Yüksekova'da 15 kadın modelist yetişti

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bir girişimci ile İŞKUR'un ortaklaşa yürüttüğü projede kadın modelistler yetişiyor. Proje kapsamında Yüksekova'da 15 kadın modelistlik eğitimi alıyor, yöresel kıyafetler üzerine yeni tarzlar geliştiriyor.İŞKUR...

EKONOMİ 31.01.2015, 17:17
Yüksekova'da 15 kadın modelist yetişti
banner257
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bir girişimci ile İŞKUR'un ortaklaşa yürüttüğü projede kadın modelistler yetişiyor. Proje kapsamında Yüksekova'da 15 kadın modelistlik eğitimi alıyor, yöresel kıyafetler üzerine yeni tarzlar geliştiriyor.

İŞKUR ile ortaklaşa yürütülen projede kadınlar hem maaş alıyor hem bilgi öğrenip, yeni tasarımlar üretiyor. Genç girişimcilerin hazırladığı 'Kadın Modealist' projesinin koordinatörlüğünü Cemile Uzunköprü yapıyor. Uzunköprü, yapılan proje ile ilgili şöyle dedi: "Projemiz, genç girişimciler projesidir ve İŞKUR ile ortaklaşa yürüttüğümüz bir proje. Proje kapsamında 15 genç girişimci kadın eğitim alıyor, yöresel kıyafetler konusunda yeni tarzlar geliştiriyor. Projemizde eğitim gören kadınlara 26 gün boyunca günlüğü 20 TL ödeme yapılıyor, böylece aile bütçelerine katkı sağlamış olunuyor. Uzunköprü; projenin makina, kumaş, aksesur ve iplerinin tamamını ben koordinatör olarak karşılıyorum."

Proje kapsamında eğitim gören Bahar Yılmaz, "Proje sayesinde ev hapsinden kurtulduk, ben ve arkadaşlarımız aile bütçelerine, projeden aldığımız para ile katkı sağlıyoruz. Yılmaz ayrıca, burda çok güzel ve sıcak bir ortamımız oldu, proje sayesinde sosyalleştik, şimdiden projenin biteceği endişesi sardı bizi, bu yüzden bu projenin devamını bekliyoruz, çünkü 5 ayda tam manası ile eğitim alamayız." dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?