Eskişehir Görme Engelliler Spor Kulübü başarıya doymuyor

Eskişehir Görme Engelliler Spor Kulübü üyeleri, 2. Uluslararsı Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu’na katılarak madalyalarla döndü.Eşpedal İzmir’den ve Eşpedal Ankara’dan tandem bisikletlerin katıldığı 57 kilometrelik Gran Fondo yarışında,...

Eskişehir Görme Engelliler Spor Kulübü başarıya doymuyor

Eskişehir Görme Engelliler Spor Kulübü üyeleri, 2. Uluslararsı Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu’na katılarak madalyalarla döndü.

Eşpedal İzmir’den ve Eşpedal Ankara’dan tandem bisikletlerin katıldığı 57 kilometrelik Gran Fondo yarışında, Eskişehir Görme Engelliler Spor Kulübü sporcuları ilk iki sırayı kimseye kaptırmadı. Abidin Karademir, pilotu Oğuzhan Can 1.48’lik derecesiyle 1’inci, ve yine Eskişehir Görme Engelliler Spor Kulübü sporcusu Özgür Üret pilotu Cihan Okutan ile 2.04’lük derecesiyle 2’nci oldu. Şampiyon sporcu Abidin Karademir yarış hakkında açıklamalarda bulunurken, "Bu yarış bizim için yarıştan daha fazlasıydı. Kıbrıs’ın tarihsel ve coğrafik yapısını tanıma fırsatımız oldu. Yeni insanlarla tanıştık. Harika 4 gün geçirdik burada. Bizim bu yarışa katılmamızda birçok kurumun desteği vardı. Bu hususta, Eskişehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne, Kuzey Kıbrıs Bisiklet Federasyonu’na ve Eskişehir Bisiklet Derneği’ne teşekkür ediyoruz. Yarışa gelirsek, hazırlandığımız bir yarıştı. Pilotumla birlikte çok çalıştık. Yarış sırasında birkaç aksaklık yaşasak da emeğimizin karşılığını aldık" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER