Yedikuyular Kayak Merkezi Fiyat Tarifesi Cep Yakıyor

Geçtiğimiz günlerde özelleştirilen Kahramanmaraş'ın en büyük turizm projelerinden Yedikuyular Kayak Merkezi fiyat tarifesi vatandaştan büyük tepki çekti. Görüştüğümüz vatandaşlar fiyatların geçen yıla göre üç dört katına çıktığını söyleyerek tepki gösterdiler.

EKONOMİ 15.01.2019, 10:10
Yedikuyular Kayak Merkezi Fiyat Tarifesi Cep Yakıyor
banner257

Geçtiğimiz günlerde özelleştirilen Kahramanmaraş'ın en büyük turizm projelerinden Yedikuyular Kayak Merkezi fiyat tarifesi vatandaştan büyük tepki çekti. Görüştüğümüz vatandaşlar fiyatların geçen yıla göre üç dört katına çıktığını söyleyerek tepki gösterdiler.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz kış sezonunda açılan ve yıllık 1 buçuk milyon kişinin ziyaret etmesi beklenen Yedikuyular Kayak Merkezi yıllık 800 bin TL'ye 2 yıllığına özelleştirildi. Ancak özelleştirilmesinin ardından çok sayıda vatandaş Haber46 merkezini arayarak şikayette bulundular.

Gelen şikayetlerin başında tuvaletlerin ücretli olması geliyor. Vatandaşlar bu tür tesislerde tuvaletlerin ücretli olamayacağını ifade ediyorlar. Yine vatandaşlar ücretlerin üç dört katına çıktığını iddia ederek normal vatandaşların bu tesislerden faydalanmasının mümkün olmadığını söylüyorlar.

Yedikuyular Kayak Merkezi Fiyat Tarifesi Aşağıdaki Şekildedir!

KAYAK EĞİTİM ÜCRETİ: 150,00 TL (SAAT)

KAYAK EĞİTİM GRUP ÜCRETİ: 80,00 TL (KİŞİ BAŞI FİYATI EN AZ 5 KİŞİ, SAAT)

KAYAK TAKIMI: 40,00 TL (GÜNLÜK)

KAYAK KIYAFETİ: 40,00 TL (GÜNLÜK)

KIZAK: 20,00 TL (SAAT) (SONRAKİ HER SAAT İÇİN 5 TL)

GÖZLÜK: 15,00 TL (GÜNLÜK)

KASK: 20,00 TL (GÜNLÜK)

SNOWBOARD: 40,00 TL (GÜNLÜK)

KAR MOTORU: 50,00 TL (TURU-ARAÇ BAŞI)

ATLI KIZAK: 50,00 TL (TURU-ARAÇ BAŞI)

ATV MOTORU: 50,00 TL (TURU ARAÇ-BAŞI)

MEKANİK TESİS ÜCRETLERİ
TELESKİ (T-BAR) VE TELESİYEJ

ÖĞRENCİSİVİL

1 ÇIKIŞ5,00 TL6,00 TL

YARIM GÜN30,00 TL40,00 TL(SKİPASS)

TAM GÜN50,00 TL60,00 TL(SKİPASS)

