Taşeron işçiler kadroya alınacak mı ne zaman alınacak şartları nedir?

Binlerce taşeron işçi "Taşeron işçilerin kadroya ne zaman alınacağı sorusunun" cevabını arıyor. Peki taşeron işçilerin kadroya alınacağı iddiaları doğru mu? Taşeron işçilerin kadroya alınıp alınmayacağı gündemden düşmüyor. Peki taşeron olarak çalışan binlerce işçi kadroya alınacak mı? Konu ile ilgili Maliye Bakanı Naci Ağbal önemli açıklamalarda bulundu.

Taşeron işçiler kadroya alınacak mı ne zaman alınacak şartları nedir?

Taşeron işçilerin kadroya alınıp alınmayacağı gündemden düşmüyor. Peki taşeron olarak çalışan binlerce işçi kadroya alınacak mı? Konu ile ilgili Maliye Bakanı Naci Ağbal önemli açıklamalarda bulundu.

TAŞERON İŞÇİLER KADROYA ALINACAK MI?

Maliye Bakanı Naci Ağbal açıklamalarında "Bu konu gerçekten çok sayıda vatandaşımızı ilgilendiriyor. 1 milyona yakın insanımız kamu ile ilişkili konularda hizmet sunuyor. Onlar gerçekten emekli ve yürekleri ile hizmete katkı veriyorlar. Sistemin değiştirilmesi ve kamuya doğrudan hizmet vermek istiyorlar. Geçmişte uzun süre çalışmalar yaptık. Çok basit görünmüştü, işin içine girince her bir alımda sözleşmeler çok farklı. Farklı hizmet verme biçimleri var, hizmet veren kişilerin sözleşmedeki konumları da farklı. Çalışma aylarca sürdü. İşin içinden çıkamadık. En sonunda dedik ki, bu çalışmayı yapmamız gerekir dedik. Sözleşmeli modele dayanır bir modeli de sunduk. Önceki yapılan çalışmaları da dikkate almak suretiyle bir çalışma yapılıyor. Toplumun geniş bir beklentisi olduğunu biliyoruz. Çalışma Bakanlığımızın çalışmaları yakın zamanda ortaya çıkacak. Ben çok uzak olmayan vadede bu çalışmaların sona geleceğine inanıyorum. İnşallah tatlıya bağlayacağız." ifadelerine yer verdi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Taşeron işçi
Taşeron işçi - 9 ay Önce

hala eski çalışma diyor işin içinden çıkmadık diyor görende bu sistemi bunlar değil de başkası getirdi sanacak çok basit verirsin kadroyu çıkarsın işin içinden

SIRADAKİ HABER

banner124

banner233

banner235

banner224

banner154

banner223

banner215