Vali Gül: Hızlı tren Gaziantep’in değerine değer katacak

Kahramanmaraş'a gelip gelmeyeceği halâ tartışılan hızlı tren konusunda açıklama yapan Gaziantep Valisi Davut Gül, iki kent arasındaki mesafeyi 2 saate düşürecek ve 2023’te hizmete girecek olan Mersin-Gaziantep hızlı tren projesi için toplam 16 milyar TL harcanacağını açıkladı.

EKONOMİ 03.01.2021, 22:32
Vali Gül: Hızlı tren Gaziantep’in değerine değer katacak
banner257

Gaziantep Valisi Davut Gül, iki kent arasındaki mesafeyi 2 saate düşürecek ve 2023’te hizmete girecek olan Mersin-Gaziantep hızlı tren projesi için toplam 16 milyar TL harcanacağını açıkladı.

Sabah’tan Mehmet Boncuk’un haberine göre; “Gaziantep Valisi Davut Gül, Devlet Demiryolları Bölge Müdürlüğü’nün faaliyet değerlendirme toplantısına başkanlık etti. Video konferans yöntemiyle gerçekleşen toplantıda ilgililerden yürütülen projeler hakkında bilgi alan Vali Gül, yapımı devam eden yol çalışmaları tamamlandığında Gaziantep’e ulaşım sürelerinin ciddi ölçüde kısalacağına dikkat çekti.

Hızlı tren projesi hakkında konuşan Vali Gül, “Hızlı tren Gaziantep’in değerine değer katacak. Yapımı devam eden yol çalışmaları tamamlandığında Gaziantep’e ulaşım süreleri kısalacak. Mersin-Gaziantep hızlı tren projesi 2023 yılında tamamlanarak 6 saat 30 dakika olan yolculuk süresi 2 saate düşecektir. Şimdiye kadar 8 milyar TL harcanmış olup 8 milyar TL daha harcanacaktır” dedi.

Projenin Habur Sınır Kapısı’na kadar hızlı tren ulaşımını hedeflediğini anımsatan Vali Gül, Gaziantep’e kadar olan güzergâhta çalışmalar devam ederken, Gaziantep-Şanlıurfa arasındaki güzergahın da projesinin tamamlandığını bildirdi. Vali Gül, “Proje Habur’a kadar devam ederek ülkemizin batıdan doğuya önemli bir ulaşım imkanına kavuşmasını sağlayacak” diye konuştu.

Yorumlar (20)
Fatih 3 hafta önce
Otobanda olduğu gibi maraşlı kelime oyunlarıyla uyutulur ve yine full oy verir antep işi götürür uyumaya devam bizde ( kaleye bir top daha isteyelim )
mehmet türkkahraman 3 hafta önce
çok güzel özetlemişin. maraştaki oy kaybı aşırı fazla hala farkında değiller
bahtiyar 3 hafta önce
ee hani maraşa gelecekti bu hızlı tiren
Ökkeş kurt 3 hafta önce
Hadi hızli tren gelmedi tamam. Bu kentin büyükleri barajların iki yakası yeni bir kent kurmaya müsait villalar yapılabilir . Bu barajlar antepte olacaktı bakacaktınız .yazık bu şehre. Şehrin haritasıni önce önünüze koyun bir bakın. Sehrin tam ortasi serinte mağralı ve çevresi sanarsın köy yazik yuh be
Ahmet Fatih Tahiroğlu 3 hafta önce
Ulaştırma dersi almış inşaat mühendisi olmaya gerek yok. Elinize bir harita alın ve bakın. Mersinden gelen ve doğuya giden bir çizgi çekin. Maraştan geçmeye zorlayın. Farkı göreceksiniz. Hadi diyelim ikna olmadınız, Hollanda ya da Almanya nın hızlı tren haritalarına bakın. Google a Germany fast railway roads yazın. Örneğin münihten berline giden hattın stutgarta 80 km mesafeden geçtiğini göreceksiniz. Stutgarttan da bağlantı hattı vardır. Bu işler bize de şu gelsin biz de isterük le olmaz. Mühendislikle olur.
Fatih 3 hafta önce
Pekii adanadan otoban gelirken düz bir ova üzerinden kahramanmaraş altından geçeceğine devletin trilyonlarını 40 metre yüksekliğinde gökdelen gibi viyadükler yaparak g.antep istikametine cevirmek dahamı mantıklıydı
istanbul 3 hafta önce
Doğru yazmışın hemşerim ama buradaki muhaliflerin istediği yorum bu değil. Aslında onların amacı doğruyu bilmek de değil. Muhaliflik olsun işte...
m 3 hafta önce
bizde bunu biliyoruz zaten ama diyoruz ki madem geçmeyecekti niye k.maraş halkının aklıyla oynuyorsunuz, aksu tv ye çıkıp mitinglerde hızlı tren maraşa gelecek diyorsunuz bu senin dediğini mahir bey bilimiyormu çıktı dediki maraştan geçece4k hatta içinden geçecek.
ede46 3 hafta önce
ver çoşkuyu ver % 85 oy ver KAHRAMANMARAŞ
Cem 3 hafta önce
Ayasofya konusunda kaplan kesilen vekiller!!! Bekliyoruz hadi!!!
MEHMET YİNANÇ 3 hafta önce
Kahramanmaraş'lı da geçerken el sallar.
m 3 hafta önce
hani ak parti destekçileri nerde. bu projeyi maraşa yapılan hizmet gibi göstermeye çalışıyordunuz noldu, k.maraş il sınırlarından bile geçmiyor ki lojistik merkezimiz olduğu halde, anetp valisi açıklama yapıyor antbe değer katacak diye noldu cevap verin.
Maraştan 3 hafta önce
Kent Olarak oy oranımız %70 değilde %90 ın üzerine çıkarsak değil hızlı tren HYPERLOOP getirirler Maraşımıza!!!
Last patriot 3 hafta önce
marasin siyasetcisi ihale dagitip yolsuxluk yapmakla mesgul
Ömer kaba 3 hafta önce
K.maraş yine yok k.maraş valiside açıklama yapabilirim yapamaz.belediye başkanı açıklarmı açıklayamaz ak parti yetkileri açıklayabilirim açıklayamsz çünkü Maraş ak ak partiye yüzde altmış oy veriyor onun için cezalandırılıyor
KAHRAMAN 3 hafta önce
Hızlı trenden önce hızlı vekiller lazim bu memlekete!!!
Atmaca gibi bir Belediye Reisi lazim!!!
Tekkenin derhal tamamen yikilmasi lazim!!!
Birde projesi yeni Başkan tarafindan yok edilen teleferik projesi derhal gündeme alinmalidir!!!
Şu an samimi söylûyorum hızlı trene ihticaci bu memleketin!!!
MİSAFİR yavuz 3 hafta önce
her şey gibi bu da bizi teğet geçti
Mahmut 3 hafta önce
Ver mehteri ver devam padişah çok yaşa
Maraşlı bir fert 3 hafta önce
Mersin’den Antep’e giden trene
Maraşlılar olarak öküzün trene baktığı gibi. Şaşkınlıkla bakmayalım da
En azından baştan haberimiz oldu
SANA NE ? 3 hafta önce
Bırakın yapmasınlar getirmesinler asfaltı 20 senede yapanlar demiryolunu 50 senede zor döşerler zaten bu dönem gider bunlar...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 26 Ocak 2021
İmsak 06:10
Güneş 07:34
Öğle 12:50
İkindi 15:33
Akşam 17:56
Yatsı 19:14