YÜRÜYEN BAND1 ÇIKIŞ 1 TL

Yorumlar (48)
ODİSEUR 3 yıl önce
bu tesis vatandaşın menfaati içinmi yapıldı yoksa ihaleye çıkan firmanın menfaati için mi yapıldı? sandıkta oy kullanırken 1 kere değil 1000 kere düşünmek gerek
ede46 3 yıl önce
Halka hizmet Hakka hizmettir düsturu ile yola çıkıp, halkın cebini soymak için yarışıyorlar. En azından 1,5 milyon kişi 3 tl bıraksa en az 4,5 milyon tl gelir getirecek yeri 800bin tl'ye satanlar rahat uyuyabilir mi acaba?
Taşeron işçi 3 yıl önce
ya ne olacaktı? bir işletmeyi, işletmeyi bile beceremiyoruz. bu memlekete herşey haktır. insanların iki kuruşluk zevkini bile satar hale geldik. yazık!
İşşşşşşşt 3 yıl önce
Erciyeste o kadar parayı verdikten sonra rahat,rahat pistlerde ordan oraya geçerim, İşim olmaz artık Kahramanmaraş YEDİKUYULARLA
Realist gerçekci 3 yıl önce
Günden güne benliğimizi kaybediyoruz önceden fuar vardı ağustos ayında her akşam ailesini alıp fuara giderdi şimdi ise yedikuyular var gidilecek ama onuda elimizden aldılar baksanıza fiyatlara.?!!
Hep Doğrusöyler 3 yıl önce
Gitmeyin kardeşim pahalıysa gitmeyin.Talep düşerse fiyatlar da düşer.Gitmemekle birşey kaybetmezsiniz.Allah'a şükür ben daha yolunu bile bilmiyorum.Hiç bir eksiklik de hissetmiyorum.
Koray46 3 yıl önce
Durma hak vermiyorum ama Neden Gitmeyelim ki :? o tesiste eğlenmek zorunda mıyız:? kendi imkanlarımızla keyfimize bakarız
Ede46 3 yıl önce
Belediyenin halkı soydugu yetmedi birazda özel sektör soysun...yaziklar olsun sömürü sisteminize
DURSUN FEDAKAR 3 yıl önce
SİZDE GETMEN İLEANNEN EVİZİN ÖNÜNDE KAYINNN
yazık maraşa 3 yıl önce
kahramanmaraş daha çok şey kaybedecek bu mevcutlarla. Reise oy verdik ama bu sefer hiç kullanmayacağız
MERT 3 yıl önce
BÖYLE DERSİNİZ YARIN SEÇİM OLSA GENE AKP YE VERİRSİNİZ SİZE MÜSTEHAK
Vatandaş 3 yıl önce
Haber46 yönetimi siz bu tarifeye ne diyeceksiniz,haber yapacakmısınız.Milletin tepkilerini gerekli yerlere duyarabilecekmisiniz.Lütfen sizlerinde sesini duyalım.
RAMAZAN P 3 yıl önce
BİRDE BELEDİYEMİZİN KENDİ REKLAMININ YAPILDIĞI BİGBOARDLARDA YEDİ KUYUNUN REKLAMININ YAPILMASINA NE DEMELİ
Ahmet raşit 3 yıl önce
bu milletin malını başkalarına peşkeş çekenlerden hesap sorulmalı
Adanalı 3 yıl önce
Kayak takımına bana 50 tl dediler. Sizin yazdığınış yanlış. 3 defa sordum ordaki görevliye. Ayrıca yedikuyuların mezar taşını koymuşlar. Gelen bir fatiha okusun diye. Eskisinden elit olacak derken daha kötüye gitmiş. Araç park yeri kar altında. Seyyar satıcı gırtlağa kadar girmiş. Kısacası el fatiha.
MURTAZA 3 yıl önce
ULA BU MEMLEKET YEMİN EDERİM İFLAH OLMAZ. VALLAHİ BU ŞEKİLDE OLMAZ . BENİM ZERRE KADAR BU ŞEHRİN YÜKSELİP HAK EDECEĞİ YERE GELECEĞİNE İNANCIM YOK. BIRAKIN HİÇBİR HALT YAPILMASIN. HİÇ DEĞİLSE KENDİ PARAMIZ CEBİMİZDE KALSIN. NE YAPILSA HEMEN BİRİLERİNE İHALE EDİLİYOR YOK PARASINA. BU NE SAÇMA BİRŞEY YA. HAKKIMI HELAL ETMİYORUM
BELEDİYECİLİKTE SON NOKTA 3 yıl önce
