TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Vali ve vekillerin aldığı maaş az

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, vali ve milletvekillerinin aldığı maaşın az olduğunu ifade ederek, "Millet olarak biz bunu yağcılık filan zannediyoruz. Tam tersine. Doğru yapılan işi taktir edeceksin. Bu işi yapanlar para pul için yapmazlar. Ne valiye verdiğimiz maaş, maaş... Ne milletvekiline verdiğimiz maaş, maaş açık söyleyeyim... Millet çok zanneder ama gelip bir de Ankara'da onların yaşantılarını görün" ifadelerini kullandı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Vali ve vekillerin aldığı maaş az

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Devrek ve Çaycuma ilçelerinde yüksek düzeyde vergi ödeyen iş adamlarına yönelik düzenlenen ödül töreninin ardından Dedeman Oteli´nde gerçekleştirilen “Zonguldak Ekonomi Zirvesi” konulu programa katıldı.

Rıfat Hisarcıklıoğlu, doğru yapılan bir işin taktir etmesinin bilinmesi söyledi.

“VALİ VE MİLLETVEKİLLERİNİN ALDIĞI MAAŞ AZ”

Vali ve milletvekillerinin aldığı maaşın az olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, şöyle dedi:

“Millet olarak biz bunu yağcılık filan zannediyoruz. Tam tersine. Doğru yapılan işi taktir edeceksin. Bu işi yapanlar para pul için yapmazlar. Ne valiye verdiğimiz maaş, maaş. Ne milletvekiline verdiğimiz maaş, maaş açık söyleyeyim. Millet çok zanneder ama gelip bir de Ankara´da onların yaşantılarını görün. Buradan gelen herkese yemek ısmarlayacak, çay ısmarlayacak, otobüs parası verecek. Hastane işi olur hastaneye gönderirler. Zannedersiniz ki çok maaş alırlar. Oda başkanlarının da aynı şey. Belediye başkanlarımız da böyle. O zaman bunlara doğru işler yaptıkları zaman alkış yaparsanız, taktir ederseniz sizlere müthiş hizmet ederler.”

“BÖYLE KAR YOK TÜRKİYE’DE… BANKACILAR AYAKLARINI DENK ALMALARI LAZIM”

Bankaların faiz oranlarına dikkat etmesini isteyen Hisarcıklıoğlu, “Geçen yıla göre kredi kullanırken bankaların sizden istediği şartlar nasıl değişti. ‘Kredi vadeleri, faiz oranları, teminat talepleri değişim oranı nedir´ diye sorulmuş. `Yüzde 56´sı kredi kullanıyorum´ diyor. Yüzde 56´sının içerisinde yüzde 58´i de diyor ki; `Kredi vadeleri arttı´ diyor. Burada yüzde 100 haklılar.  2017´nin ilk 6 ayında bankaların karı açıklandı. Neredeyse bir önceki yıla göre yüzde 100 artış var. Bankalara şunu söylemek istiyorum. Bakınız, biz kar etmezken siz böyle fahiş şekilde kar ederseniz bir şey söyleyeyim hepimiz aynı gemideyiz. Bizim başımıza bir iş gelirse sizin de başınıza bir iş gelir. Vicdanlı hareket etmeniz lazım . Buradan tüm bankacılara seslenmek istiyorum; böyle kar yok Türkiye´de. Türkiye´de hiçbir sektörde böyle bir kar yok. Bu  bankacılar ayaklarını biraz denk almaları lazım.” dedi.

“YERLİ OTOMOBİL ÜRETİCİLERİYLE GÖRÜŞECEĞİZ”

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir´in yerli otomobilin Filyos Vadi Bölgesi´nde yapılması yönündeki talebi olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, şöyle konuştu:

“Yerli otomobili ben yapacak olsam `emrin olur´ diyeceğim işi bitireceğim. Sayın Cumhurbaşkanımız `baba yiğit arıyoruz´ dedi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımızla beraber yerli otomobili yapacak kişilerle yatırımı yapacak babayiğitlerle görüştük. Bu pazartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımızdan Sarp Sınır Kapısı´nın denetlenmesi sırasında onayını aldık.İnşallah pazar günü görüşmelere başlıyoruz. İnşallah şu müjdeyi vermek istiyorum. Türkiye´nin markası olan yerli otomobili yapacak babayiğitler var. Haberiniz olsun. Bunların kim olacağıyla ilgili pazar günü görüşmeler bittikten sonra Cumhurbaşkanımızın onayını aldıktan sonra kamuoyuna açıklayacağız. Tabi bu bir devlet projesi değil özel sektör projesi olacak. Özel sektörümüze biz de diyeceğiz ki, bakınız benden Filyos, Ereğli de buna talip. Talipli olan birçok yerimiz var. Antep var, Adana var, Kayseri var.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
RIFAT
RIFAT - 12 ay Önce

ULAN DÜDÜK MADEM PARA İÇİN YAPMIYORLAR ALMASINLAR O ZAMAN ASGARİ ÜCRETE ZAM YAPSINLAR VARYA HÜKÜMETE YARANACAGIM DİYE CILKINI ÇIAKRDINIZ İYİCE İĞRENÇLEŞTİNİZ

kahramanmaraş'lı
kahramanmaraş'lı - 12 ay Önce

hadi ordan be adam o maaşı az diye söylediğin adamlar bindörtyüz tl maaş alsınlar bakalım.ceplerindeki sigara parasına bile denk gelmez.senin ağzından çıkanı kulakların duymuyor sanırım.

can
can - 12 ay Önce

Senin asgari ücretten haberin varmı ? açlık sınırından ve yoksulluk sınırından haberin varmı ??

mustafa
mustafa - 12 ay Önce

2017 Temmuz ayı araştırma sonucuna göre;
Dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 1.479,66 TL,
Gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarı ise (yoksulluk sınırı) 4.878,38 TL oldu. sen adama 1400 küsür lira verip tarzan gibi yaşa üstüne başına bir şey alma kira verme elektirik su ödeme ulaşım için sıkıntıya girme sadece yürü eğitimin gereği yok okula gitme hasta olursan ilaç alma yaşayabiliyorsan bu şartlar altında yaşa yoksa geber diyorsun...

hodul
hodul - 12 ay Önce

vali ve millet vekillerinin maaşı az sa eğer sen ver kalanını cebinden

SUAT
SUAT - 12 ay Önce

YUUUUUUH Yazıklar olsun. asgari ücretliyi görmeyen göz. yuuuuuh

Ede46
Ede46 - 12 ay Önce

Allah gözünüzü doyurs bir de askeri ücretliye d usunun

SIRADAKİ HABER

banner122

banner124

banner227

banner224

banner154

banner191

banner126