Elazığ’da diş hekimleri günü kutlandı

Elazığ’da düzenlenen programla ‘22 Kasım Diş Hekimleri Günü’ kutlandı.Fırat Üniversitesi (FÜ) Diş Hekimliği Fakültesi tarafından düzenlenen programla, ‘22 Kasım Diş Hekimleri Günü’ kutlandı. FÜ Konferans Salonu’nda yapılan...

Elazığ’da diş hekimleri günü kutlandı
Elazığ’da düzenlenen programla ‘22 Kasım Diş Hekimleri Günü’ kutlandı.
Fırat Üniversitesi (FÜ) Diş Hekimliği Fakültesi tarafından düzenlenen programla, ‘22 Kasım Diş Hekimleri Günü’ kutlandı. FÜ Konferans Salonu’nda yapılan programa, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Diş Hekimi Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Doğan, İl Sağlık Müdür İbrahim Halil Akkuş, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Prof. Dr. Adnan Seyrek öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Bir yılda hızlı bir sürede yeterli sayıda öğretim üyesini alarak eğitim öğretime başlayan nadir fakültelerden biri olduklarını belirten Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, “Sağlık alanıyla ilgili fakülteler yoğun bir maddi kaynağa ihtiyaç duyuluyor. Bunların büyük bir kısmını halletmiş bulunuyoruz. Şuanda bilgi işlemle ilgili altyapının tamamlamasının ardından fakültemiz vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacak. Öğrencilerimiz hem pratik hem teorik bilgilerini en iyi şekilde alacaklarına ve mesleklerini en iyi şekilde öğreneceklerine inancım tamdır” dedi.
Kuruluşunun ikinci yılında 15 öğretim üyesi ile hizmet verdiklerini aktaran Diş Hekimi Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Doğan, “Yakında gelecek olan 15 tane araştırma görevlisi ile toplam 30 öğretim üyesi ile diş sağlığı hizmeti vermeye başlayacak. İyi bir gelecek için çocuklarını bize emanet eden anne ve babaların çocukları öğretim üyelerine emanettir. Ben hiç bir şeyi kıskanmam ama sadece bilgiyi kıskanırım. Bilgiyi kıskanmadığım iki kişi vardır oda biri çocuklarım diğer öğrencilerim. Bizim elimizden geldiği kadar çocuklarımıza gereken bilgiyi vermemiz gerekir. Bu ülkede değerli nesillerin yetişmesi gerekir. Bu de değerli nesiller yetiştirebilmekte boş zamanlarımızı değil ülkemiz için gerekli zamanı mutlaka ayırmamız gerekir. Buraya gelecek için emanet edilen öğrenciler bizlerinde evlatlarıdır” diye konuştu.
Program, diş hekimliği 1. sınıf öğrencilerinin önlük giyme merasimi ile sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224