öncelikle haber 46 ya teşekkür ederim bu haberı yapıp yapmıyaacagı konusunda endişelerim vardı tarafız haber anlayısınızdan dolayı teşekkürü bir borc bılırım. Konuya dönecek olursak Belediyemiz öncelikle güzel bir fikir olarak kayak merkezi yapmaya karar verdı bunun altyapısını dusunmedı ardından sımdı işleten firmaya ihaleyı verdı yaptırdı paryı verdı sonrada bız kardesım maraşı yolamıyoruz gelın sız yolun dıyede ANKARA firmasına bu işletmeyi peşkeş cekerek verdi.Benim KAHRAMANMARAŞ'IMDA bunu işletecek bunun eğitimini alıp insanlara ders verecek istihtam sağlayacak vatandaşım yokmus gıbı kalktı ANKARA'nın bilmemne firmasına işi verdioda şehır dısından ekiplerini getirerek örneğin(bir kar gözlüğü 20-10 tl )iken burda insanlara bunu 15 tl ye kıraya verdı madem ısletemyiyorsun senın DENETLEME KURULUNDAMI yok be kardesım ayıp ayıp
Muhasebeci 3 yıl önce
Gitmeyin abi etkiye tepki yapnak lazim bak bakalim fiuatlar nasil dusuyor 1 hafta kimse gitmesin neler oluyor
dede 3 yıl önce
ulan gözlük ne kadarki,kiralaması 15 tl oluyor
pahalı olunca daha fazla kazanacaklarını düşünüyorlar ama adam bineceği varsada binmez
Yurdal 3 yıl önce
Büyük şehir belediyesinin gider ayak kazığı .Kimler zengin olmasınki .vur fukaranın sırtına.
KRAL MARAŞLI 3 yıl önce
NE VAR ORDA Kİ GÖRGÜSÜZ GİBİ GİDİYOSUNUZ GİTMEYIN HİÇ Mİ KAR GÖRMEDİNİZ BOK VAR GİBİ DOLDURDUNUZ ORAYI IKI HAFTA KİMSE GİTMESİN BAKIN NOLİİİ ORDA
rozturk.59 3 yıl önce
Yok Öyle Beleş Eğlence. DURMAK YOK YOLMAYA DEVAM...!!!??? :)))))))))))))))))
Özelleştiiiiiiiir 3 yıl önce
Özelleşir özelleşmez bu kadar fırsatçılık olur.
Çete 3 yıl önce
Annem göster ama elletme diyor şabanın filiminde. Bizimkiler göstermezler bile. özelleştirin gariban gencler gitmesin Maraş zengin halkı gider. garbanlarda giderse bile laylo la kayar. Para para din iman para.
Vatandaş 3 yıl önce
Vatandaşın menfatine bir şey yok....Yol yap para al,köprü yap para al,kayak merkezi yap para al...Alda bu kadar da alma kardeşim.Hep al hep al....Yarın birgün petrol çıksın bu ülkede yeminle yine dünyanın en pahalı yakıtını bizler kullanırız.
HALİL 3 yıl önce
Haber46 bir de belediyenin vaad edipte yapmadıklarını yazssanız ne olur yapay plajları hafif raylı sistemi uydukentleri teleferiği yazın işte bunları neden yazmıyorsunuz k.maraş halkı kandırıldı diye
DALDARAK MAHMUT 3 yıl önce
AKP BU SENE MARAŞTAN İSTEDİĞİ OYU ALAMAZ BİZİM AİLE 11 KİŞİ YOK OY
Gökhan 3 yıl önce
Kim milletin dostuyuz diyorsa o atıyor kazığı, kim milletin adamıyız diyorsa o atıyor kazığı, kim millet için çalışıyoruz diyorsa o atıyor kazığı,
Kimlere ne için nasıl peşkeş çekildi bu güzelim turizm merkezimiz. Hangi şakşakçıyı nasıl zengin ettiniz birisi çıksında açıklasın bunu yazıl bu memlekete yazık bu insanlara. Üvey evlat olmaktan çıkamadı bir türlü Maraşım vah ki vah... verin Ak parti adayına oy verdiğimiz sürece daha çok kazıklanırız. Bize müstahak
Bold Pilot 3 yıl önce
geçtiğmiz hafta sonu eşimle beraber kayak yapmaya gittik. Günlük telesiyej fiyatı kişi başı 90 TL yi görünce şok olduk. Tüm hevesimiz kursağımızda kaldı. orada bulunan vatandaşlarda tepki gösterdi. şimdi bakıyorum 60 TL yapmışlar. Yine fazla arkadaşım yine fazla!!!!!! Senin bir tane pistin çalışıyor. Adam akıllı kafeteryan yok. Otelin yok. Yani ortada tesis yok. Bursa değil burası.... en fazla günlük 40TL olacakki vatandaş gelecek kendini geliştirecek.
