‘Yeni yıla ağaç dikerek girelim’ kampanyası

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü tarafından ‘Yeni yıla ağaç keserek değil fidan dikerek girelim’ kampanyası çerçevesinde yılın son haftası vatandaşlara Eskişehir ve Afyonkarahisar’da toplam 25 bin adet fidan dağıtılacak.Eskişehir...

‘Yeni yıla ağaç dikerek girelim’ kampanyası
Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü tarafından ‘Yeni yıla ağaç keserek değil fidan dikerek girelim’ kampanyası çerçevesinde yılın son haftası vatandaşlara Eskişehir ve Afyonkarahisar’da toplam 25 bin adet fidan dağıtılacak.
Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü tarafından geleneksel hale gelen özel ve önemli günlerde fidan dağıtma etkinlikleri devam ediyor. Yaklaşan yeni yıl nedeniyle Eskişehir ve Afyonkarahisar illerinde fidan dağıtımı yapılacak. Halkın yoğun olduğu bölgelerde yapılacak fidan dağıtımlarında 3 yaşında, 50 santimetre boyunda, topraklı karaçam ve sedir fidanları dağıtılacak. Yılbaşında süslemek amacıyla ormanlardan ağaç ve dal kesimlerine karşı olduklarını belirten Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Ateş, fidanların ilkbahara kadar toprağın don olmadığı dönemlerde dikilebileceğini bildirdi.
Yılın son haftası yapılacak olan fidan dağıtım yerleriyle ilgili Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü’nden bilgi alınabileceği bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154