Yerelde ilk ittifak Elbistan’da oldu MHP aday göstermedi AK Parti başkan çıkardı

İçişleri Bakanlığınca hakkında yürütülen soruşturma nedeniyle belediye başkanlığından alınan Kahramanmaraş Elbistan'da Durmuş Küçük’ün yerine başkan vekili Ahmet Tıraş Başkan oldu. Tıraş’ın başkanlığı için Elbistan Belediye Meclisinde MHP’nin aday göstermemesi ise yerel manada ittifakın ilk dayanışması oldu.

Yerelde ilk ittifak Elbistan’da oldu MHP aday göstermedi AK Parti başkan çıkardı

İçişleri Bakanlığınca hakkında yürütülen soruşturma nedeniyle belediye başkanlığından alınan Durmuş Küçük’ün yerine başkan vekili Ahmet Tıraş Başkan oldu. Tıraş’ın başkanlığı için Elbistan Belediye Meclisinde MHP’nin aday göstermemesi ise yerel manada ittifakın ilk dayanışması oldu. 
 
Hakkında yürütülen bir soruşturma gereği görevden alınan, daha öncede AK Partiden ihraç edilen Durmuş Küçük’ün yerine belediye başkanı olarak Ahmet Tıraş oturdu. Elbistan Belediye Meclisinde yapılan seçimde MHP’li üyeler aday göstermeyerek Tıraş’a destek verdi. 31 sandalyeli mecliste Tıraş 30 oy alarak Belediye Başkanı seçildi. Elbistan Belediye Başkan Vekili’nin seçimi, Kahramanmaraş Valiliği ve Elbistan Kaymakamlığı’nın ilgili yazısı gereğince Belediye Kanunun 45.maddesi uyarınca yapıldı. Olağanüstü toplanan Elbistan Belediye Meclisi’nde 31 üyenin 30’u hazır bulundu. 12 sandalyesi bulunan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) başkan vekilliği için aday göstermedi. Tek aday olarak AK Parti Belediye Meclis Üyesi Ahmet Tıraş gösterildi. Tıraş, yapılan oylama sonucunda 30 meclis üyesinin de oyunu alarak Elbistan Belediye Başkan Vekili seçildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER