. Bir belediyenin çevre düzenlemesini 15 trilyona veriyi valla

İşçi
İşçi - 2 hafta Önce

Yapar mı yaparlar. Sendikalrın başına geçen acından ölürken biranda bakıyorsun altında bmw elinde aiphon x. Nerden geliyo bu para. Aylıklara gelince yarım, yada eksik yatırırlar. İşçi sendikaya başvurduğu zaman sendikaya sus payı para... Ohhhh ne ala memlekett...

SIRADAKİ HABER