46 3 yıl önce
kayak sporu pahalı spordur,parasız müşteri gelmesin diyorlar...
metin 3 yıl önce
özel sektöre geçti kimse fiyatlara itiraz edemez artık buranın da tadı kaçtı
SEFA 3 yıl önce
BUNLARIN YAPACAĞI BU KADAR OLUR TESİS YAPMASANIZ BİN KAT DAHA İYİYDİ OY YERİNE ALACAĞINIZ ŞEYLER BEKLİYOR MERAK ETMEYİN.BAZI DEMEYECEM 2 TORBA KÖMÜRE KANACAKLAR ONLARDA BETER OLSUNLAR İNŞ O KÖMÜRÜDE BULAMASINLAR.
Inanmayin 3 yıl önce
Bu haberi belediye bilerek çıkarıyor.tekrar tesisi almak istiyor. Haber 46 da buna alet oluyor
Kentli 3 yıl önce
Ya ben yedikuyular haberine yorum yazdım ama bu alttaki habere geçti. Bir zahmet o yorumu buraya alır mısınız
Ahmet YILMAZ 3 yıl önce
Bu fiyatlar gayet normal. .Öyle bir yerde hemde... gidin siz Uludağda göründe fiyatları ondan sonra değerlendirin.
Hmmm 3 yıl önce
Uludağla aynı ya. Google kayak merkezlerini arıyorum yediyuyular yok, Akdenizde arıyorum yine yok Doğu Akdenizde aradım yine yok, Naylonla kaymak daha iyi
Aa 3 yıl önce
Bence az Uludağ'da fiyatlar ne kadar biliyormusunuz çok komik ücretler bunlar
ökkeş 3 yıl önce
Uludağ ile burası bir mi?
GÖREN GÖZ 3 yıl önce
BENİM HER ZAMAN DEDİĞİM, YAPILAN BİR HİZMET MİLLET MENFAATİNE VE ÜCRETSİZSE HİZMETTİR, DİĞER HALİ İLE BUNDAN BİR GELİR ELDE EDİNMEK İÇİN YAPILMIŞSA TEK KELİMEYLE HİZMET DEĞİL TİCARETTİR. SUCUK EKMEK REKLAMLARDAYDI,ŞİMDİ GERÇEKLER MEYDANA ÇIKTI. İŞİN BİR DİĞER TARAFI ATALARIMIZIN DEYİMİYLE "KAR KALKINCA İTİN B.. AYAZA ÇIKAR" DERLERDİ, BUNLARINKİ KAR YAĞINCA ÇIKTI BUNDADA VARDIR BİR HİKMET.
ökkeş 3 yıl önce
çok bahalı irişkiti bile biz götürüyok ileğenle gayarık
Murat Gün 3 yıl önce
fatih mehmet erkoç gider ayak yaptı vurgunu
kayt 3 yıl önce
oohhh suyundan da koy ..ohh ohh...
Halk nasıl aptallaştırıyor? 3 yıl önce
Asrın liderine gidin o size çare bulur
Alperen 3 yıl önce
Oturarak kayılan kızağın saati 25 lira diyorlar. Geçen sene günlük 20 tl idi. Üstelik bunu da yazmamışlar. 4 saat kullandık 100 Tl istediler. Kızağın fiyatı zaten 400tl internette. Resmen kazıklama mantığı var. Üstelik yazıldığı gibi öğrenciye indirim yapmıyorlar. Herkesten sivil alıyorlar.
M Aslan 3 yıl önce
'İki yıllığına özelleştirildi' de ne demek acaba? Özelleştirmenin ne demek olduğunu bilmiyorsunuz galiba. Bari kiraya verildi deyin. Haberdeki böyle bir hata cahillikten mi yoksa kasıtlı mı anlayamadım.
Emrah can 3 yıl önce
Haber güzel ve doğru lakin bu haberi birazda sosyal medya da yaysak su bizden %50 alan akp'miz olaya bı el atsa iş çığırından çıkıyor bunlar ileriye yatırım değil kendi ayağına sıkmak olur??
Legend kirkalti 3 yıl önce
Vatandaş eğilmeye dursun yokmu bu şehrin idare amirleri ne ise yararlar koltuklarında oturmaktan bikmadilarmi şehrin hali per perişan hava kirliliği had safhada trafik düzeni yok malı olan hüküm sürüyor parası olmayan sürünüyor illa meclise saraya sikayetmi edelim
Mehmet Atahan 3 yıl önce
K.Maraş turizmine büyük bir ihanet bu. Bu memleketin insanına böyle bir uygulama nasıl reva görülebilir anlaşılır şey değil. Diyecek söz bulamıyorum yazıklar olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 19 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı